Začínají registrace do 7. ročníku soutěže Do práce na kole

Se začátkem března startují po celém Česku registrace do soutěže Do práce na kole. Město Nový Jičín se pod hlavičkou Zdravého města Nový Jičín již potřetí do této kampaně zapojí.

Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Od loňska se mohou soutěže zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech.

Loni se soutěže Do práce na kole, kterou pořádá spolek Auto*Mat, zúčastnilo téměř 11 000 lidí z 1 825 institucí a 27 měst. Letos přibylo dalších pět měst a očekává se i nárůst počtu účastníků. Do práce či do školy se tak bude jezdit na kole, běhat i chodit pěšky po celé republice.

Stačí se zaregistrovat na webu dopracenakole.cz a přihlásit se do jakéhokoliv jiného města. Registrace jsou otevřené až do 30. dubna, ale vyplatí se přihlásit již v březnu, kdy je účastnický poplatek nejnižší.

Motto letošního ročníku zní: „Do práce na kole jezdí i profíci!“ a naznačuje, že na kole nemusejí jezdit jen sportovci, ale kdokoliv a z jakéhokoliv oboru. Tvářemi kampaně jsou břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., a také fyzioložka a biochemička profRNDrHelena Illnerová, DrSc. Oba jezdí po celý život pravidelně na kole a nic na tom nemění ani po sedmdesátce.

Účast v soutěži Do práce na kole se každým rokem zvyšuje o desítky procent. Všichni účastníci soutěže dostanou trika z biobavlny s originálním potiskem.

Více informací i registraci naleznete na webové stránce http://www.dopracenakole.cz.

Přílohy

SouborVelikost souboru
pdf do práce na kole v číslech (pdf, 269 KB)