Kontakt

Autobusová linka 927 jezdí od 1. září 2021 z Kopřivnice přes Příbor a Nový Jičín do Hranic na Moravě a navazuje na dálkové vlaky ve směru Praha a Vídeň. Vznikla díky dlouhodobému společnému úsilí těchto tří měst ve spolupráci s Moravskoslezským krajem jako napojení našich měst na hlavní železniční trať. Dosud museli cestující z Nového Jičína, kteří se chtějí přepravit po železnici směrem na Prahu, i dvakrát přestupovat: v Suchdole nad Odrou a v Hranicích na Moravě. Nyní stačí přestup jeden a autobusy budou navíc v Hranicích čekat na zpožděné vlaky až půl hodiny. Ve všední dny jezdí pět párů autobusových spojů a dva páry o sobotách a nedělích.  Nejrychlejší spojení mezi Novým Jičínem a Prahou trvá 3 hodiny 48 minut, s Vídní dokonce jen 2 hodiny 56 minut. Spoj má navíc tu výhodu, že staví nejen na autobusovém nádraží, ale i na Bezručově, na Palackého a v Loučce.

V březnu 2022 došlo k dohodě s krajem k prodloužení provozování linky až do konce platnosti jízdních řádů v roce 2022. Došlo také k několika změnám. Byly zrušeny dva nejméně vytížené páry spojů ve všední dny ráno a večer, posílená naopak bude víkendová doprava. Dosud jezdily pouze dva páry spojů v neděli odpoledne, nyní jede jeden pár spojů ráno a jeden večer v sobotu i v neděli. Protože oba navazují na vlaky do/z Prahy i Vídně, bude snazší zajet si na jedno nebo dvoudenní víkendový výlet.

Zvláštností této linky je, že každý spoj je třeba si objednat nejpozději 60 minut před výjezdem z výchozí stanice, a to buď na čísle 773 605 066 nebo v mobilní aplikaci ODISapka. Jedinou výjimkou je ranní spoj z Hranic s odjezdem z Nového Jičína v 6:56, který nově jede každý den i bez objednání a umožňuje tak přímé ranní spojení Loučky, Palackého a centra města s Příborem a Kopřivnicí.

Hlavní výhody autobusového přípoje linkou 927:

  • rychlost
  • jen 1 přestup
  • jistota přípoje při zpožděném vlaku
  • možnost nástupu i výstupu na několika zastávkách ve městě (Bezručova; Autobusové nádraží; Palackého, škola; Palackého, ČSAD; Loučka, Koruna; Loučka, ZD)

Vlakové přípoje z Nového Jičína:

Vlakové přípoje do Nového Jičína:

Jízdní řád linky 927:

Odkazy a ke stažení: