Kontakt
21.5.2019

Obřadní síň v budově novojičínské radnice prošla rekonstrukcí. Její současnou podobu navrhl architekt Martin Rosa. Zbouráním některých příček, výměnou podlahy, instalací ozdobných mříží a zrcadel, renovací dveří a novým vybavením interiéru vznikl na úřadě reprezentativní prostor, který bude sloužit nejen ke svatebním obřadům, ale i k dalším společenským akcím. Nová vizáž obřadní síně přišla na 5 325 000 korun a veřejnost si ji bude moci prohlédnout 10. června od 15:00 do 17:00 hodin. V 16:00 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka za účasti architekta a zástupců radnice.

„Návrh architekta Rosy vyniká důrazem na nadčasové dřevěné materiály a zároveň respektováním historického ducha radnice. Rekonstrukce obřadní síně je přelomová v tom, že komise složená z odborníků i zástupců radnice vybírala mezi návrhy tří různých architektů, kteří mezi sebou soupeřili. Výsledek je tak mnohem kvalitnější, než kdyby se zakázka přímo zadala pouze jednomu uchazeči. V budoucnu chceme tímto způsobem postupovat i u dalších staveb,“ uvedl místostarosta Ondřej Syrovátka.

V obřadní síní byl zrušen stupínek pro oddávajícího, aby bylo možné místnost využít i k jiným typům akcí. Větší stavební zásah ale proběhl ve vestibulu. „Architekt prostor obohatil a zvětšil zrušením některých zdí a také došlo ke kompletní rekonstrukci sociálního zařízení a k rozšíření o novou bezbariérovou toaletu. Obřadní síň i vestibul byly vybaveny kvalitním nábytkem české výroby, za který jsme zaplatili 743 tisíc korun,“ doplnil vedoucí organizačního odboru Zdeněk Petroš.

Původní podoba obřadní síně pocházela z roku 1967 a její vybavení a uspořádání již bylo zastaralé. Rekonstrukce prostor začala vloni v září a v půli května se zde už konaly první svatební obřady.

21.05.2019