Aktuální vývoj DPNK 2020

Již více než před měsícem jsme Vás informovali o možnosti zapojit se do 10. ročníku výzvy Do práce na kole, kterou pravidelně v květnu pořádá spolek Automat a ke které se Město Nový Jičín opět připojil. Cílem výzvy je motivovat co nejvíce lidí po celé ČR, aby jako dopravní prostředek po městě více používali jízdní kolo nebo jakoukoliv bezmotorovou dopravu včetně běhu a chůze. Výzva obvykle trvá po celý květen, kdy registrovaní účastníci volí na cestu do práce jako dopravní prostředek kolo nebo jdou pěšky. Registrace do letošní výzvy probíhá od 1. 3. 2020 do 30. 4. 2020.

Spolek Automat k zapojení se do kampaně přiláká každým rokem víc a více lidí, s ohledem na nynější situaci v ČR a ve světě je však jisté, že letošní ročník bude jiný. Rádi bychom Vám předali aktuální informace od organizátora kampaně, které jsme jako městští koordinátoři obdrželi. Spolek Automat aktuálně dělá vše pro to, aby výzva proběhla standardně v květnu, ovšem s určitými omezeními a úpravami. Automat připravuje změnu pravidel, která budou vstřícná i k těm, kteří budou i v průběhu května v nějakém odlišném režimu (home office, OČR, omezené dojíždění do práce aj.). Bude např. snížen limit 1,5 km, počítá se také se zapisováním zdravotních procházek do přírody či fyzické aktivity doma – cílem bude ocenit jakýkoliv zdravý a bezpečný pohyb. Spolek Automat se také rozhodl vyjít vstříc těm, kteří s registrací váhají a rozhodl se zlevnit startovné v druhé vlně (1. polovina dubna) z původních 360 Kč na 290 Kč.

Organizátoři výzvy jsou (stejně jako organizátoři jakýchkoliv dalších sportovních akcí, festivalů aj.) v situaci, kdy neví, jak se bude epidomologická situace a s ní související a potřebná vládní opatření vyvíjet, s odkladem výzvy však aktuálně nepočítají a připravují se na scénář, kdy květnovou kampaň uspořádají tak, aby byla v souladu s aktuálně nastavenými vládními opatřeními. Finální stav bude zřejmý pravděpodobně do poloviny dubna, veškeré informace Vám předáme.

Více informací o výzvě: https://www.dopracenakole.cz/.