Kontakt
22.11.2022

11. listopadu byla dokončena rekonstrukce hřiště u základní školy Dlouhá, která probíhala od letošního června. Nově je zde tartanová běžecká dráha, koše na streetball, multifunkční hřiště na míčové sporty, doskočiště pro skok daleký, workoutová sestava, herní prvky pro děti a okolo celého areálu vede in-line dráha. V souvislosti s hřištěm byl vybudován také nový chodník, který umožní bezpečný přístup do školy dětem ze sídliště Loučka.

„Sportoviště za školou na Dlouhé ulici bylo již delší dobu v neutěšeném stavu, byla zde jen škvárová běžecká dráha a uprostřed zastaralé volejbalové hřiště s antukou. Hřiště je navíc v blízkosti dvou velkých sídlišť, jejichž obyvatelé jej budou moci využívat. Z těchto dvou důvodů jsme se rozhodli jej zrekonstruovat jako první. Projekty jsme však nechali vyhotovit také na hřiště u ZŠ Komenského a ZŠ Jubilejní, na něž dojde řada v následujících letech,“ popsal místostarosta Ondřej Syrovátka.

„Postupujeme podle celkové koncepce rekonstrukce hřišť v souladu s Plánem rozvoje sportu 2018-2025, na přípravě kterého se podíleli všichni, kteří se v oblasti sportu na území města angažují a kteří mají sport rádi. Hřiště u základní školy Dlouhá je první, které jsme rekonstruovali, ale zdaleka ne poslední. Každé další hřiště, které máme v plánu rekonstruovat, bude obsahovat trošku odlišné prvky. Zatímco například na Dlouhé je vybudována inline dráha, na hřišti mezi novou a starou Komenskou plánujeme vybudovat umělý trávník pro fotbalová utkání,“ uvedla vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Oldřiška Navrátilová. 

Hřiště bude moci kromě školy využívat také veřejnost. „Byl bych rád, aby areál mohl být k dispozici veřejnosti v odpoledních hodinách, podle toho, jak dovolí podmínky v daném ročním období. Jiné to pravděpodobně bude v květnu a jiné v září. Vzhledem k tomu, že hřiště nabízí prvky pro různé věkové kategorie, tak bude vhodné jak pro individuální sportovce, tak pro rodiny s dětmi,“ doplnil ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Ladislav Gróf.

Zhotovitelem stavby byla společnost Sportovní hřiště s.r.o., Zlín. Investice ve výši 22,2 mil. Kč včetně DPH byla plně hrazena ze zdrojů města. Areál s novými prvky budou moci žáci, učitelé i veřejnost využívat od jara 2023.

Fotografie hřiště před a po rekonstrukci naleznete ve fotogalerii města: www.novyjicin.cz/fotogalerie.