Kontakt

Autobusová linka 927 jezdí od 1. září 2021 z Kopřivnice přes Příbor a Nový Jičín do Hranic na Moravě a navazuje na dálkové vlaky ve směru Praha a Vídeň. Vznikla díky dlouhodobému společnému úsilí těchto tří měst ve spolupráci s Moravskoslezským krajem jako napojení našich měst na hlavní železniční trať. Dosud museli cestující z Nového Jičína, kteří se chtějí přepravit po železnici směrem na Prahu, i dvakrát přestupovat: v Suchdole nad Odrou a v Hranicích na Moravě. Nyní stačí přestup jeden a autobusy budou navíc v Hranicích čekat na zpožděné vlaky až půl hodiny. Ve všední dny jezdí 3 páry autobusových spojů a jeden pár jede v neděli.  Nejrychlejší spojení mezi Novým Jičínem a Prahou trvá 3 hodiny 37 minut, s Vídní dokonce jen 3 hodiny a 3 minuty. Spoj má navíc tu výhodu, že staví nejen na autobusovém nádraží, ale i na Bezručově, na Palackého a v Loučce.

V roce 2023 hrozilo kvůli úsporám způsobeným nárůstem nákladů na energie zrušení linky, Novému Jičínu se však spolu s Kopřivnicí a Příborem podařilo s krajem dohodnout její pokračování. Na jednu stranu došlo k redukci spojů z 5 na 3, na druhou stranu byla zrušena povinnost objednávání spojů předem, což znamená zjednodušení dopravy pro cestující.

Hlavní výhody autobusového přípoje linkou 927

rychlost

jen 1 přestup

jistota přípoje při zpožděném vlaku

možnost nástupu i výstupu na několika zastávkách ve městě (Bezručova; Autobusové nádraží; Palackého, škola; Palackého, ČSAD; Loučka, Koruna; Loučka, ZD)

Vlakové přípoje z Nového Jičína

Jízdní řád linky 927

Odkazy a ke stažení: