Kontakt
31.5.2017

Poblíž mateřské školy v Bludovicích, městské části Nového Jičína, byl postaven nový bezbariérový přechod pro chodce. Zároveň se opravil stávající chodník a v místě, kde chyběl, se chodníkové těleso dostavělo. Přechod je z obou stran osvětlený. Realizace stavby přišla na téměř 800 tisíc korun.

„Naše město spustilo na konci roku 2013 program Bezpečně do škol, který má zvýšit bezpečnost dětí při cestě do školy nebo školky. Proto jsme u školky v Bludovicích nechali vybudovat přechod pro chodce, který by měl zajistit bezpečnější přecházení komunikace I/57 a zároveň přispět ke zpomalení dopravy na hlavním tahu mezi Opavou a Valašským Meziříčím,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Aby město vyhovělo požadovaným dopravním normám, musela se komunikace v místě přecházení zúžit. „Na straně, kde stojí mateřská škola, odděluje chodník od silnice travnatý pás. Na protější straně jsme postavili nový chodník. Oba chodníky jsou v blízkosti přechodu opatřeny zábradlím,“ doplnila Michaela Mrklovská z odboru majetku, rozvoje a investic.

31.5.2017