Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den,chtěl bych vědět, do kdy budou k dispozici kontejnery na biodpad.Začátek ani konec není vždy řádně nahlášen ,proto není možné si naplánovat úpravu zahrady. Tento nedostatek je třeba odstranit. Děkuji

Zadal: Ivo Biener, 03.11.2014 20:42

Odpověď:

Dobrý den. Smlouva se společností ASOMPO, a.s.,  je uzavřena na odvoz odpadu v měsících duben - listopad.  Záleží vždy na klimatických podmínkách. Jakmile se dozvíme přesný termín ukončení svozu, ihned ho zveřejníme na webu města. Daší infomrace naleznete na odkazu:

http://www.novyjicin.cz/cz/urad/mestsky-urad/zp-odpadove-hospodarstvi-biologicky-rozlozitelny-odpad/ 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 10:33

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, autobus MHD linka 804001 z Loučky do N.Jičína v 18,40 již nejezdí? Konkrétně 17.10.2014 nejel a já jsem zmeškala další spoj. Děkuji za odpověď.

Zadal: Jana Prejzková, 19.10.2014 18:31

Odpověď:

Dobrý den. Autobus opravdu v ten den v 18, 40 hodin z uvedené zastávky nejel. Na trase měl poruchu, která nedovolila pokračovat v jízdě a řidič šel pěšky do garáží technických služeb pro jiný autobus. Provoz linky potom pokračoval.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.10.2014 15:18

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat, nevim, zda tady jjiž podobný dotaz není - ale jak to vypadá s OBI u OC tabačka? je to stále aktuální? bude? nebude?příp.kdy ho můžeme očekávat otevřené? děkuji předem

Zadal: EL, 22.10.2014 15:04

Odpověď:

Dobrý den. K dnešnímu dni nebyla u stavebního úřadu podána žádost o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na tuto stavbu.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.10.2014 15:15

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, jelikož jsem nenašel odpověď na svou otázku, volím tuto formu. Chtěl bych se zeptat, co se přesně buduje na Bezručově ulici na parkovišti? Jsou to/ budou to bytu k pronájmu? Kdo je vlastníkem? Popřípadě pokud ano, jakou formou bude probíhat výběr případných podnájemníků, jaké bytové jednotky se na místě vyskytují, jaké jsou plánované ceny, atd. Předem Vám děkuji za info. S pozdravem Miroslav

Zadal: Miroslav, 15.10.2014 15:40

Odpověď:

Dobrý den. Na Bezručově ulici se v současné době nové byty nestavějí.  Pokud máte na mysli výstavbu na ploše mezi ulicemi Bezručova a Hoblíkova, jedná se o změnu stavby stávajících domů č.p. 498, 499, 500 na ulici Hoblíkova. Budoucí využití bude jak ke komerčním účelům, tak pro bydlení. S tím souvisí  výstavba parkovacích stání pro budoucí uživatele těchto objektů v prostoru dvorní části směrem k ulici Bezručově. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromého investora stavby, podrobnější informace k vzneseným dotazům nemá stavební úřad k dispozici.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 16.10.2014 11:09

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na novou cyklostezku z N.Jičína do Hostašovic,je pěkná a byl to dobrý nápad jen podle mého názoru je hodně úzká,když tam máte jet s dítětem na kole tak je to dost nebezpečné aby jste se s někým nesrazili a ty patníky jsou tam taky na nic,málem jsme se nabourali a už tam byly i jiné úrazy.Bude se to nějak řešit nebo dá se s tím ještě něco dělat?děkuji

Zadal: olga schovánková, 15.10.2014 12:23

Odpověď:

Dobrý den. Stavba cyklostezky včetně vybavení byla posouzena všemi kompetentními orgány a byla zkolaudována. Šířka stezky je zcela standardní a odpovídá předpisům. Z důvodu limitů stavby, např. ochranná pásma kolem vody, je šíře této stezky 2,5 m definitivní.

Ing. Ivana Petruchová, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 16.10.2014 08:41

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

chtěla jsem se zeptat proč není u mateřské školy Smetanovy sady udělaný přechod pro chodce,je to tam velmi nebezpečné tam vůbec přejít do parku a nebo z parku na Nerudovu ulici.Někteří řidiči tam jezdí jako blázni ať už na Skalky a nebo směrem do města.Schovánková Olga

Zadal: olga schovánková, 12.09.2014 14:32

Odpověď:

Dobrý den. Vybudování přechodu pro chodce na komunikaci u MŠ ve Smetanových sadech není z  technického a ekonomického hlediska jednoduchou záležitostí. Jedná se o silnici 3. třídy ve vlastnictví Moravskoslezského kraje. Váš podnět postoupíme k projednání dopravní komisi a v případě kladného stanoviska komise se budeme podnětem nadále zabývat.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:34

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den chtěla jsem se zeptat proč není u mateřské školy ve Smetanových Sadech přechod pro chodce,auta tam jezdí ze Skalek jako šílenci a dolů taky a když chcete přejít s dítětem tak někdy nemáte šanci.Za 2 roky půjde mladší dcera do školky a přiznám se že mám strach.Moc děkuji Schovánková Olga

Zadal: olga schovánková, 02.09.2014 11:32

Odpověď:

Dobrý den. Vybudování přechodu pro chodce na komunikaci u MŠ ve Smetanových sadech není z  technického a ekonomického hlediska jednoduchou záležitostí. Jedná se o silnici 3. třídy ve vlastnictví Moravskoslezského kraje. Váš podnět postoupíme k projednání dopravní komisi a v případě kladného stanoviska komise se budeme podnětem nadále zabývat.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:34

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Bylo by možné povolit cyklistům vjezd do nové jednosměrky od Varrocu? Touto novou úpravou došlo k znemožnění průjezdu cyklistů po relativně bezpečné cestě ve směru Varroc-Riegrová,Hřbitovní atd.

Zadal: Libor, 01.09.2014 14:03

Odpověď:

Dobrý den. Pokud nebude průjezd cyklistů negativně ovlivňovat bezpečnost a plynulost provozu, je možné, za předpokladu kladného vyjádření Dopravního inspektorátu Policie ČR, změnou místní úpravy provozu povolit cyklistům jízdu v protisměru. 

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:29

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Mám ještě dodatek k odpovědi pana Petra Zdráhala na předchozí dotaz k průchodu pro chodce na ulici Trlicové a Jugoslávské.Je sice pravda, že je zde umístěna značka zákaz zastavení, ale zároveň je nalajnováno parkovací místo z ulice Jugoslávské až téměř k plotu, takže je průchod téměř nemožný, s kočárkem, či invalidním vozíkem asi úplně nemožný. Bylo by dobré tento stav urychleně vyřešit. Děkuji.

Zadal: Libor, 18.09.2014 14:11

Odpověď:

Dobrý den. Pokud se prokáže, že provedená opatření k průchodu chodců jsou nedostačující, bude ještě zrušeno  krajní parkovací místo u plotu na ul. Jugoslávské.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:26

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Před týdnem jsem položil dotaz ohledně připomínky:73. Ulice Na Lani Na ulici Na Lani je po dešti dosti velká louže. Myslím, že asi 2 roky po rekonstrukci to není nejlepší vizitka pro provádějící firmu. Prohlubní je na této ulici více, ale díky tomu, že je v kopci, nejsou tak dobře vidět. Z.B. Průběh řešení: Budeme se touto otázkou zabývat, bude vedeno reklamační řízení. Ing. Olga Veverková, odbor majetku, rozvoje a investic, 11.10.2012 Zatím mi nebylo odpovězeno. PROČ???

Zadal: Zdeněk Bortl, 23.09.2014 18:46

Odpověď:

Dobrý den. Město na žádost občanů přistoupilo k dodatečnému odvodnění komunikace, neboť při přívalových deštích stávající odvodnění nepostačovalo. Vybudování další vpusti nesouvisí s reklamací, bylo hrazeno z rozpočtu města.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 26.09.2014 08:48

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych upozornit na špatný stav ochranné sítě na průlezce na kraji Smetanových sadů vedle Španělské kaple. Síť je roztrhaná a hrozí propadnutí dětí ze značné výšky. S pozdravem, V. Bervicová

Zadal: Mgr. Vendulka Bervicová, 25.09.2014 06:19

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení Jany Horákové z odboru majetku, rozvoje a investic by závada na ochranné síti herního prvku měla být odstraněna v průběhu příštího týdne.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.09.2014 15:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Téměř před dvěma roky jsem poslal připomínku k odvodnění Ulice Na Lani připomínka č. 73. Teď se tam na silnici objevila "malůvka", která snad znázorňuje řešení (špatné, ale naše). Je to opravdu řešení v rámci reklamace, nebo snad to již jde z rozpočtu města? A co ostatní nerovnosti, ty nebudeme řešit????

Zadal: Zdeněk Bortl, 11.09.2014 19:10

Odpověď:

Dobrý den. Město na žádost občanů přistoupilo k dodatečnému odvodnění komunikace, neboť při přívalových deštích stávající odvodnění nepostačovalo. Vybudování další vpusti nesouvisí s reklamací, bylo hrazeno z rozpočtu města.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.09.2014 13:36

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda bude na Riegrové ulici obnoven nájezd na chodníky. Po rekonstrukci vozovky a parkoviště se na toto zřejmě zapomnělo. Děkuji.

Zadal: Libor, 18.09.2014 14:13

Odpověď:

Dobrý den. V příštím roce se plánuje oprava chodníků v lokalitě sídliště Riegrova a v rámci těchto oprav bude provedeno snížení chodníků navazujících na komunikaci.

Ing. Blanka Zagorská, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 22.09.2014 09:13

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, před nějakou dobou jsem upozornila na nežádoucí zaslepení vstupu střešního svodu a jeho následné vyústění na chodník vedoucí směrem z Bezručovy ulice po Komenského ke škole. Vstup do kanalizace byl asi otevřen, ale svod stále ústí na chodník. Vzhledem k tomu že začal školní rok a chodník ke škole je frekventovaný, zajímá mne kdy bude provedena úprava, tak aby se tam dalo chodit i v případě deště. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 07.09.2014 13:42

Odpověď:

Dobrý den. Pracovnice odboru majetku, rozvoje a investic Jana Horáková dnes provedla kontrolu na místě samém a zjistila, že stavební firma, na základě objednání SVJ, na ul. Komenského před domy č. 56-58 již provádí opravu spočívající v napojení svislého střešního svodu do kanalizace.  

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 16.09.2014 10:53

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Na hlavní stránce webu Nového Jičína (http://www.novy-jicin.cz) je vpravo dole odkaz na webovou kameru, která snímá Masarykovo náměstí. Tento odkaz (http://webcam.novy-jicin.cz/cgi-bin/guestimage.html) již delší dobu nefunguje. Snímek se objeví jen na necelou sekundu a pak se ztratí. Myslel jsem, že je chyba na mém PC, ale pak jsem u známých zkoušel a stejný výsledek. Děkuji.

Zadal: František, 14.09.2014 11:38

Odpověď:

Dobrý den. Informatici Vaši informaci prověřovali. Webkamera na odkazu http://webcam.novy-jicin.cz/cgi-bin/guestimage.html funguje.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 15.09.2014 11:02

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední

Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

XVI. VELETRH NOVOJIČÍNSKA

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2015

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Novojičínský expres 23. 3. 2015 V soutěži Dívka roku postoupila Johana Mynářová Galerka hostila koncert Lenky Dusilové Áčko mužů BK Nový Jičín porazilo Frýdek-Místek Nový Jičín pokračuje s QR kódy na památkách Novojičínský expres 20. 3. 2015 Kunínský zámek získal z Rakouska vzácné obrazy George B. Shaw opět v hledáčku literárního klubu Aktuálně z dění v Novém Jičíně 20. 3. 2015 Město bude mít nový komunitní plán soc. služeb
Nový Jičín:
               

Televize Polar

televize Polar                

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ