Kontakt
13.5.2024

Tohle bude parádní jízda! Festival zlatavého moku Pivobraní v Novém Jičíně oslaví svoje 10. narozeniny s hvězdným line-upem a oslavami partnerských měst!

Jubilejní ročník nabídne příznivcům hudby a dobrého piva nezapomenutelný zážitek. Letos poprvé potrvá dva dny – uskuteční se v pátek 21. a v sobotu 22. června na Masarykově náměstí. Jedním z hlavních taháků bude sobotní koncert legendární skotské kapely Nazareth, která svými hity zaručeně rozproudí krev v žilách každého rockového fanouška. Kromě toho se na pódiu představí česká hudební ikona, skupina Čechomor, a nezaměnitelní Mydy.

To ale není vše! K oslavám se připojí tři partnerská města Nového Jičína – italská Novellara, slovenská Kremnice a polské Świętochłowice – která okoření festivalové dění špetkou své kultury a tradic.

Návštěvníci budou moci ochutnat lahodné pivní speciály z více než 30 minipivovarů z domácího regionu i zahraničí. Kulturní program odstartuje páteční pestrý mix v podání stand-up show Na Stojáka, imitátora Petra Jablonského a kapely Vltava, který zakončí filmový večer s posezením pod širým nebem.

Součástí bohatého doprovodného programu budou právovárečná jízda historickým autobusem, úniková hra nebo rodinná stezka – na výběr je toho opravdu hodně! Festivaloví návštěvníci nebudou ochuzeni ani o jedinečnou gastronomii. Pestrý výběr z naší i cizokrajné kuchyně jim zaručeně zpříjemní chvíle prožité na festivalu.

www.pivobraninj.cz; www.icnj.cz