Kontakt
1.7.2024

Na 130 druhů piva od 30 řemeslných pivovarů z Česka a z ciziny, bohatý kulturní program zahrnující koncert světoznámé rockové legendy a tisíce spokojených návštěvníků, kteří vypili 20 tisíc litrů zlatavého moku – takový byl ve zkratce jubilejní, 10. ročník festivalu Pivobraní, který se uskutečnil 21. a 22. června v Novém Jičíně.

Festivalové dění bylo poprvé rozvrženo do dvou dnů a nabídlo lidem skvělou zábavu i požitek z poctivého díla našich a zahraničních sládků. Každý pivovar se prezentoval 3 až 5 druhy piva a pivních speciálů. Ochutnávky pěnivého moku vhodně doplnil pestrý výběr z tuzemské i cizokrajné gastronomie. Naplnil se tak slogan „Pohostinnosti do sytosti“, jímž byly opatřeny vratné nápojové kelímky.

Pivobraním žilo nejen Masarykovo náměstí, ale celé historické centrum města. Gastronomické, herní i oddechové zóny vyrostly také na Laudonově nádvoří, na prostranství před Žerotínským zámkem a v přilehlých ulicích. Nejvíce očekávanou kulturní událostí festivalu byl koncert legendární skotské kapely Nazareth, jenž připravil nezapomenutelný zážitek zejména rockovým fanouškům. Stejně tak si návštěvníci užili vystoupení regionálních kapel a známějších skupin Čechomor a Mydy nebo italské funkové formace Ridillo.

Neméně atraktivní byl doprovodný program. S velkým ohlasem se setkaly právovarečné jízdy městem v historickém autobusu. Zájemcům se výjimečně otevřely sklepní prostory bývalého pivovaru v městské čtvrti Bocheta, jimiž je provedl sám majitel. V napínavou podívanou se proměnila mimořádně vyrovnaná soutěž v pojídání párků v rohlíku, klání v hodu šipkami dokonce přineslo rekordní výkony. Úspěšnou premiéru měl i nový maskot festivalu – Pivák – jenž se ochotně fotil se svými příznivci.

Po loňském selhání tentokrát spolehlivě fungovala i pozdně večerní autobusová doprava z Nového Jičína do okolních měst a obcí. Návštěvníci tak budou na letošní Pivobraní vzpomínat jako na událost, při níž se napříč generacemi dobře bavili a užili si příjemnou pohostinnost.