Kontakt
20.7.2021

Středisko volného času Fokus Nový Jičín rozšiřuje své prostory. Na části jeho střechy vzniká nástavba, ve které budou nové multimediální klubovny, kuchyňka, hala, šatny, skladovací prostory a sociální zařízení. Náklady na stavební práce a vybavení učeben pro výuku kroužků dosáhnou téměř 20 milionů korun. Většinu, necelých 15 milionů korun, uhradí dotace EU. Stavební úpravy mají být hotovy do konce roku.

„Dřevěná nástavba bude stát na střeše přízemní části budovy a navazuje na druhé nadzemní podlaží stávajícího objektu, ze kterého se do nových prostor bude vstupovat.  Z nástavby povede také venkovní ocelové schodiště,“ popsal vznikající stavbu ředitel Fokusu Michal Podžorný. Dřevostavba bude mít výraznou válcovou střechu. Hala, která v ní vznikne, bude osvětlena jehlanových světlíkem ve střeše.

„Dále zde budou dvě multimediální klubovny, které mohou sloužit i jako multifunkční sál. Z nich bude výstup na terasu, na níž vznikne první zelená střecha na městské budově v Novém Jičíně. Má tu výhodu, že přispívá k zadržování vody ve městě a zároveň má výborné izolační schopnosti,“ doplnil místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka. Součástí nástavby bude i další terasa s pergolou.

Středisko volného času Fokus je příspěvkovou organizací města Nový Jičín. Jeho náplní je organizace kroužků a kurzů pro děti i dospělé. Stávající třípodlažní budova byla vystavěna v 70. letech minulého století na místě, kde před 2. světovou válkou stávalo divadlo. Z něj zůstala pouze část sklepů a sálu.

20.07.2021