Prvním letošním miminkem z Nového Jičína je Adam

Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2021 v místní porodnici je Adam Segeťa. Na svět přišel 1. ledna v 9:22 hodin. V Novém Jičíně je již tradicí, že první miminko nového roku vítá mezi občany města starosta. Kvůli epidemiologické situaci však muselo být od dřívější podoby slavnostního setkání upuštěno.

„Adámek je naše sluníčko. Rád papá, takže ho musím ještě přikrmovat. Po narození vážil 3650 gramů a měří 49 centimetrů,“ řekla maminka chlapečka Eva Segeťová. Pro ni a jejího partnera Tomáše Wildera je Adámek prvním dítětem. Na novorozence v domečku v Žilině kromě tatínka čekala i babička. „Adámek má ještě i prababičku Marušku, která se moc těší, až si ho pochová,“ dodala paní Segeťová.

„Vládní nařízení omezují návštěvy v nemocnicích a my jsme nechtěli první miminko našeho města a maminku připravit o gratulaci a malý dárek. Proto jsem se ujal role poštovního doručovatele a po dohodě s rodinou novorozence, vybaven respirátorem, jsem mezi dveřmi vše předal. Doufám, že až se situace uklidní, tak se s Adámkem a jeho rodiči uvidíme na vítání občánků na radnici,“ uvedl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

V loňském roce se v novojičínské porodnici narodilo 725 dětí, 370 chlapců a 355 děvčat. „V místní porodnici jsem byla moc spokojená. A za to bych chtěla poděkovat všem lékařům, porodním asistentkám, sestrám a laktačním poradkyním,“ doplnila paní Segeťová.

jpg První občánek města s maminkou (jpg, 482 KB)

11.01.2021