Kontakt
6.11.2023

Končí vám platnost řidičského průkazu? Požádejte o jeho výměnu elektronicky bez datové schránky!  Od 1. listopadu 2023 není podmínkou pro podání žádosti mít připojenou datovou schránku fyzické osoby.

Pokud podáte žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky, a to přes Portál dopravy (https://www.portaldopravy.cz/) nebo Portál občana (https://obcan.portal.gov.cz/prihlaseni), zaplatíte při převzetí nového řidičského průkazu správní poplatek ve výši:

  • 160 korun v případě odcizení, ztráty nebo při změně osobních údajů
  • 560 korun při vydání ve zkrácené lhůtě, tj. do 5 pracovních dnů.

Zaplatíte tak o 20 procent méně než při podání žádosti o výměnu osobně. V případě uplynutí platnosti nebo blížícího se konce platnosti Vašeho řidičského průkazu, ne však dříve než 90 dnů před koncem platnosti je výměna řidičského průkazu zdarma.

V průběhu letošního roku skončí platnost řidičského průkazu bezmála 5 tisícům řidičů, přičemž k 1. listopadu ještě zbývalo vyměnit přes 1600 těchto dokladů. Počty se týkají správního obvodu obce s rozšířenou působností Nový Jičín.

Další informace včetně způsobu podání žádosti, termínu vyzvednutí dokladu nebo úhrady správních poplatků naleznete v přiloženém letáku.