Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Vaše odpověď 05.01.2016 15:58: "Přivítáme, pokud navrhnete místa v ulici Na Lani, kde by lavičky nevadily.....".Sice nevím, komu a proč lavičky vadí??? ale rád sdělím místa, kde nikomu nebudou "vadit". Posílám plánek na email mluvčí MÚ s rozmístěním 7 laviček v ul. Na Lani. Dále si myslím, že je možno umístit lavičky v ul. Za Potokem u obchodu Hruška a bývalého COOPu, dostatek místa je Za Humny a taktéž v bezejmenné cyklostezce nad ul. Na Lani mezi Dlouhou a garážemi. Nechci dále komentovat kolik platíme "odborných pracovníků" na MÚ, kteří by měli být schopni tento výběr udělat.

Zadal: Zdeněk Bortl, 09.01.2016 16:24

Odpověď:

Dobrý den. Vaše návrhy včetně plánku jsem předala odboru majetku, rozvoje a investic, ing. Michaele Mrklovské. Učinila jsem tak ještě týž den, co jsem Vaše podněty dostala elektronickou poštou. Omlouvám se však, že Vás o tom informuji se zpožděním.

S pozdravem

Odpověděl: Marie Machková, 10.02.2016 13:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den.Mám dotaz a to k velikosti vhazovacích otvorů nádob na tříděný odpad(plastu),jelikož obchodní řetězce prodávají různé prostředky např. prací, ve větších plastových obalech,které se prostě do nádoby nevejdou a tímto vzniká nepořádek kolem těchto nádob.Jako příklad uvádím ulici Dlouhou.Děkuji za zdárné vyřešení.

Zadal: lechim, 03.02.2016 13:29

Odpověď:

Dobrý den. Děkujeme, že se zabýváte problematikou odpadů a patříte k těm, kteří odpady třídí. Souhlasíme s Vámi, že velikost otvorů v kontejnerech není uzpůsobena pro vhazování objemnějších předmětů. Přestože na našem trhu existuje několik v typů shromažďovacích nádob, rozdíly ve velikosti otvorů pro vhazování odpadů jsou jen minimální. Pouze do kontejnerů na kolečkách o obsahu 1 100 litrů, které jsou s horním víkem, se dají vhodit i rozměrnější odpady. V minulosti byly v některých lokalitách tyto typy kontejnerů umístěny, jednalo se zejména o místní části. Bohužel tady se, stejně jako v jiných obcích, objevil problém s čistotou ukládaných odpadů. V těchto nádobách končil veškerý odpad včetně směsného komunálního odpadu. U nádob na papír se zase stávalo, že občané do nich vhazovali neposkládané krabice a na skládku se odvážely téměř prázdné kontejnery. Lidově řečeno: vozil se jen vzduch. Tyto zkušenosti město přiměly ke sjednocení typů kontejnerů a používání nádob s menšími otvory. Přineslo to větší čistotu separovaných odpadů. Musíme totiž zohlednit i ekonomické hledisko. U kontejnerů s horním víkem byly větší náklady na dotřídění odpadu. Vyřešit problém s objemnějším plastovým odpadem lze, stejně jako u jiných odpadů, jen prostřednictvím sběrných dvorů. Odložení jakéhokoli odpadu u shromažďovacích prostředků není správnou alternativou.

S pozdravem

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 03.02.2016 16:12

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, prosím o sdělení,na který odbor se mohu obrátit se žádosti o finanční příspěvek na cestovné na dojíždění do zaměstnání /vzdálenost 50km/. Současně mám dotaz,zda existuje tiskopis této žádosti a jaké doklady musím předat k uvedené žádosti. Děkuji vám za odpověď, Jan Vlček e-mail:jevinen@seznam.cz

Zadal: Vlček, 02.02.2016 09:09

Odpověď:

Dobrý den. S touto otázkou se prosím obraťte na příslušný úřad práce.

S pozdravem

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.02.2016 09:45

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Připomínka k provozu veřejného rozhlasu. Na ulici Máchova (domy 23, 57...) je vysílání rozhlasu nesrozumitelné. Janoch

Zadal: Roman Janoch, 28.01.2016 19:14

Odpověď:

Dobrý den. Váš dotaz jsem předala odpovědným pracovníkům a ti prosí, zda byste nemohl upřesnit v čem ta nesrozumitelnost hlášení spočítá. Zda amplion chrčí nebo není slyšet atp. Děkuji.

S pozdravem

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.02.2016 09:42

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, tento týden jdeme kastrovat fenecku. Chci se optat, četla jsem v příspěvkach níže, že hradíte kastraci pejsků. Je to stále aktuální? Nikde jsem se o tom nedočetla a tak me to překvapilo. A dále pokud ke pejsek kastrovany, roční poplatek je stále 1000kc? Děkuji předem za Vasi odpověď. K.

Zadal: Kateřina kubelkova, 01.02.2016 20:35

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín proplácí fakturu za kastraci a čipování psa těm držitelům psů, kteří mají pejska řádně přihlášeného a mají rovněž uhrazeny všechny své závazky vůči městu. Od následujícího měsíce po kastraci je potom držiteli snížen místní poplatek za psa o polovinu. V případě, že platíte místní poplatek ročně ve výši 1.000 Kč, t.j. pes v bytové jednotce, bude Vám místní poplatek za psa ponížen na 500 Kč ročně. Na faktuře musí být označen příslušný zákrok, přesně uveden držitel psa, číslo čipu, razítko a podpis příslušného veterináře. K proplacení je nutno fakturu předložit na úsek pohledávek finančního odboru, Masarykovo nám. 1/1, kancelář č. 111.

S pozdravem

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.02.2016 09:24

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Mohli byste na svých stránkách zveřejnit číslo účtu na úhradu komunálního odpadu. Udajně prý došlo z vaší strany ke změně účtu. Děkuji. Podolská Jitka

Zadal: Jitka Podolská, 27.01.2016 14:11

Odpověď:

Dobrý den. Číslo účtu je pořád stejné - příjmový účet města 19-0000326801/0100. Změnila se pouze splatnost poplatku, a to k 30.06.2016, a poplatek se platí pouze ročně. Pololetní sazba byla zrušena. Více informací ohledně poplatku za komunální odpad naleznete na webových stránkách stránkách města. V pravém sloupci najdete odkazy: Komunální odpad a psi za rok 2016.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 27.01.2016 14:48

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, měla bych na vaše město dotaz. Jelikož jsem o vánocích navštívila Prahu a náhodou jsem vsoupila do jednoho krámku se suvenýry, kde bylo zrovna české sklo, bylo mi sděleno prodavačem, že výrobky pochází z Nového Jičína. Proto si chci ověřit, zda se v Novém Jičíně nacházejí sklárny. Na internetu jsem žádnou informaci o sklárnách v Novém Jičíně nenašla. Jde spíše o předměty dekorační, těžítka, postavičky ze skla atd. Děkuji moc

Zadal: Marketa, 06.01.2016 14:19

Odpověď:

Dobrý den. Sklárny v Novém Jičíně opravdu nejsou.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.01.2016 14:27

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, v minulém týdnu jsem při procházce se psem v lokalitě dvorů za ulicí Bezručova, objevila značně zaneřáděné sklem pískoviště v prostoru za Domovem důchodců na ulici Bezručova, protože se týden nic nedělo, učinila jsem dotaz na MP, naši strážníci zajistili prostor páskou a zřejmě Technické služby částečně toto vyčistili. Bohužel sklo tam stále je a jen díky tomu že je zima nedošlo ještě k žádnému zranění. Jen z běžného pohledu jsem viděla rozbité láhve a dokonce tabulové sklo. Nevím kdo může být tak zlý a do dětského pískoviště roztříštit tolik skla. Obávám se že by bylo nejjistější písek vyvést a dovézt jiný, protože se nepodaří dostatečně odstranit sklo. Zajímá mne tedy jakým způsobem a kdy bude pískoviště možné znovu používat bez rizika poranění a pořezání. Děkuji za vyřešení. Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 17.12.2015 18:51

Odpověď:

Dobrý den. O sklu v pískovišti informovala odbor majetku, rozvoje a investic a městská policie. Téhož dne pracovnice odboru zaslala na technické služby požadavek na uklizení střepů z pískoviště, případně odvezení písku. Ze strany technických služeb bylo přislíbeno, že jakmile uklidí prodejní stánky z náměstí, písek vyvezou a na jaře naplní pískoviště novým pískem.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 16:06

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda město neuvažuje o opravě atletické dráhy.všude ve větších městech mají tartanovou dráhu a tady se zatím nic neděje.Ta škvára co tam momentálně je,hyzdí celý stadion a nedá se zde uspořádat pořádný atletický závod.Děkuji za odpověď L.Marek

Zadal: Lukáš, 25.12.2015 22:31

Odpověď:

Dobrý den. Škvárová dráha opravdu není nejvhodnějším podkladem pro sportování. Je však v majetku Tělovýchovné jednoty Nový Jičín, a proto ji  město nemůže opravit. Vaši připomínku předáme vedení tělovýchovné jednoty a jakmile získáme jeho vyjádření, budeme Vás informovat. S pozdravem

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 16:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Naše maminka (85 let) přestala vycházet ven na procházky. Ujde 50 - 100 m a potřebuje si někde sednout. Pro mě z nepochopitelných důvodů nejsou v ulici Na Lani žádné lavičky. Snažil jsem se dotazovat již před rokem - výsledek 0. Ve skladě TS údajně leží a čekají na využití. Zkoušel jsem i přes OV-Loučka a výsledek byl také 0. Prosím o informaci co je s lavičkami, které měly být instalovány v rámci revitalizace? a proč nejsou nainstalovány místo u vchodů (údajný nesouhlas obyvatel) v místech, kde by případní hluční obyvatelé v noci dělali problém ostatním obyvatelům. Lavičky jsou všude, jen Na Lani NE.

Zadal: Zdeněk Bortl, 21.12.2015 19:25

Odpověď:

Dobrý den. U domů číslo číslo 214 - 216 nebyly lavičky ani v projektu, protože jsme byli prostřednictvím osadního výboru informováni, že si je zde byvatelé nepřejí. U vchodů 222 - 227 lavičky byly instalovány a dodatečně na žádost obyvatel odstraněny. Přivítáme, pokud navrhnete místa v ulici Na Lani, kde by lavičky nevadily. Pokud se s Vaším návrhem obyvatelé uvedené lokality ztotožní, budou místa lavičkami osazena.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 15:58

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den proč se nepostupuje tvrději proti nepřizpůsobivým občanům,kteří opět na ulici Riegrova způsobili nepořádek u odpadových kontejnerů? Je to možné,že se to děje pořád a pořád a nic se proti tomu neudělá ? Děkuji

Zadal: Janků Pavel, 22.12.2015 08:32

Odpověď:

Dobrý den. Mětská policie samozřejmě vnímá, že u mnohých kontejnerových stání vznikl kolem Vánoc nepořádek. Bohužel není v našich silách stát u každého kontejneru a čekat tam na někoho, kdo odloží (nebo spíš v přítomnosti strážníka neodloží) nějaký odpad mimo nádobu. Hlídky strážníků jsou informovány, aby tyto přestupky sledovaly a v případě zjištění pachatele přestupku byly nekompromisní. Několik takových přestupků jsme už řešili. Bohužel zrovna ulice Riegrova to nebyla. Pravidelně informujeme pracovníky Technických služeb Nový Jičín o stavu veřejných ploch u odpadových nádob, a pokud je u nich nepořádek, žádáme je, aby nepořádek uklidili.

Mgr. Jiří Klein, ředitel městské policie

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 11:49

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, již jednou jsem zde pokládala dotaz ohledně vstupů do kolektorů ve dvoře mezi ulicemi Bezručova a Máchova. Bylo mi odpovězeno že je to věc firmy zajišťující teplo a že se budou řešit. Neřeší se a nevím jestli se čeká až tam někdo spadne. Dvě víka jsou hned u dětského hřiště a jsou nestabilní. Děti po nich skáčou a byla jsem svědkem že tyto otevíraly. Je to nutné aby se daly otevřít bez nějakého nástroje? Některé víka jsou přišroubované, ale jiné jsou volně otevíratelné a rámy jsou rezavé a děravé. Žádáme o zabezpečení.

Zadal: Ludmila Teuerová, 22.11.2015 19:25

Odpověď:

Dobrý den. Společnost Veolia Energie ČR, a.s., dnes zaslala informaci, že poškozený poklop na Bezručové ulici je opravený.

 

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.12.2015 11:50

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Před časem jsem upozornil dotazem ohledně křižovatky v ulici Budovatelů na nově vytvořený ostrůvek pro kontejnery na tříděný odpad a poničenou lavičku před domem Budovatelů 3. Bylo mi sděleno,že dojde k revitalizaci této ulice a vše bude dořešeno. Revitalizace zřejmě dokončena,kontejnery na tříděný odpad nikde,jen prázdný ostrůvek,který byl asi zdarma,když stále zeje prázdnotou. Lavička ze které bude za pár měsíců jen torzo,zůstane asi taky ladem,nemluvě o oblíbeném místě pod stromy,vedle domu č.5. kde je místo dvou už jen jedna lavička,která už taky něco pamatuje. Na protější straně ulice jsou již delší dobou nové odpadkové koše,ale ze strany domů 1,3 a zmíněného 5 nic. Zajímalo by mne,proč jedna strana ulice může být hezká a druhá zanedbaná. Děkuji za odpověď Petr

Zadal: Petr, 30.10.2015 00:52

Odpověď:

Dobrý den. Při každé revitalizaci obytných zón se počítá se zálohou na místa pro stání kontejnerů na tříděný odpad. To však nemusí nutně znamenat, že ihned dojde k osazení prostoru odpadními nádobami. Jedná se o rezervy budované v rámci stavebních prací, aby následně nemuselo docházet k opětovnému zatěžování lokality stavební činností. K výměně laviček by mělo dojít v příštím roce. Obměna mobiliáře totiž kvůli omezeným finančním možnostem nebyla součástí revitalizace této lokality.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 20.11.2015 12:35

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Děkuji za odpověď ohledně změny názvu ulice U jižního nádraží. Ještě mě zajímá důvod přejmenování táto ulice. Bavil jsem se s několika lidmi a nikdo si nepamatuje tuto změnu názvu. Libor Milík

Zadal: Libor Milík, 07.11.2015 15:04

Odpověď:

Dobrý den. Změna názvů ulic v roce 1999 souvisela s novými pravidly českého pravopisu. U ulice U jižního nádraží došlo zároveň k zestručnění názvu. Na čí podnět se název zjednodušil se mně nepodařilo dohledat. Zkuste prosím kontaktovat tehdejšího starostu a nynějšího předsedu Klubu rodáků a přátel Nového Jičína pana Pavla Wesseleho.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 11.11.2015 14:01

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. V seznamu ulic města jsem nenašel název ulice U jižního nádraží. Po dotazu v muzeu u pana R. Polacha mi bylo sděleno, že tato ulice stále existuje. Pokud ve městě vznikají nové ulice tak veřejnost je o tom informovaná, ale že ulice U jižního nádraží byla přejmenovaná na ulici Nádražní jsem se nikde nedočetl. Libor Milík

Zadal: Libor Milík, 05.11.2015 17:10

Odpověď:

Dobrý den. Ulice U jižního nádraží byla přejmenovaná na ulici Nádražní před šestnácti lety. Tehdejší zastupitelé města tuto změnu odsouhlasili 5.5.1999. Nedokážu Vám dnes říci, ve kterých sdělovacích prostředcích byla tato informace zveřejněna. Jistě však byla hlášena v městském rozhlase a otištěna v místním periodiku. Obyvatelé této ulice byli o změně názvu informováni dopisem ze dne 13.5.1999 a vyzváni k doplnění údaje v občanském průkazu nebo k výměně dokladu.

 

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2015 09:07

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední

Dotazy a odpovědi

(Registrace nebo přihlášení pro položení "Dotazu", popř. registrace pro "Odebírání novinek a informací". Registrace odebírání novinek a informací též kontejner viz níže pouze zadáním eMailu.)

Uživatel

  
               

Odebírání novinek a aktualit z dění ve městě eMailem

(Pouze zadáním eMailu se můžete přihlásit k odebírání novinek a informací.)                

POČASÍ

Počasí na nejbližší dny

31.05.2016
Bouřka
 22/26°C
 16/12°C
01.06.2016
Bouřka
 21/25°C
 15/11°C
02.06.2016
Oblačno s deštěm
 21/25°C
 15/11°C
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

Poplatek za komunální odpad a psy na rok 2016

Novojičínské léto                

Pivobraní 2016

                   
úspěchy a ocenění města                
zajímavá místa                
               
turistické informační centrum

Oficiální stránky Turistického informačního centra Nový Jičín

logo Zdravé město                

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Virtuální prohlídky

               
banner                

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ