Uzavírka silnice u Sirkových lázní

Komunikace z Nového Jičína do obce Rybí kolem bývalých Sirkových lázní bude neprůjezdná a doprava bude vedena po objízdné trase. Pravděpodobný termín uzávěry je od 28.6.2021 do 25.7.2021. Silnice se bude v rámci výstavby D48 v úseku Bělotín – Rybí opravovat.

Od Kopřivnice povede objížďka přes Příbor a dále po D48 do Nového Jičína. Také obyvatelé Libhoště musejí do Nového Jičína přes Příbor. Na kruhovém objezdu v Příboře v lokalitě zvané Šibeňák řidiči jedoucí od Kopřivnice i Libhoště najedou na D48. V době, kdy bude  D48 sloužit jako objízdná trasa, nebude daný úsek zpoplatněn a motoristé nemusejí mít dálniční známku. Z Nového Jičína do Libhoště nebo směrem do Kopřivnice se řidiči dostanou odbočením z R48 na silnici na Rybí.

Silnice kolem Sirkových lázní by měla být i v době rekonstrukce průjezdná pro autobusy. Vše bude záležet na tom, zda se během stavebních prací neobjeví technické problémy s podložím. Pokud by nastaly stavební komplikace, je možné, že by se prodloužila i doba uzavírky. Přílohy:pdf veřejná vyhláška (pdf, 389 KB) pdf mapky (pdf, 471 KB)

Upřesnění informace dne 28.06.2021 v 15:52
Stavební firma, která bude opravovat komunikaci z Nového Jičína do obce Rybí kolem bývalých Sirkových lázní, upřesnila, že silnice bude neprůjezdná od středy 30. června 2021.