Kontakt
28.2.2023

Radnice dnes spustila nové oficiální webové stránky města. Zásadní změnou je smysluplnější rozvržení úvodní strany pro potřeby návštěvníka. „Nově vzniklé podstránky Rodina, Eko-web, Zdravé město, Atraktivní město a Pracuj pro město budou sloužit jako přehledný rozcestník a usnadní orientaci v nejčastěji vyhledávaných sekcích. Zároveň si uchovávají propojení na hlavní stránku,“ uvedl místostarosta Ondřej Syrovátka.

Mezi novinky také patří lepší zpřístupnění informací zdravotně postiženým uživatelům. Přímo u aktualit je integrovaná čtečka psaného textu, která společně s intuitivní možností zvětšení písma či pohybu na stránce přes tabulátor umožňuje i lidem se zdravotním omezením získat potřebné informace.

Mnoho uživatelů používá k získávání informací mobilní zařízení. Proto jedním z našich požadavků na nový web bylo uzpůsobení i k prohlížení webových stránek na mobilních zařízeních, tzn. aby byl web plně responzivní,“ uvedl vedoucí odboru organizačního Zdeněk Petroš. „Věřím, že i ty, kteří změnám neholdují, dokáží nové stránky zaujmout,“ doplnil Petroš.

Součástí hlavní stránky zůstal například kalendář akcí, který získal nový kabát nebo uživatelsky přívětivější a přehlednější fotogalerie.

„Zastaralý vzhled a přístup k informacím jsme vyměnili za modernější a uživatelsky přívětivější prostředí, které odráží trendy dnešní doby. Zároveň jsme chtěli sjednotit podobu s manuálem jednotného vizuálního stylu města tak, ať jsou výstupy města snadno rozpoznatelné,“ vysvětlil Syrovátka.

Poslední významná změna stávajících webových stránek proběhla v roce 2016. V soutěži vyhlášené v červnu 2022 o novou podobu webových stránek se sešly 4 nabídky, které byly hodnoceny odbornou komisí. Nakonec zvítězila firma Webové aplikace, s.r.o., která má zkušenosti s tvorbou webových stránek i pro oblast samosprávy.  Město za tyto úpravy zaplatilo 229 200 Kč bez DPH, z toho 95 % uznatelných nákladů bude hrazeno z dotace v rámci projektu „Efektivní veřejná správa“. 

Nové webové stránky, které naleznete na stejné adrese jako ty stávající – www.novyjicin.cz, budou do poloviny března ve zkušebním provozu. Poté plnohodnotně nahradí stávající web, který zůstane dostupný na doméně staryweb.novyjicin.cz (případně old.novyjicin.cz) do konce roku. Odkaz na starý web najdete také na nových webových stránkách.

Prosíme proto o trpělivost a pochopení. Případné nedostatky, závady či jiné postřehy nám můžete zasílat na e-mail webmaster@novyjicin.cz. Děkujeme.

Pevně věříme, že vás nové stránky příjemně překvapí a rychle si zvyknete na jejich novou podobu.