Kontakt
4.5.2022

Společnost Varroc Engineering Limited, přední indický výrobce automobilových součástek a vlastník společnosti Varroc Lighting Systems, která je jedním z největších zaměstnavatelů na Novojičínsku, podepsala smlouvu o koupi akcií s francouzskou společností Compagnie Plastic Omnium SE, a odprodala tak své výrobní a vývojové aktivity v oblasti systémů osvětlení pro dvoustopá vozidla v Americe, Evropě a v severní Africe. Společnost si od prodeje slibuje transformaci na technologicky vyspělou společnost s hlubším zaměřením na stávající růst v oblasti elektroniky, konektivity, produktových řad pro elektrická vozidla a segmentu jednostopých vozidel po celém světě. Odprodej akcií je součástí strategie společnosti Varroc Engineering Limited, jejímž cílem nyní je soustředit zdroje na klíčové a rychle rostoucí trhy v Číně a Indii a globální odvětví jednostopých vozidel.

Předmětem prodeje jsou výrobní provozy světelných systémů pro automobily v USA, Brazílii, Mexiku, Polsku, Německu, Turecku, Maroku a České republice. Společnost Varroc bude také nadále provozovat svůj společný podnik v Číně a další mezinárodní podniky v oblasti výroby světel pro jednostopá  vozidla v zemích jako Itálie a Vietnam, a globální podniky v oblasti elektroniky v Polsku a Rumunsku. Společnost si rovněž ponechává své aktivity v oblasti světelné techniky pro automobily v Asii.

Společnost Plastic Omnium, jejíž tržby dosáhly v minulém roce 8 miliard eur, a která zaměstnává 30 tisíc zaměstnanců, plánuje po dokončení akvizice vytvořit novou strategickou divizi automobilového osvětlení, která firmě umožní lépe reagovat na rostoucí požadavky zákazníků na dodávky komplexních řešení integrovaných vnějších systémů pro automobily. Dokončení akvizice se očekává ve 2. polovině letošního roku.