Kontakt

Město Nový Jičín se vyznačuje bohatými architektonickými památkami, především čtvercovým náměstím s podloubím a historickým renesančním domem Stará pošta, Žerotínským zámkem a bohatou česko-německou historií. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Roku 2001 bylo vyhlášeno Historickým městem roku.

Mediální informace

Více informací...

Virtuální prohlídka

https://www.icnj.cz/stranka/virtualni-prohlidka.html#new_tab Po kliknutí na odkaz budete v nové kartě přesměrování na web Návštěvnického centra Nový Jičín.

Více informací...

Významné objekty

Laudonův dům Na průčelí tohoto domu je pamětní deska, která připomíná, že v tomto domě v roce 1790 zemřel slavný generál G. E. Laudon. Laudonův dům je od roku 2011 sídlem Návštěvnického centra, jehož součástí je také Turistické informační centrum, prodejna klobouků značky Tonak a stylová kavárna Caffè Caffè. Asi největším lá... celý článek Radnice...

Více informací...

Partnerská města

https://www.icnj.cz/stranka/partnerska-mesta.html Po kliknutí na odkaz budete v nové kartě přesměrování na web Návštěvnického centra Nový Jičín.

Více informací...

Rozvoj města

Více informací...

Sdružení historických sídel

O Sdružení Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS)je dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich části, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990. K 1.7.2022 má celkem 206 členů, z toho 196 řádných (obcí, měst...

Více informací...