Kontakt

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o zřízení veřejné sbírky města Nový Jičín, která bude sloužit na finanční krytí výdajů spojených s pobytem ukrajinských občanů na území města Nový Jičín, např. materiální vybavení, doprava, režie a další možné výdaje.

Pokud se rozhodnete přispět do této sbírky, můžete tak učinit třemi způsoby:

  • zasláním darované částky na bankovní účet č. 30777777/2010
  • přispěním do pokladničky, která je umístěna v budově Městské policie Nový Jičín, Divadelní 8
  • složením hotovosti do pokladny zřízené na Městském úřadě Nový Jičín, Divadelní 1.

qr-ukrajina

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou zapojit do pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují.

Více informací k osvědčení o založení veřejné sbírky naleznete zde.


Potravinová a materiální sbírka k pomoci občanům Ukrajiny ve městě

Město Nový Jičín ve spolupráci s Charitou Nový Jičín vyhlašuje od středy 02.03.2022 od 13:00 Potravinovou a materiální sbírku pomoci  primárně určenou pro potřeby rodin z Ukrajiny, již pobývajících nebo nově příchozích do našeho města.

Potřebujeme:

– potraviny: hotova jídla konzervovaná, paštiky, rybičky, polévky, dehydratovaná hotová jídla, bujony, čaj, káva, cukr, piškoty, sirupy, kečupy, hořčice, konzervovaná rajčata, fazole, masové konzervy, olej, těstoviny, rýže, mouka, luštěniny, sladkosti pro děti, dětská výživa, marmelády, oříškové pomazánky, přesnídávky, trvanlivé mléko (vše v době použitelnosti, bez prošlé expirace)
– drogerie: toaletní papír, zubní pasty a kartáčky, sprchové gely a šampony, mýdlo, dámské hygienické potřeby, prostředek k mytí podlah, čistící prostředky na nádobí, WC čističe, dezinfekce,
– nádobí: prosíme nové věci: hrnce, pánvičky, příbory, talíře, hrnky, drobné kuchyňské náčiní

Sběrná místa:

  • Budova Charity Nový Jičín, Dolní brána 57 (kdykoli – nonstop služba)

Velmi si vážíme Vaší pomoci a vážíme si každého lidského a materiálního zdroje, proto prosím nenoste materiál/věci, které nejsou výše uvedeny. Seznam je poskládán tak, aby reagoval na reálné potřeby občanů Ukrajiny v našem městě. V případě, že chcete darovat např. vojenský materiál apod. využijte sbírky jiných organizací.