Kontakt
24.10.2022

Zastupitelé města zvolili na svém dnešním ustavujícím zasedání vedení radnice. Následující čtyři roky povede město Nový Jičín hnutí ANO 2011, koalice Strany zelených s Piráty, TOP 09 a STAN, ODS a KDU-ČSL. Nová koalice má ve dvacetidevítičlenném Zastupitelstvu města 17 mandátů a je takřka identická jako ta, jež na novojičínské radnici vládla od předchozích komunálních voleb v roce 2018.

„Politické subjekty tvořící stávající koalici získaly od voličů v letošních komunálních volbách přes 58 % hlasů. To je určité vysvědčení a zároveň signál, že by v tomto půdorysu mělo vedení města pokračovat,“ sdělil Václav Dobrozemský (ODS). „Věřím, že budeme koalicí akceschopnou, pracovitou a odpovědnou. Jedná se o tým zkušených osobností, které mají chuť a odvahu podílet se na směřování města. V minulém volebním období se toho mnoho povedlo. Myslím, že máme na co navazovat, a že v připravovaných nebo rozpracovaných záměrech můžeme pokračovat,“ doplnil.

Ve funkci starosty bude pokračovat dosavadní starosta města Stanislav Kopecký (ANO 2011). Post prvního místostarosty obsadí Ondřej Syrovátka (Strana zelených), druhým místostarostou bude Václav Dobrozemský (ODS) a neuvolněným místostarostou Jaroslav Perútka (KDU-ČSL). Rozdělení gescí zůstane obdobné, jako tomu bylo v minulém volebním období.

„Jsem rád, že pokračujeme ve stejném složení, protože naše volební programy jsou si velmi podobné a je tak snazší definovat priority pro rozvoj města. 17 mandátů z celkových 29 hlasů v zastupitelstvu nám dává možnost pokračovat v nastavené koncepci rozvoje města,“ uvedl Stanislav Kopecký (ANO 2011). „K funkci starosty přistupuji s úctou a pokorou a tuto pozici budu zastávat poctivě a svědomitě,“ dodal na závěr.

Dále Zastupitelstvo města schválilo ostatní členy Rady města, v níž zasednou Dalibor Janošek, Martin Šturala, Hana El-Shikha za hnutí ANO, a Martin Gazda a Andrej Droščín za koalici Strany zelených s Piráty, TOP 09 a STAN.

V koaliční smlouvě na volební období 2022-2026, podepsané 19. října, je zahrnuto také programové prohlášení koaličních stran. „To pro nás bylo vůbec nejzásadnější, protože program tvořil hlavní část naší volební kampaně a je důvodem, proč nám lidé dali svůj hlas. Rád bych v této souvislosti poděkoval naším budoucím koaličním kolegům za to, jak konstruktivně k jednáním přistoupili. Až na drobnosti jsme se v podstatě na všech prioritách shodli, což je dobrým příslibem pro spolupráci v následujících čtyřech letech,“ popsal lídr Zelených Ondřej Syrovátka.

Kompletní seznam zastupitelů naleznete zde: https://www.novyjicin.cz/samosprava/zastupitelstvo-mesta/clenove-zm/.