Kontakt
27.9.2023
Od 1. října bude zpřístupněna zahrada v Hückelových vilách. Rozhodla o tom Rada města na svém zářijovém zasedání, kde radní schválili provozní řád nového městského parku.

Na jaře v období vegetačního klidu byly pokáceny stromy, které byly v havarijním stavu a které by mohly ohrozit bezpečnost kolemjdoucích. V letních měsících pak pracovníci Technických služeb města vybudovali chodníčky pro pěší, které vedou od ulice Lesní a až po ulici Revoluční. Otevření parku vyžadovalo minimální náklady, protože byl z velké části použit vyřazený štěrk z dětských hřišť, a na část tras také kůra.

Díky otevření parku dojde k přirozenému napojení Lesoparku Skalky na ulici Revoluční. Pomůže také blízké mateřské škole ve vile Hugo Hückela, protože cestou přes park si rodiče budou moci cestu významně zkrátit,“ uvedl místostarosta Ondřej Syrovátka. Stezky jsou vybudovány tak, aby co nejlépe zapadly do přírodního charakteru parku a zároveň umožnily například i jízdu s kočárkem. „Rádi bychom zpřístupněním parku vrátili této opomíjené části města život. Považujeme to zároveň za první důležitý krok k revitalizaci vil a celého přilehlého areálu,“ doplnil Syrovátka.

Park bude mít 4 vstupy, a to z ulice Revoluční, od Mateřské školy Sady, z Lesoparku a z ulice Lesní, a bude otevřen celoročně. „Provozní řád spolu s mapou areálu bude umístěn u každého vchodu. Kvůli bezpečnosti je například zakázáno chodit do bezprostřední blízkosti obou vil, kolem nichž bude vymezen prostor se zákazem vstupu. Kvůli zvýšení bezpečnosti a ochraně areálu v něm byl také posílen kamerový dohled Městské policie,“ popsal místostarosta Václav Dobrozemský.

Otevírací doba se však bude lišit v závislosti na ročním období:

Pracovní dny

  • květen–srpen 6:00-20:00
  • září, říjen, březen, duben 6:00-18:00
  • listopad–únor 6:00-16:00

Víkendy a svátky

  • květen–srpen 8:00-20:00
  • září, říjen, březen, duben 8:00-18:00
  • listopad–únor 8:00-16:00.

Provozní řád městského parku v areálu Hückelových vil naleznete v příloze.

Přílohy