Kontakt
15.5.2023

Od května do konce září opět jezdí oblíbený cyklobus na Pustevny, Bílou a Bumbálku. Radnice se na jeho spolufinancování domluvila s Kopřivnicí, Příborem, Frenštátem a Rožnovem pod Radhoštěm. Kromě dopravy do výletních lokalit nabízí také zajímavé víkendové spojení mezi těmito pěti městy.

V květnu, červnu a září jezdí v pátky a o víkendech, během letních prázdnin pak také ve všední dny. „Každý pátek jede spoj na Pustevny z Nového Jičína ve 14:10, o víkendech pak na Pustevny v 7:00 a na Horní Bečvu, Bumbálku a Bílou v 9:55. O letních prázdninách navíc pojedou spoje i ve všední dny, a to každé ráno na Bumbálku v 8:00,“ popsal místostarosta Ondřej Syrovátka. V provozu navíc zůstává i 1 spoj takzvaného „skibusu“, který jezdí o víkendech a svátcích v 8:50 na Pustevny. V něm však není možné přepravovat kola.

Místo ve spojích je také možné si rezervovat. „Rezervaci doporučujeme především cyklistům, protože místa pro kola jsou daná kapacitou přívěsného vozíku, která činí 24 kol. Odkaz pro rezervaci je možné najít na stránce www.novyjicin.cz/verejnadoprava/cyklobus/, kde jsou veškeré dostupné informace včetně ceníku, zpátečních spojů, jízdních řádů ke stažení a tipů na pěší i cyklistické výlety. Jednou z možností je například svezení na Horní Bečvu a odsud po cyklostezce Bečva a Koleje zpět do Nového Jičína,“ doplnil Syrovátka.

V Novém Jičíně cyklobus zastavuje na Palackého, ČSAD a na autobusovém nádraží, stanovišti číslo 1. O celkové náklady se poměrně dělí všechna zúčastněná města, přičemž Nový Jičín z celkové sumy pro letošní rok, která činí 316 tisíc korun, uhradí 91 tisíc korun.

Jízdní řád naleznete zde.