Kontakt
6.12.2017

Obřadní síň na novojičínské radnici se bude rekonstruovat. Její vybavení a uspořádání je zastaralé. Současný interiér pochází z roku 1967. Aby se z obřadní síně opět stal reprezentativní prostor, oslovilo město tři architektonické ateliéry. Ty zpracovaly návrhy nové podoby této části radnice. Vítězná studie by se měla začít realizovat v příštím roce a celá přestavba by měla stát přibližně čtyři miliony korun. Po dobu stavebních prací se budou svatební obřady konat v aule.

Návrhy architektů hodnotila komise složená z odborníků na architekturu, zástupců Národního památkového ústavu i městského úřadu. Byl vybrán návrh místního rodáka Martina Rosy.„Svým ušlechtilým a nepříliš okázalým ztvárněním, s důrazem na nadčasové materiály a výrazové prostředky, vystihuje a nechává vyniknout ducha historické radnice. Zároveň slibuje variabilní využití pro mnoho aktivit, od těch nejslavnostnějších až po konání společenských rautů či setkání,“ konstatoval člen komise a vedoucí odboru hlavního architekta a územního plánu Magistrátu města Opavy Petr Stanjura.

„K návrhu jsme přistupovali s určitou pokorou a zároveň snahou o jistou nadčasovost. Stávající podoba obřadní síně v Novém Jičíně je poplatná své době. Návrh nového řešení je založen především na vyčištění a sjednocení obřadní síně a přilehlého vestibulu. Vším se prolíná motiv propojených kruhů, pro tento prostor tak příznačný,“ řekl autor vítězné architektonické studie.

„V rámci rekonstrukce, která je plánovaná na letní měsíce příštího roku, nedojde k velkým dispozičním změnám. Budou zbourány příčky a zdi ve vestibulu, vyměněny podlahy a zbudována bezbariérová toaleta. Zásadně se ale změní vybavení interiéru, které bude vytvořeno z kvalitních materiálů a doplněno o atypické prvky,“ upřesnil místostarosta města Ondřej Syrovátka.

Nový reprezentativní prostor úřadu by v budoucnu měl sloužit nejen svatebčanům, ale mělo by se zde konat také vítání občánků, oceňování osobností města, nejlepších žáků či dárců krve a další společenské akce.

Návrhy zde:

06.12.2017