Kontakt
1.9.2022

Dnes byl zahájen nový školní rok a do třídních lavic novojičínských základních škol usedlo celkem 254 žáků prvních tříd. Dvě z 6 základních škol přišli ráno navštívit starosta města Stanislav Kopecký a vedoucí odboru školství, kultury a sportu Oldřiška Navrátilová. Nejprve v prostorách Základní školy Dlouhá přivítali 20 prvňáčků při jejich prvním školním dni spolu s ředitelem školy Ladislavem Grófem. Dále navštívili soukromou Základní školu Galaxii, kde za přítomnosti ředitele školy Daniela Přády přivítal starosta 18 prvňáčků. Všem navštíveným školákům předali drobné dárečky.

„Vítání prvňáčků je pro mě milá povinnost, na kterou se každým koncem prázdnin těším“, uvedl starosta města Stanislav Kopecký a popřál malým školákům, aby si svůj zatím nejdůležitější den užili a aby jim nadšení ze školy vydrželo po celou dobu studia.

Během prázdnin pokračovala rekonstrukce hřiště u základní školy Dlouhá, která začala letos v červnu. Žáci a také lidé z blízkého okolí si po dokončení prací užijí i nové prvky, například inline dráhu nebo workoutové hřiště. Investice je plně hrazena ze zdrojů města.