Kontakt
okolonas-logo

Projekt okolonas.eu vznikl jako prostředek k lepšímu zpřístupnění památek v Novém Jičíně. Díky této jednoduché on-line aplikaci jsou Vám zpřístupněny památky kterýkoliv den i čas, bez ohledu na otevírací dobu a přístupnost míst. Díky tomu, že náš projekt je plně responzivní, si můžete Vaše oblíbená místa detailně a snadno prozkoumat z kteréhokoliv zařízení podporujícího práci s internetem. Informační systém zahrnuje klíčové památky v Novém Jičíně a okolí a bude dále rozšiřován a doplňován.

QR kód je obrazec, který naskenujete Vaším chytrým mobilním telefonem použitím aplikací pro čtení QR kódů. Tuto aplikaci si můžete zdarma nainstalovat. Ta rozšifruje znaky kódu a přeloží je na žádané informace jako například text, vizitku, či rozsáhlý internetový odkaz. Po naskenování QR kódu se automaticky zobrazí obsah, který QR kod ukrývá, nejčastěji internetový odkaz.

Ujistěte se, že jste připojeni k internetu a oskenujte QR kód pomocí příslušné čtečky ve vašem zařízení. Pokud ještě čtečku QR kódů nemáte, můžete si ji zdarma stáhnout ve Vašem online obchodě (App Store, Google play, Windows market, aj.). Po oskenování QR kódu načtěte stránku.

Po načtení stránky si můžete pohodlně prohlížet památky online kteroukoliv hodinu a den bez ohledu na otevírací dobu a počasí. Je jen na Vás, zda zvolíte textového průvodce, nebo audio průvodce. Součástí je také fotogalerie a u některých památek je k dispozici virtuální prohlídka.

Plakát

Přílohy