V Novém Jičíně byl aktivován krizový štáb

V Novém Jičíně byla obnovena činnost krizového štábu obce s rozšířenou působností. Jeho členy jsou kromě vedení radnice i zástupci nemocnice, policie, hasičského záchranného sboru, sociální sféry, školství a dalších odborů. Hlavním úkolem bylo vytipovat objekt pro dočasné ubytování osob bez přístřeší, které by byly pozitivní na COVID – 19 nebo v karanténě. Členové štábu se domluvili, že budou preferovat komunikaci prostřednictvím videohovorů.

„Z pokynu hejtmana Moravskoslezského kraje jsme aktivovali krizový štáb, abychom byli připraveni na možnost, že by se epidemiologická situace na území obcí, které spadají pod Nový Jičín, zhoršila,“ vysvětlil starosta města Stanislav Kopecký.

Od pondělí 5. října, v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, se ruší besedy a výstavy v knihovně a městském kulturním středisku. Městský úřad funguje v běžném režimu. Bez omezení plánovaných vyšetření a operací je i zdejší nemocnice. Také sociální služba ProSenior pracuje ve standardním systému.

Podle vedoucího krizového řízení na novojičínské radnici Lumíra Balaryna je ve skladu dostatek dezinfekce i ochranných prostředků. „V případě, že bychom aktivovali krizovou linku, ADRA nám opět nabídla dobrovolnickou pomoc, která by zajišťovala nákupy pro seniory a lidi v izolaci,“ řekl Balaryn.

01.10.2020