Kontakt
26.10.2022

Oblastní spolek Českého červeného kříže (OS ČČK) Ostrava za spolupráce města ocenil 26. října dobrovolné dárce krve z Nového Jičína. Slavnostní akt, který proběhl v aule novojičínské radnice, zahájila svým proslovem ředitelka OS ČČK Ostrava Alžběta Hrabovská. „Zatímco doposud se setkání s novojičínskými dobrovolnými dárci krve konalo vždy v Ostravě, letos se poprvé ocenění předává přímo v Novém Jičíně. Velice mě tato skutečnost těší a pevně věřím, že se to stane tradicí a budeme se ve vašem městě setkávat každoročně,“ uvedla Alžběta Hrabovská a poděkovala městu za spolupráci.

Poděkovat dárcům krve za jejich výjimečný čin přišel také starosta města Stanislav Kopecký. „Velmi si vážím lidí jako jste vy, kteří svou nezištnou pomocí zachraňují životy ostatních. Lidé již vynalezli mnohé, ale krev patří stále k nenahraditelným tekutinám, které je stále nedostatek. Patří vám můj obdiv a velké poděkování za vaše vytrvalé odhodlání pomáhat druhým. Přeji vám pevné zdraví do dalších let a nám všem, aby pomáhat se stalo samozřejmostí,“ uvedl starosta města Stanislav Kopecký.

Společně s ředitelkou OS ČČK Ostrava do rukou dárců předal 12 zlatých medailí prof. MUDr. Jana Janského za dovršení 40 odběrů a 42 zlatých křížů III. stupně za 80 odběrů.

Všem dárcům patří velké poděkování nás všech.