Kontakt
1.12.2023

U příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, který se již od roku 1986 tradičně slaví 5. prosince, zástupci města společně se zástupci Charity Nový Jičín, Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek a Slezské diakonie oblasti Nový Jičín přišli poděkovat do novojičínského Klubu seniorů zhruba 50 dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc v roce 2023. 

Odpoledne zahájil svým poděkováním starosta města Stanislav Kopecký. „Bez vaší dobrovolnické práce bychom se nemohli chlubit tak vysokou úrovní sociálních služeb v našem městě jako můžeme nyní,“ uvedl v úvodu svého projevu. „Poděkování vám všem patří nejen ode mě, ale dovolím si vám zde poděkovat jménem celého vedení města, jménem občanů města a především těch, kterých se vaše pomoc dotýká a kteří si mnohdy bez vaší pomoci život nedokáží představit. Ne vždy si uvědomujeme, že zdraví a čas jsou dvě nejcennější komodity, které v životě máme. A o to více vám patří poděkování za to, že věnujete to nejcennější pomoci druhým,“ doplnil s povděkem.  

Kromě dojemných příběhů některých z dobrovolníků  a zdravicí zástupců vysílajících organizací příjemným odpolednem provázela novojičínská kapela Fčil a Tu. O lahodné občerstvení se postarali studenti druhého ročníku oboru stravovacích a ubytovacích služeb Odborného učiliště a praktické školy Nový Jičín. Na závěr dobrovovolníci vytvořili dlouhou šnůru vlastnoručně vyrobených srdcí, na kterých jsou popsány pocity a motivace našich dobrovolníků. 

Všem dobrovolníkům ještě jednou velké poděkování nás všech.

Kapela Fčil a TU