Kontakt
19.4.2022

Novou moderní komunikační platformu Mobilní rozhlas spouští v těchto dnech město Nový Jičín. Služba přinese občanům aktuální informace města přímo do telefonu, upozorní na připravované kulturní akce, dopravní uzavírky, výpadky energií nebo v rámci krizového řízení předá občanům informace o mimořádný událostech a nebezpečných jevech jakou jsou blížící se vichřice, povodně apod. Aplikace dále umožní občanům města vyjádřit názor v anketách a dotaznících.

Díky této aplikaci budou občané moci komunikovat s městem i město s občany moderně a efektivně. „Novojičíňáci, kteří se do Mobilního rozhlasu zaregistrují, od nás budou dostávat důležité informace o dění v Novém Jičíně, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace, podle toho, co si zvolí. Po aplikaci Nový Jičín v mobilu je to další krok ke zkvalitnění komunikace města s občany. Chceme, aby Nový Jičín držel krok s dobou a aby se jeho občané nebáli moderních technologií,“ řekl místostarosta Ondřej Syrovátka.

V aplikaci obyvatelé Nového Jičína naleznou také aktuální pozvánky na kulturní a sportovní akce. Občané se také mohou vyjadřovat k různým aktuálním anketám a ovlivňovat tak změny ve svém okolí. „Již během jara to bude například hlasování o prioritách z veřejného fóra nebo o projektech z Participativního rozpočtu,“ dodal Syrovátka.

Mobilní rozhlas je pro občany zdarma. „Zaregistrovat se do něj mohou všichni občané, a to i ti, kteří nevlastní chytrý telefon. Aktuální informace jim poté budou chodit přes emaily nebo SMS. Uživatel si navíc může nastavit i bydliště, takže pokud bude například při povodních problém v místní části Bludovice, bude možné poslat zprávu pouze lidem zde bydlícím,“ popsal vedoucí Organizačního odboru Zdeněk Petroš.

Město v minulosti aplikaci využilo bezplatně pro informování o krizových situacích v době pandemie covid19 a jednorázově díky Národní síti zdravých měst pro hlasování v anketách a je v ní zaregistrováno již více než 900 uživatelů.  „Nyní budeme moci aplikaci využívat pro jakékoliv další účely. Pořízení této aplikace bylo financováno z evropského projektu Efektivní veřejná správa,“ doplnil Petroš.

Do Mobilního rozhlasu se můžete zaregistrovat zde: novyjicin.munipolis.cz. Aplikaci je možné stáhnout po naskenování přiloženého QR kódu.