Kontakt
28.2.2023

Ne, nespletli jste se. Je to stále náš novojičínský zpravodaj, jen jsme oživili titulní a poslední stranu a dali mu nový modernější vzhled. Inspirovali jsme se nejnovějšími trendy v grafice a vzhledem zpravodajů měst srovnatelné velikosti.

„Střídání barev titulní strany zpravodaje podle ročního období jsme nahradili jednotnou moderní grafikou, které dominuje modrá barva a která půjde ruku v ruce s manuálem jednotného vizuálního stylu města. Taktéž věřím, že nový zpravodaj bude pro čtenáře atraktivnější,“ popsal starosta města Stanislav Kopecký.

Novojičínský zpravodaj, který poprvé vyšel před téměř 30 lety v roce 1995, přináší přehled o dění ve městě a jeho místních částech a informuje o plánovaných i proběhlých akcích. Od ledna 2012 ho novojičínská radnice zdarma distribuuje každý měsíc do poštovních schránek obyvatel města. Zpravodaj je v omezeném počtu veřejnosti dostupný na informacích ve vestibulu budovy Radnice a ve vestibulu budovy úřadu na ul. Divadelní 1 nebo v Návštěvnickém informačním centru. K dispozici je také v elektronické podobě na webových stránkách města a v mobilní aplikaci Nový Jičín v mobilu. Nový vzhled zpravodaje byl navržen v souladu s vizuálním stylem města zpracovaným v roce 2021.

„Viditelnou změnou prošla titulní a poslední strana zpravodaje. Rovněž jsme se snažili provzdušnit text uvnitř, aby se lépe četl,“ uvedl vedoucí odboru organizačního Zdeněk Petroš.

Doufáme, že se Vám nová tvář zpravodaje líbí a těšíme se na Vaše podněty a připomínky, které můžete posílat na njz@novyjicin.cz.