Kontakt
20.5.2024

Zahradu u mateřské školy na Jiráskově ulici v Novém Jičíně čeká rekonstrukce. Děti dostanou nové pískoviště, skluzavku, lezeckou stěnu, dřevěný domeček, prolézačky a další herní prvky. Rozšíří se chodníčky pro bezpečný pohyb na odrážedlech a koloběžkách. Nebudou chybět krmítka či hmyzí hotel, aby děti mohly pozorovat život v přírodě. Dojde k obnově zeleně. Stavební práce začnou v polovině června a potrvají čtyři měsíce. Město za ně zaplatí čtyři a půl milionu korun.

„V posledních letech jsme systematicky obnovovali zahrady v mateřských školách ve městě a tato je poslední, která ještě zbývá. Mnohé herní prvky zde již dosluhují a jsou na hranici životnosti. Nová zahrada bude bezpečnější a atraktivnější pro děti a věříme, že díky ní budou trávit ještě více času pohybem na čerstvém vzduchu,“ uvedl místostarosta města Ondřej Syrovátka.

Přestavba zahrady si vyžádá i terénní úpravy. „Některé části pozemku je třeba dostat do roviny, jiné naopak mírně navýšit. Bude se muset odebrat část zeminy ze svahu, aby se mohla postavit nová opěrná zídka a svah nepadal do zahrady. Opraví se vstupy do budovy, včetně bezbariérového přístupu,“ řekla Kateřina Janečková z odboru rozvoje a investic na novojičínské radnici.

Součástí rekonstrukce zahrady je i vykácení usychající a poškozené zeleně a výsadba nových stromů a keřů. Trávník doplní trvalkový záhon s bylinkami. Celý areál bude nově oplocen.