Kontakt
24.3.2023

Zhruba 153 tisíc korun stálo vybudování nového psího hřiště – Agility psí park Nový Jičín, který nabízí základní překážky pro agility. Naleznete ho v lokalitě Pod skalkou.

„Pro pejskaře i jejich mazlíčky je hřiště již otevřeno. Budou jej moci navštěvovat od 1. května do 30. září od 9 do 19 hodin, v chladnějších měsících od 9 do 18 hodin. Na hřišti je celkem osm překážek a nechybí ani psí toaleta,“ uvedl iniciátor projektu Radim Mohler. „Městu patří velké poděkování, že nápad vybudovat hřiště pro novojičínské pejskaře podpořilo,“ doplnil.

Zhotovitelem projektu byla společnost DOG production s.r.o. a byl financován z tzv. participativního rozpočtu v rámci výzvy Projekty pro Nový Jičín – peněz města vyhrazených na projekty, které iniciují sami občané. Letos se uskutečnil již 6. ročník této výzvy, ve které měli občané a zástupci místních spolků možnost předložit své návrhy na zlepšení života ve městě nebo v jeho místních částech. Na jaře budou moci v následném hlasování rozhodnout, který z návrhů bude financován z participativního rozpočtu. V loňském ročníku této výzvy získal právě projekt veřejného psího hřiště nejvíce hlasů.

Návštěvníci by měli dodržovat návštěvní řád. „Ten je umístěn při vstupu na hřiště. Mezi základní pravidla patří například to, že se v prostoru mohou pohybovat psi bez náhubku a vodítka, ale při větším počtu psů se doporučuje použití náhubku, aby se předešlo případným nepříjemným situacím a neohrozili sebe ani ostatní,“ uvedla koordinátorka Zdravého města Markéta Jánošíková.

Věříme, že se vám areál bude líbit a budete si návštěvy hřiště se svými pejsky užívat.