Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, naposled reaguji na výměnu asfaltového koberce parkoviště, na sídlišti Riegrova. Jak se zdá tak pracovníci společnosti která práci prováděla, nemají vůbec respekt před Městským úřadem Nový Jičín. Chodníky jsme si zametli sami, kontejnery na smetí nám v pondělí z chodníku sundali pracovníci Technických služeb ( za což jim děkujeme),ale bohužel hromádky asfaltu před domy Riegrova 3 a 9 jsou stále. Tady jste nám předvedli jak by odvedená práce neměla vůbec vypadat. Nezlobte se , ale taky jsem měl na starosti rekonstrukce, přeložky plynovodu, kopání, řezání a úpravy asfaltu na komunikacích, ale vždy bylo prioritou po každé provedené práci, provést úklid na daném staveništi a odvést přebytečnou suť.Takže z tohoto hlediska toto počínání trochu nechápu. Přeji příjemný den. Ducháček Josef

Zadal: Ducháček Josef, 17.06.2014 18:45

Odpověď:

Dobrý den. Máte pravdu, každá firma by měla po sobě uklidit, ať opravuje budovy, chodníky nebo silnice. Pracovníci odboru majetku, rozvoje a investic chodí pravidelně na kontrolní dny u všech investičníc akcí města. Není však v jejich silách, aby práci firem hlídali nepřetržitě. Na Váš podnět úředníci firmu opět upozornili, aby hromádky asfaltu odvezla. Podle poslední kontroly by mělo být prostranství na sídlišti Riegrova již v pořádku.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 24.06.2014 15:21

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych věděla jakým způsobem a za jakých podmínek je možno využít hlášení městského rozhlasu ke komerčním sdělením. Děkuji.

Zadal: Tereza Fardová, 20.06.2014 10:01

Odpověď:

Dobrý den. Vedení města neschválilo použití městského rozhlasu ke komerčním účelům. Jedním z důvodů je to, že délka hlášení je omezena (cca. 20 minut) a také je nutné upozornit na stížnosti občanů, které vedly ke zrušení dopoledního hlášení městského rohlasu. Jde o kompromisní řešení. Někteří občané považují rozhlas stále za důležitý zdroj informací a někteří jsou pro úplné zrušení nebo výrazné omezení hlášení.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.06.2014 08:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, znovu musím reagovat na výměnu asfaltového koberce sídliště Riegrova. Jak může 2 dny po ukončení prací být na chodnících drobný asfaltový kamínek a hromádky vysekaného asfaltu. (viz Riegrova 11 a 13).Tyto kamínky se Vám nalepí na obuv a samozřejmě donesou do výtahu a schodiště. Chodí někdo z Měst. úřadu na kontrolu těchto prací. Firmy by po sobě měly přece zanechat vše čisté a když né tak máte k dispozici úklidovou četu, tak ať to za nezodpovědnou firmu uklidí.

Zadal: Ducháček Josef, 12.06.2014 11:18

Odpověď:

Dobrý den. Pracovníci odboru majetku, rozvoje a investic požádají dodavatele stavby, aby co nejdříve provedl úklid. Pracovníci firem většinou provádějí úklid ve více lokalitách, prosíme o strpení.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.06.2014 15:43

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,že bude probíhat rekonstrukce asfaltového živičného povrchu parkoviště sídliště Riegrova jsme se nedozvěděli ani ze stránek města, trochu nás zaráží,že je položen nový asfaltový koberec a na parkoviště není povolen vjezd, mohli se zde nastříkat alespoň jednotlivé parkovací místa. Kdy bude toto parkoviště otevřeno? Když přijedete pozdě odpoledne, tak nemáte kde zaparkovat vozidlo ani v okolních ulicích. Myslím, že takovéto parkoviště kde stojí cca 100 vozidel by se mělo provádět co nejrychleji. Děkujeme za toto parkoviště, ale lidé ze sídliště by raději přivítali nové chodníky a více kvalitních laviček mezi domy pro seniory a matky s dětmi.Kdy dojde k revitalizaci a úpravě sídliště Riegrova. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Zadal: Ducháček Josef, 11.06.2014 12:23

Odpověď:

Dobrý den. Odbor majetku, rozvoje a investic již upozornil firmu, aby harmonogram prací v dané lokalitě vždy zveřejnila. Ze smlouvy vyplývá, že práce na všech opravovaných městských komunukacích v celém Novém Jičíně mají skončit 10.7.2014. Parkoviště by mělo být otevřeno do dvou dnů. Vše záleží na rozhodnutí firmy, která je limtována klimatickými podmínkami. Vlivem vysokých teplot v minulých dnech a nevyzrálosti asfaltového povrchu mohlo dojít k vzniku nerovností. V současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci chodníků, veřejného osvětlení a zeleně s mobiliářem na sídlišti Riegrova. Na podzim bude město žádat o dotaci a pokud ji získá, tak práce začnou v příštím roce. S projektem regenerace sídliště Bezručova - Riegrova začalo město v roce 2012. Protože jde o velkou plochu, byly práce rozděleny do několika etap. V roce 2012 byl upraven a modernizován vnitroblok na ulici Bezručově, vloni to byl parčík na Máchově ulici a letos to bude prostrantsví ohraničené ulicemi Máchova a Dvořákova. Do zmíněného sídliště se na výměnu chodníků a veřejného osvětlení, obnovu zeleně, na nové lavičky a odpadkové koše vynaložilo 6,2 milionu korun, letos to bude dalších 10,5 milionu korun.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.06.2014 10:14

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, jde o rušení "nočního" klidu o víkendu 31.5. a 1.6.2014. Probíhalo tam frézování povrchu parkoviště. Bohužel práce začaly v 7:00 ráno a myslím, že nejsem jediný kdo si o víkendu rád pospí. Chci se zeptat kdo nařídil takovéto práce o víkendu a navíc tak brzo. Zákon sice stanovuje dobu nočního klidu na 22:00-06:00, ale předpokládám, že pokud opravu parkoviště platí město, je v jeho možnostech stanovit podmínky za kterých budou práce vykonány. Rád bych poprosil aby takovéto a podobné práce byly vykonávány s ohledem na místní obyvatele. Sousedé se mnou určitě souhlasí. Závěrečný dotaz: do kdy budou opravy trvat? Předem děkuji za odpověď.

Zadal: Václav, 05.06.2014 18:07

Odpověď:

Dobrý den. Rozumím Vám a chápu Váš pohled na věc. Předám tento podnět ke zvážení kolegům zabývajícím se výběrem dodavatelů na předmětné akce, protože jedině v případě, že do budoucích smluv bude zakomponováno ustanovení o výluce prací v definované dny a časy, je možno uvedené skutečnosti zamezit. 

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 11.06.2014 10:20

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli a jak probíhá kontrola majitele psů při jejich venčení, hlavně sběr jejich exkrementů. Jedná se hlavně v ranních a večerních hodinách na ul. Bulharská. Je zde postaveno dětské hřiště, kde si hraje spousta dětí a chodí si sem hrát i děti z mateřských školek a běhají po travnatých plochách.

Zadal: Leoš Bača, 04.06.2014 11:42

Odpověď:

Dobrý den. O tomto nešvaru majitelů psů Městská policie Nový Jičín ví. Zejména rajónoví strážníci mají kontrolu psů mezi každodenními úkoly. Problém je v tom, že pokud majitel psa vidí strážníky, je ochoten exkremet vzít i do holé ruky. Bohužel v opačném případě jej často ponechá bez povšimnutí. Pro Vaši představu bylo v měsíci květnu provedeno 60 kontrol právě v této oblasti. Zvýšená kontrola na ul. Bulharské bude provedena rajónovým strážníkem.

Tomáš Randula, zástupce ředitele městské policie

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.06.2014 12:12

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co se bude dělat na parkovišti na Dvořákové ulici. Jsou tady umístny značky zákazu stání, ale není tam ani den a hodina, na kdy to platí. Děkují za info Klugová

Zadal: Iveta, 04.06.2014 19:31

Odpověď:

Dobrý den. Ulice Dvořákova se bude frézovat a asfaltovat. Pracovníci odboru majetku, rozvoje a investic upozorní stavení firmu, aby včas a řádně zveřejňovala termíny provádění prací. Silnice by měla být opravena v příštím týdnu.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.06.2014 08:12

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych upozornit na špatný stav stromů (lip) na ulici Skalky (v úseku mezi ulicí Pod Lipami a Pod Skalkou). Je na nich hodně suchých větví, které se ulamují, když je větší vítr. Musíme pod těmito stromy chodit, protože k našemu domu nevede chodník. Stromy výše (nad odbočkou do ulice Pod Skalkou) letos na jaře ořezávali a shazovali, ale s těmito stromy se nedělo nic. Můžete, prosím, uvědomit vlastníka stromů a požádat jej o údržbu? Děkuji. Mgr. Vendulka Bervicová

Zadal: Mgr. Vendulka Bervicová, 21.05.2014 06:16

Odpověď:

Dobrý den. Vlastník pozemku, tedy i stromů na něm rostoucích (ulice Skalky v Novém Jičíně) - Správa silnic Moravskoslezského kraje, přísp. org., středisko Nový Jičín byl na situaci upozorněn. Péče o dřeviny, zejména jejich ošetřování a udržování je povinností vlastníků – viz § 7 odst. 2 zákona o ochraně přírody a krajiny. Vzhledem k tomu, že dřeviny zde rostoucí jsou součástí registrovaného významného krajinného prvku dle zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny (v platném znění), mohou být  veškeré zásahy do těchto porostů prováděny pouze po předchozím posouzení z hlediska zajištění ekologicko-stabilizační funkce významného krajinného prvku. Každoročně se za přítomnosti zástupce silnic  a MěÚ Nový Jičín, odboru životního prostředí provádí kontrola stavu stromů zde rostoucích. Podobná kontrola je plánována samozřejmě i na letošní rok.

Ing. Naděžda Davidová, odbor životního prostředí

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 03.06.2014 10:22

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, na přelomu července a srpna pořádáte zájezd do Francie - Paříž - jsou ještě nějaká volná místa a mohu se zúčastnit? Děkuji za odpověď. JF

Zadal: Jarmila Frydrychova, 28.05.2014 13:51

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín ve spolupráci s odborovou organizací při MěÚ NJ pořádá pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky zájezd do Francie v červenci 2014. Tento zájezd je zcela obsazen, volné je možná místo jako náhradník. Přesné informace podává kulturní referentka ZV ZO OS Zdeňka Novotná email: zdenkanovotna5@seznam.cz

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.06.2014 16:36

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Proč se neseká tráva v místech Máchova, Bezručova, U Jičínky atd. ??? Zdržují se tam klíšťata a děti si nemají kde hrát !! Kdo něco zameškal ???

Zadal: Martincová, 15.05.2014 15:42

Odpověď:

Dobrý den. Údržbu bezmála sta hektarů pozemků veřejné zeleně v našem majetku zahajujeme v závislosti na počasí daného roku. V letošním roce jsme provedli první seče o 14 dnů dříve než v letech minulých. Díky teplému počasí tráva rychle roste do hmoty, sekačky proto postupují pomaleji. Aktuálně bylo dokončeno sídliště Nerudova. Byly zahájeny seče na Máchově ulici. V následujících dnech se bude pokračovat v seči Máchovy a dále v údržbě Dvořákovy ulice, U Jičínky a dalších sídlištních celků.

Ing. Hana Bělunková, odbor životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 21.05.2014 17:42

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, před nějakou dobou jsem vkládala dotaz ohledně úpravy travnatých ploch v prostorách mezi ulicí Bezručova a Máchova, ale nedočkala jsem se odpovědi. Trochu mi to přijde že se nezobrazí všechny položené dotazy. Dále jsem chtěla vědět co město podniká v oblasti hubení hlodavců. V loňském roce proběhla akce na hubení hlodavců, ale kontroluje někdo zda jsou nástrahy položeny i v domech, které jsou v osobním vlastnictví? Před domem na Ulici Máchova 63 je díra vedle kanálu. Několikrát, na mé upozornění, Vodárny a kanalizace díry zasypaly, ale nejpozději za týden byla díra znovu. Jednak z díra lezou potkani a jednak si tam někdo může způsobit úraz. O potkanech na ulici nemluvím jen tak do větru,dnes 1.5.jsem viděla během odpoledne hned dva. Jednoho se nám podařilo usmrtit,ale druhý utekl. Snad se pro tentokrát dočkám odpovědi. Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 01.05.2014 22:40

Odpověď:

Dobrý den. Nejprve k první části Vašeho podnětu. Dotaz na téma úpravy travnatých ploch v ulicích Máchova a Bezručova jste posílala v sobotu 12. dubna 2014 na facebook města. A na ten Vám bylo řádně v pondělí 14. dubna 2014 odpovězeno. Nyní k druhé části Vaší připomínky. Podle § 57 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících, běžnou ochrannou dezinsekci je každý povinen provádět preventivně, včetně deratizace. Běžná ochranná dezinfekce, dezinsekce a deratizace je součástí  čištění a úklidu, speciální je pak odborná činnost cílená na likvidaci původců a přenašečů a škodlivých a epidemiologicky významných hlodavců a dalších živočichů a tu provádí osoba jejíž způsobilost je stanovena zvláštním předpisem.

Aby byla deratizace ve městě co nejúčinnější, vyzývá Městský úřad Nový Jičín každoročně všechny vlastníky nebo správce objektů, kanalizací, horkovodů, kolektorů atd. k provedení deratizace v jednotném termínu, většinou v průběhu měsíců května a září. Položení nástrah v domech v osobním vlastnictví MěÚ nekontroluje.

Při obhlídce lokality ulic Bezručova-Máchova bylo zjištěno několik děr jejichž původci mohou být myšovití hlodaci.  Na základě tohoto zjištění byly objednány služby odborné deratizační firmy.Ing. Naděžda Davidová, odbor životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 15.05.2014 10:22

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, měl bych dotaz zda je v Novém Jičíně - Žilině, zákaz sekání trávy v Neděli a ve Svátcích. Jedná se o malý soukromý pozemek který je posekán za 1-2 hod. Je li tento zákaz platný ve kterém věstníku, nebo zákonu jej najdu. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Ducháček Josef.

Zadal: Ducháček Josef, 09.05.2014 11:03

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín žádnou protihlukovou vyhlášku, která by například zakazovala sekání trávy či řezání dřeva o víkendech a o svátcích, nemá. Vycházíme ze zákona č.258/ 2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a ze zákona č. 200/ 1990 Sb. o přestupcích, kterými je dána doba nočního klidu od 22. do 6. hodiny.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.05.2014 08:52

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, mám být delegován do okrskové volební komise za Českou pirátskou stranu. Dele mých informací došlo při odesílání delegačních údajů k nějakému technickému problému a není jisté zda registrace u Vás byla odeslána ve stanoveném termínu. Chci se zeptat zda i v takovém případě mohu být delegován, případe kam se mám obrátit. Předem děkuji za odpověď.

Zadal: Ondřej Valeš, 26.04.2014 22:40

Odpověď:

Dobrý den. Česká pirátská strana dne 23.4.2014 v 17:05 hod. zaslala datovou schránkou městu Nový Jičín delegaci členů okrskových volebních komisí. Tato delegace však byla doručena již po zákonem  stanovené lhůtě,  lhůta byla stanovena 23.4.2014 do 16 hod. (§ 18 odst. 3  a § 67 odst. 3 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu).  Z tohoto důvodu již nebylo možné Vás zařadit jako člena okrskové volební komise. Pokud byste se chtěl  zúčastnit  voleb jako člen OVK, můžeme Vás zařadit do pořadníku náhradníků. Kontaktujte Bc. Renátu Kelnarovou na tel. č. 556 768 210, nebo emailem rkelnarova@novyjicin-town.cz.

Bc. Renáta Kelnarová, vedoucí oddělení odbor správních činnost

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 30.04.2014 08:52

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,velice by mě zajímaly informace ohledně veřejných zakázek pro město.Mám svařovnu v Novém Jičíně.Kde bych prosím-Vás našel informace a nabídky a podmínky pro získání veřejné zakázky,ve směru svařování a kovovýroba.děkuji za odpověď Radek Bartoň

Zadal: Radek Bartoň, 21.04.2014 21:00

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín veřejné zakázky s předpokládanou hodnotou nad 250 000,- Kč bez DPH uveřejňuje na adrese profilu zadavatele https://www.softender.cz/home/profil/novyjicin . Zájemcům o veřejné zakázky je tak zpřístupněna zadávací dokumentace, na jejímž základě mohou podat nabídky.Ing. Alena Seibertová, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 22.04.2014 12:05

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně horního parkoviště u bývalého obchodního domu meinl. Komu parkoviště patří a jaké jsou podmínky parkování? Lístek z nákupu stačí na nějakou dobu stání zdarma. To jsem si tedy myslela. Nedávno mi neuznali lístek z Vietnamského odbchodu díky špatnému času na účtence. Které obchody jsou tedy zahrnuty? Kde mají řidiči vypsané podmínky parkování a při odmítnutí mi bylo vyhroženo zákazem parkování. Mají na tohle právo? Nejde mi o placení parkování,ale o princip a jednání s lidmi. Možná by tohle řešila závora nebo jednoduše neomezené placené parkoviště. Děkuji.

Zadal: Renata Krátká, 11.03.2014 19:37

Odpověď:

Dobrý den. Vlastníkem horního parkoviště u bývalého obchodního domu Meinl je společnost Atrium Sigma Czech Republic s.r.o. Provozní řád parkoviště si vlastník stanovil sám. Podmínky parkování jsou umístěny na dodatkové tabulce svislé dopravní značky parkoviště, která je  umístěna při vjezdu na parkoviště z ulice Karla Kryla. Doporučujeme Vám směřovat dotaz na vlastníka parkoviště, případně na provozovatele uvedeného na dodatkové tabulce. 

Petr Zdráhal dipl.tech., odbor majetku, rozvoje a investic

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.04.2014 17:26

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

VOLBY 2014

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí 2014                

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2014

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Stavba Laudonova muzea v NJ výrazně pokročila Novojičínský expres 27. 10. 2014 Bez komentáře: Práce na nové expozici generála Laudona Cizinec napadl strážníky Městské policie Muži HK Nový Jičín doma vyhráli nad Bobry Radnici povede trojkoalice ČSSD, KDU-ČSL a SZ Novojičínští policisté řeší další příprady sprejerství Videotext 27. 10. 2014 Novojičínský expres 24. 10. 2014 Aktuálně z dění v Novém Jičíně 24. 10. 2014
Nový Jičín:
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ