Kontakt
27.6.2024

Město Nový Jičín přechází na novou mobilní aplikaci pro placení parkovného. Od 1. července bude stávající systém MPLA nahrazen aplikací EasyPark, která nabídne uživatelům modernější a pohodlnější způsob platby za parkování.

Pro zajištění hladkého přechodu budou obě aplikace, MPLA a EasyPark, fungovat souběžně od 1. července do 31. srpna. Během tohoto období budete mít možnost se s novou aplikací EasyPark seznámit a postupně si na ni zvyknout. Od 1. září bude platba parkovného možná již pouze prostřednictvím aplikace EasyPark.

Zaplatit parkovné přes mobilní aplikaci můžete v jednom z devíti parkovacích automatů na ulicích Gen. Hlaďo, Tyršova, Divadelní a Štefánikova, kde je možné platit také kreditní kartou nebo v hotovosti. Na parkovišti se závorovým systémem Na Valech není možné platit pomocí mobilní aplikace.

„Přechod na aplikaci EasyPark je součástí našeho dlouhodobého plánu modernizace a zefektivnění služeb pro veřejnost. Jsem přesvědčen, že uživatelé ocení nové funkce a pohodlí, které tato aplikace nabízí,“ uvedl starosta města Stanislav Kopecký.

Pokud jste dosud nevyužívali žádnou aplikaci k placení parkovného, můžete si snadno stáhnout aplikaci EasyPark z Google Play nebo App Store. Instalace a následná registrace zabere pár sekund. Vyplníte telefonní číslo, registrační značku a vybranou platební metodu. A až budete potřebovat zaplatit, stačí potvrdit místo a vybrat plánovanou délku parkování. Jednou z novinek je, že aplikace EasyPark je ve většině nových vozů dostupná i přes rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, což Vám umožní platit parkovné přímo z palubního systému vašeho vozu.

Aplikaci EasyPark můžete využít i na Slovensku, v Německu, Rakousku a v dalších evropských zemích. Stačí vám jedna aplikace, v češtině a s českou zákaznickou podporou. V Evropě EasyPark umožňuje řidičům např. platit za nabíjení elektromobilů, najít ulice s dostupným parkováním nebo si parkovací místa předem rezervovat. Tyto možnosti budou brzy dostupné i pro české uživatele aplikace.

Děkujeme za vaši trpělivost během tohoto přechodného období. Věříme, že tento krok povede ke zvýšení komfortu a spokojenosti vás i návštěvníků města.

Více informací naleznete také na webových stránkách Technických služeb města v sekci aktuality: www.tsnj.cz/index.php/aktuality.