Kontakt
9.11.2022

Řidiči i chodci již mohou využívat nový kruhový objezd na ulici Gen. Hlaďo, který od června stavělo město a Moravskoslezský kraj. Doprava v centru Nového Jičína je tak plynulejší a bezpečnější. Investice ve výši přes 20 milionů korun zahrnovala také úpravu prostoru pro pěší, nové osvětlení i zeleň.

Dnes v dopoledních hodinách proběhlo slavnostní otevření kruhového objezdu na ulici Gen. Hlaďo za účasti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radka Podstawky a zástupců vedení města. „Kruhové objezdy jsou zvláště v centrech měst rozhodně bezpečnějším řešením provozu než klasické křižovatky. Je potvrzeno, že kruháče mají méně kolizních bodů, řidiči do nich vjíždí pomaleji a případné srážky aut bývají hlavně s bočním nárazem. Díky tomu zde nedochází haváriím s vážným zraněním. Jsem rád, že se město Nový Jičín a Moravskoslezský kraj shodly na společné rekonstrukci křižovatky nedaleko hlavního náměstí. Křižovatka už je pro řidiče průjezdná, jsem si jistý, že doprava v centru Nového Jičína je nyní plynulejší i bezpečnější,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a doplnil, že o náklady ve výši 20,3 milionu korun se podělily město, které uhradilo 12,4 milionu korun, a kraj, který prostřednictvím Správy silnic Moravskoslezského kraje zaplatil 7,9 milionu.

„Kromě přestavby klasické křižovatky na okružní obsahoval společný projekt města a kraje také rekonstrukci dopravního prostoru pro chodce. Byl také doplněn městský mobiliář i veřejné osvětlení. Centrum města kromě nového kruhového objezdu navíc zkrášlí nově vysazená vzrostlá zeleň a trvalkové záhony. Stavba probíhala pod dohledem architekta, se kterým byly konzultovány jednotlivé použité stavební materiály i detaily pokládky jednotlivých zpevněných ploch. Věřím, že dané řešení zlepší bezpečnost dopravy v této lokalitě a že se místo stane dalším oblíbeným veřejným prostorem,řekl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký s tím, že stavba byla uvedena do předčasného užívaní více jak 2 týdny před plánovaným termínem dokončení. Zhotovitelem stavby byla společnost SWIETELSKY.

„Zahájení stavby jsme koordinovali s výměnou vodovodního řádu a plynovodního potrubí, které město realizovalo minulý rok na podzim a letos na jaře tak, aby se po dobu jejich životnosti nemuselo do stavby nového kruhového objezdu zasahovat,“ doplnil 2. místostarosta Václav Dobrozemský.