Do škol v Novém Jičíně nastoupilo 248 prvňáků

V Novém Jičíně dnes usedlo do školních lavic 248 prvňáčků. 230 z nich ve školách, jejichž zřizovatelem je město, 18 dětí v soukromé Základní škole Galaxie. V době prázdnin probíhaly ve školách rekonstrukce budov nebo modernizace učeben. Město do svých zařízení letos investovalo téměř 20 milionů korun. Navzdory velkým stavebním zásahům všechny základní školy zahájily výuku včas.

„Drobné zpoždění sice vzniklo v Základní škole Jubilejní 3, kde probíhá druhá etapa rekonstrukce tělocvičen, letos se upravují šatny a chodby, ale na provoz školy to nebude mít vliv,“ uvedla vedoucí odboru školství novojičínské radnice Oldřiška Navrátilová. Stavební ruch neustal ani v Mateřské škole Jiráskova, kde se zastřešuje vstup do budovy. Školka má dva vstupy, a tak ani tyto práce provoz zařízení neomezují.

Zavřená je pouze Mateřská škola Jubilejní 1. Opravuje se zde střecha, mění se okna i dveře a fasáda se zatepluje. V hernách, třídách i ložnicích bude nová vzduchotechnika. „Děti našly náhradní prostory v sousední školní družině. Do své školky by se měly vrátit v listopadu,“ doplnila Navrátilová.

02.09.2019