Kontakt

Návštěvnické centrum je organizační složkou města, která naplňuje cíle dotačního projektu Nový Jičín – město klobouků, tedy realizace aktivit (rekonstruovaná památka, orientační systém pro cyklisty, interaktivní expozice, zvýšení počtu návštěvníků, vytvoření nového produktu zážitkové turistiky, spolupráce s partnery projektu, rozvíjení turistického ruchu v regionu, vybudování zázemí pro prodejnu klobouků a kloboukovou kavárnu) definovaných v projektovém záměru.

Návštěvnické centrum Nový Jičín – město klobouků se nachází na náměstí v zrekonstruovaném domě u Laudona na Masarykově nám. č. 45. Zve Vás na unikátní expozici věnovanou technologickému procesu výroby klobouků. Seznámíte se s postupem výroby klobouků poutavou formou, zahrajete si na módní návrháře a vyzkoušíte si klobouky jak živě, tak interaktivně.

Díky tomuto jedinečnému programu se můžete seznámit s pozoruhodným procesem výroby klobouků, poznat jejich historii a rozšířit si tak své znalosti zábavnou formou.

Druhá expozice generál Laudon Vás logicky a hravou formou provede všemi etapami života vojevůdce, který v domě na náměstí č. 45. zemřel. Za největší lákadla expozice patří interaktivní dělo, dioráma bitvy u Domašova a dětská herna.

V objektu Návštěvnického centra se nachází:

  • Interaktivní Expozice klobouků – technologie výrobního procesu, zkoušírna, ateliér
  • Interaktivní Expozice Generál Laudon – popisuje významné události života generála Laudona
  • Turistické informační centrum
  • Galerie
  • Reprezentační prodejna klobouků Tonak
  • Stylová kavárna

Podrobnější a aktuální informace o Návštěvnickém centru naleznete na www stránkách http://www.icnj.cz/.