Kontakt
20.3.2023

Tartanová běžecká dráha, koše na streetball, multifunkční hřiště na míčové sporty, doskočiště pro skok daleký, workoutová sestava, herní prvky pro děti a okolo celého areálu in-line dráha – to vše nabízí nově zrekonstruované školní hřiště u základní školy Dlouhá, které vzniklo v druhé polovině minulého roku. Malí i velcí návštěvníci si ho budou moci poprvé vyzkoušet v úterý 11. dubna, kdy bude sportoviště slavnostně otevřeno. Zatímco v dopoledních hodinách je připraven program pro žáky druhého stupně ZŠ Jubilejní a jejího odloučeného pracoviště Dlouhá, v odpoledních hodinách budou zkoušet nové sportoviště žáci školních družin obou pracovišť. Po slavnostním přestřižení pásky, které proběhne v 15.30 hodin za účasti představitelů města, bude hřiště otevřeno i veřejnosti. Můžete se těšit na soutěže a cvičení s tělocvikáři ZŠ Jubilejní. Od 16.30 do uzavření hřiště si návštěvníci budou moci volně zasportovat a vyzkoušet herní prvky hřiště.

„V dnešní době, kdy často slýcháme o nedostatečném pohybu dětí, je o to potřebnější učit děti od nejútlejšího věku správným pohybovým návykům a jejich důležitosti v životě. Již několik let jsme usilovali o rekonstrukci hřiště a jsem moc rád, že se nám to konečně podařilo,“ uvedl místostarosta města Ondřej Syrovátka. “Věřím, že bude výborně sloužit škole i jeho návštěvníkům z řad občanů města,“ doplnil Syrovátka.

„Při zpracovávání projektové dokumentace jsme si vysnili krásné multifunkční hřiště, které na novojičínsku nemá obdobu. Během náročného období výstavby jsme se potýkali s řadou komplikací. Ty se však všechny podařilo překonat a s radostí dnes mohu konstatovat, že sen se splnil,“ uvedl ředitel školy Ladislav Gróf. „Tuto radost si ovšem nenecháme jen pro naše žáky, ale rádi ji budeme sdílet i s návštěvníky z řad veřejnosti, kterým bude hřiště k dispozici od 11. dubna. Ve všední dny mohou sportoviště využívat v odpoledních hodinách, během víkendů a prázdnin i dopoledne. Konkrétní provozní doba bude zveřejněna na webu školy (zsjubilejni.cz) a na vstupní bráně hřiště,“ doplnil Gróf.

Více informací o proběhlé rekonstrukci naleznete zde.

Srdečně zveme všechny děti i dospělé.