Parta nadšenců otevřela workoutové hřiště

Parta nadšenců v sobotu 13. května otevřela nové workoutové hřiště v Novém Jičíně, které vzniklo v parku pod gymnáziem. Stavba byla dokončena již v prosinci loňského roku, ale až letos na jaře se dodělávaly terénní úpravy a okolí sportoviště se osázelo trávou. Na sportovišti pod širým nebem si veřejnost může zacvičit na hrazdě, bradlech, horizontálních žebřících, šikmé lavici a jiných konstrukcích. Město za hřiště zaplatilo 450 tisíc korun.

„Workout má řadu výhod. Na rozdíl od posilovny lidé cvičí na čerstvém vzduchu, protahují si celé tělo, ne jen nějakou část, a hlavně je to zadarmo,“ řekl Tomáš Závada, jeden z členů skupinky mladých lidí Workout Nový Jičín, která veřejnosti předvedla cviky, které lze na konstrukcích provádět. „Jsme parta kamarádů, známe se převážně ze školy, a na tomto druhu cvičení se nám líbí, že člověk pracuje s vlastní vahou, a kromě rozvoje síly je kladen důraz i na vytrvalost,“ dodal Závada.

A stejná parta sportovců stála už i u samé myšlenky na vybudování takovéhoto sportoviště ve městě. „Nápad postavit v Novém Jičíně workoutové hřiště se poprvé objevil na webu www.napadypronovyjicin.cz, kam jej umístila skupina nadšenců, která jezdila cvičit na podobná hřiště do okolních měst a obcí. Se zástupci iniciativy jsme se několikrát sešli a jim se podařilo přesvědčit nás o tom, že takové hřiště bude pro Nový Jičín přínosem. Je sympatické, že mladí lidé mají chuť dělat něco pro své zdraví, je to i forma protidrogové prevence,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

13.5.2017