Pracovníci, kteří se starají o zeleň ve městě, budou mít nové šatny a sociální zařízení

Pracovníci novojičínských technických služeb, kteří se starají o městskou zeleň, se dočkají lepšího zázemí. Na místě staré dřevěné haly, která už byla zbourána, se vybudují nové šatny, sociální zařízení, ale i konferenční místnost, sklad a kancelář. Zároveň se připravuje projektová dokumentace pro výstavbu nových skladovacích prostor a přístřeší pro umístění strojů. Demolice původního objektu a vybudování nového sociálního zázemí pro zaměstnance dohromady budou stát 1,3 milionu korun.

„V rámci revitalizace areálu veřejné zeleně na Palackého ulici už došlo k demolici staré nevyhovujícího dřevěné budovy, ve které jsme skladovali materiál a techniku. Na jejím místě už probíhá stavební příprava pro umístění nového objektu složeného z unimobuněk. Ten bude sloužit jako rozšíření kapacitně nevyhovujícího zázemí pro naše zaměstnance střediska zeleně,“ řekl ředitel Technických služeb města Nový Jičín Pavel Tichý.

Z areálu střediska zeleně časem zmizí i staré plechové haly a nahradí je nové přístřeší pro údržbu a umístění techniky. Technické služby nyní formou soutěže budou hledat dodavatele unimobuněk. Ještě letos by měla také vzniknout projektová dokumentace na rozšíření a zprůjezdnění sousedícího separačního dvora odpadového hospodářství.

07.05.2020