Město staví nové zázemí pro návštěvníky Čerťáku

V Novém Jičíně se začalo budovat nové zázemí pro návštěvníky přírodního koupaliště Čerťák. Na břehu vodní nádrže do příštího roku vyroste kiosek s krytým posezením, sociální zařízení, sprchy a převlékací kabinky. Půjde o dřevostavbu se sedlovou střechou. Náklady na stavbu se pohybují okolo sedmi milionů korun a město je v plné výši financuje z vlastních zdrojů. Ještě letos by město chtělo zahájit i práce na úpravě pláže. Na ně je v rozpočtu vyčleněn milion korun.

„Využili jsme toho, že pracovníci Lesů ČR kvůli opravám vodního díla nádrž přibližně před rokem a půl vypustili, a že místo je kvůli tomu bez rekreantů. Začali jsme s demolicí starého bufetu a s výstavbou nového zázemí pro turisty. Výstavba by měla podle smlouvy se zhotovitelem trvat do června 2020. Jakmile Lesy ČR ukončí své práce, ze dna odtěží sediment a opraví vypouštěcí zařízení i hráz, pustí se město ještě do úpravy pláže,“ uvedl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Pokud se správci vodního díla, Lesům ČR, podaří v říjnu Čerťák znovu začít napouštět, rekreanti a rybáři by se na vyhledávané místo mohli vrátit už příští sezónu.

25.07.2019