Kontakt
21.5.2024

V Novém Jičíně se během léta začnou budovat nová parkovací místa. V Dlouhé a Vančurově ulici vzniknou pro vozidla podélná parkovací stání, ve Vančurově ulici se ale také postaví úplně nové parkoviště. V součtu přibyde ve městě 35 parkovacích míst a radnice za jejich výstavbu zaplatí téměř sedm milionů korun.

Jako první se už v červnu začne stavět nové parkoviště na prostranství mezi bytovými domy a obvodním oddělením Policie ČR na Vančurově ulici. „Vznikne zde 13 kolmých stání pro vozidla, k parkovišti povede nová příjezdová komunikace a chodník pro pěší, jehož součástí bude schodiště s ocelovým zábradlím,“ uvedla Kateřina Janečková z odboru rozvoje a investic Městského úřadu v Novém Jičíně.

Na novém parkovišti bude jedno místo vyhrazeno pro řidiče ZTP. Další místo pro zdravotně postižené osoby se upraví v místě stávajících podélných stání pro automobily podél ulice Vančurova. Součástí celé investiční akce je i nové veřejné osvětlení a sadové úpravy zeleně. Náklady činí 3,6 milionu korun. Ve stejné ulici vznikne za 1,5 milionu korun i šest nových podélných stání pro vozidla. Prostor pro auta se vytvoří částečným posunutím chodníku.

Další podélná stání přibydou v Dlouhé ulici. Předpokládaná cena je 1,8 milionu korun a zakázka se teprve začne soutěžit. „Asi stometrový úsek stávající komunikace se zúží ze sedmi na šest metrů. Součástí stavby je také přeložka kabelu nízkého napětí. Parkovací plochu bude tvořit plastová zatravňovací dlažba vyplněná směsí štěrku, substrátu a hlíny,“ řekl starosta města Stanislav Kopecký.