Kontakt
31.5.2017

Už 1. června začne další etapa modernizace novojičínské sportovní haly s krytými bazény a venkovním koupalištěm. V areálu koupaliště se vybudují nová hřiště a v prostorách vnitřního dětského bazénu vznikne relaxační centrum. Stavební práce potrvají do konce listopadu. Náklady na tuto investiční akci města dosáhnou téměř 24 milionů korun.

„Firma již nyní připravuje příjezdovou cestu na staveniště, aby neponičila plochu, na které vzniknou nová hřiště. Kromě beach volejbalového, které bylo na koupališti i nyní, přibude multifunkční a workoutové hřiště. A také několik hracích zón pro děti. Součástí akce bude i výměna stávajícího oplocení,“ uvedla Blanka Zagorská z odboru majetku, rozvoje a investic novojičínské radnice.

Nejdříve se ale přestaví vnitřní dětský bazén. Rozdělením plochy skleněnou stěnou tam vznikne prostor nejen pro plavání, ale i pro masážní vířivku. Stávající bazén bude nahrazen nerezovou vanou a doplněn chrliči vody, podvodním osvětlením a skluzavkou. Ve vířivce budou povodní lavice se vzduchováním a masážní trysky. „Celý nově vzniklý relaxační prostor bude mít novou dlažbu s podlahovým vytápěním a k sezení budou sloužit vyhřívané lavice,“ dodala Zagorská.

Sportovní hala s velkým a dětským bazénem se začala revitalizovat v létě 2015. „Je to rozlehlý areál, proto postupujeme po etapách. Po opravě střechy, zateplení fasády, výměně vzduchotechniky a bazénku pro kojence se vloni upravila část venkovního prostranství. Letos jsou na řadě hřiště a dětský bazén,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

31.5.2017