Kontakt
21.12.2016

V Novém Jičíně vzniklo nové workoutové hřiště. V parku pod gymnáziem tak vzniklo místo pro sportovní aktivity na hrazdě, bradlech, horizontálních žebřících, šikmé lavici a jiných konstrukcích. Město za veřejné sportoviště pod širým nebem zaplatilo 450 tisíc korun.

„Nápad vybudovat v Novém Jičíně workoutové hřiště se poprvé objevil na webu www.napadypronovyjicin.cz, kam jej umístila skupina nadšenců, která zatím jezdila cvičit na podobná hřiště do okolních měst a obcí. Se zástupci iniciativy jsme se několikrát sešli a jim se podařilo přesvědčit nás o tom, že takové hřiště bude pro Nový Jičín přínosem. Je sympatické, že mladí lidé mají chuť dělat něco pro své zdraví, je to i forma protidrogové prevence,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Ve městě bylo vytipováno několik lokalit vhodných ke cvičení, z nichž se nakonec vybral areál nevyužívaného petanquového hřiště v parku pod gymnáziem. „Místo je dobře dostupné a je kolem něj již zázemí v podobě laviček a přístřešku,“ doplnil Syrovátka. Na jaře se ještě musí okolí hřiště osázet trávou. Pak město společně s firmou, která projekt workoutového hřiště realizovala, připraví veřejnou prezentaci sportoviště.

„Chceme občanům workout představit. Sportovci předvedou pohybové aktivity, které lze na konstrukcích provozovat, kdy je hlavní důraz kladen na cvičení s vlastní vahou, rozvoj síly a vytrvalosti,“ vysvětlil místostarosta.

[wppa type=“slideonlyf“ album=“10″ align=“center“]Any comment[/wppa]