Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Po novém vyznačení parkovacích míst na rohu ulic Trlicové a Jugoslávské není žádný bezpečný prostor pro průchod chodců, průjezd kočárků popř. vozíčkářů. Mohli by jste laskavě nějak vyznačit prostor, který by měl být vyhražen pro průchod chodců? Děkuji.

Zadal: Libor, 20.08.2014 15:33

Odpověď:

Dobrý den. V zadní části parkoviště je umístěna svislá dopravní značka zákaz zastavení. Při úpravách parkoviště byla posunuta tak, aby parkující vozidla neblokovala prostor, který využívají chodci. Pro zdůraznění zákazu bude ještě vodorovným dopravním značením vyznačena  plocha, na které je zakázáno stání resp. zastavení. Petr Zdráhal dipl.tech., odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 04.09.2014 14:19

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Na louce nad ulicí M.Baláše je již dlouho propadlá zem. Podle mých informací o tom jeden ze sousedů informoval městskou policii,ale ta s tím nic neudělala-prý mu řekli, že mají pásku na ohraničení, ale nemají nic co by zatloukli do země a na co by jí upevnili. Že prý seženou majitele pozemku, aby to vyřešil-nevím zda jej sehnali, ale díra je tam pořád. Jelikož byla velmi špatně vidět i na posečené louce a jak tráva rostla, hrozilo že do ní někdo (např. při venčení psa, nebo při dalším sečení trávy) spadne, zavolal jsem kvůli tomu hasičům. Přijeli, půjčil jsem jim 4 dřevěné kůly, místo prohlédli a ohraničili páskou. Od té doby uběhlo několik týdnů (pásku občas poškodí vítr) louku teď už znova posekli a s dírou se stále nic neděje! Nemohly by jí např. na náklady majitele pozemku zasypat TS? Děkuji. Pavel Farda

Zadal: Pavel Farda, 11.08.2014 19:26

Odpověď:

Dobrý den. Město tuto situaci řeší od 30. května, kdy byla událost nahlášena na městské policii. Strážníci byli na místě několikrát, než se jim podařilo majitelku soukromého pozemku kontaktovat. Při šesté návštěvě 24. července ve 20,30 hodin byli úspěšní a majitelku pozemku požádali, aby místo zabezpečila. Ve čtvrtek 14. srpna byli strážníci za majitelkou opět a vyzvali ji, aby jámu na svém pozemku do dvou týdnů zasypala.

Dobrý den. Dne 28.8.2014 strážníci kontrolovali uvedené místo a zjistili, že majitelka jámu řádně označila páskou a umístila zde cedule, že jde o soukromý pozemek se zákazem vstupu.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 29.08.2014 09:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Prosím o informaci, kdy bude kompletně dokončen spojovací chodník ul. Jičínská - kryté garáže v Loučce.

Zadal: Zdeněk Bortl, 19.08.2014 09:43

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení odboru majetku, rozvoje a investic byl chodník již dokončen. Provedena byla i výsadba zeleně a do 1. září by měly být instalovány i nové lavičky.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.08.2014 16:07

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli bude jezdit mhd autobus ke Komenské škole?Jestli tam bude nová zastávka?Děkuji Lenka

Zadal: Lenka, 22.08.2014 09:25

Odpověď:

Dobrý den. V současné době se s vedením městské hromadné dopravy přes ulici Komenského  neuvažuje. Nejbližší autobusová zastávka pro svoz dětí je na ulici Sokolovské.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.08.2014 15:57

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik stojí pronájem nebo koupě garáže v Novém Jičíně místní části Loučka za panelákem?

Zadal: Luboš Juroška, 15.08.2014 14:34

Odpověď:

Dobrý den. Zmiňované garáže nejsou ve vlastnictví města Nový Jičín.  Město jako vlastník pronajímá pouze parkovací místa pro osobní vozidla v uzamykatelném a krytém parkovišti v Loučce za cenu nájemného ve výši 548,- Kč za měsíc za jedno stání.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 19.08.2014 08:48

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý večer, Zajímalo by mě kdo má na starosti zajištění bezpečnosti silničního provozu v době konání akce HORKÁ KAŠE (a nejen v tuto akci) . Jako obyvatel Kojetína jsem z Nového Jičína jel domů v 23:00 a neměl nejmenší šanci projet od Skalek dál na Kojetín. Auta stála po obou stranách cesty a postupně došlo k zablokování celé silnice. Z jedné strany jela auta do NJ a z druhé směrem na Kojetín. Mezi auty pobíhali opilí lidé, kteří po nás ještě vulgárně křičeli a nadávali. Samozřejmě pokud by se stalo, že mi někdo vletí pod auto, tak viník budu já, jako řidič. Nad Skalkami mě zastavila Policie ČR, která nám ale řekla že s tím nemůže nic dělat, že pouze kontrpluje opilé řidiče a že to řídí Městská policie. Očividně ale neřídila. Městská policie nebyla vůbec vidět. Rok od roku je to horší a horší. Pokud je na Skalkách nějaká akce tak se nedá normálně projet. Nebylo špatné aby se někdo z MěÚ šel podívat někdy na Skalky jak to tam vypadá. Nechápu proč se v době konání akce např. nezakáže vjezd autům od křižovatky pod Skalkami směrem nahoru (kromě místních obyvatel). Tímto by se situace alespoň nějak vyřešila. Pokud někdo chce jít na akci ,tak ať si jde pěšky a neblokuje cestu a neválí se ožralý po cestě. Kdyby se něco stalo a měla tudy projet záchranka nebo hasiči tak nemají nejmenší šanci protože se tam nedá projet ani s osobním autem. Doufám že se tato věc začně nějak řešit protože dál to tak nejde. Děkuji

Zadal: Jakub T,, 16.08.2014 23:46

Odpověď:Dobrý den. Zde přináším vyjádření ředitele Městské policie Nový Jičín Mgr. Jiřího Kleina:

Na zajištění bezpečnosti provozu spolupracuje Police ČR a městská policie. Během akce byli nasazeni tři strážníci od 19.00 do 04.00 hodin s úkoly usměrňovat provoz a dohlížet na veřejný pořádek v okolí. Do 20.30 hodin bylo vše v pořádku a vozidla parkovala jen na jedné krajnici, ale poté byla hlídka odvolána k zákroku, kde bylo zapotřebí více strážníků. Po návratu hlídky již bylo zaparkováno několik aut i v protisměru a řidiči zde již nebyli. Všichni tito řidiči spáchali přestupek, protože nedodrželi vzdálenost nutnou pro parkování. Souhlasím, že tyto problémy by do budoucna vyřešilo omezení dopravy nebo uzavírka po dobu trvání akce. Uzavírku může povolit pořadateli příslušný odbor městsého úřadu. Osobně bych k takové uzavírce dal za městskou policii doporučující stanovisko.

Zároveň proškolím strážníky, aby z místa neodcházeli a plnili stanovený úkol. Pro řešení ostatních záležitostí mohou požádat o spolupráci pořadatele akce nebo Policii ČR. Dále pomocí sociálních sítí upozorním občany na nevhodné parkování a na sankce z toho plynoucí.A na doplnění vyjádření Mgr. Petra Gřese, tiskového mluvčího novojičínské policie:

Novojičínští policisté společně se speciální pořádkovou jednotkou dohlíželi na bezpečnost občanů od sobotního večera do nedělní páté hodiny ranní. Mimo jednoho prověřovaného případu týkajícího se ublížení na zdraví policisté nezjistili žádné větší komplikace. Běžné kontroly zaměřené na alkohol u řidičů odhalily 3 pozitivní testy, které jsou postoupeny k projednání správnímu orgánu. Symbolicky, v nejnižších finančních hodnotách, udělili policisté blokové pokuty šesti řidičům v hodnotě 1500 Kč převážně v souvislosti s parkováním.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 18.08.2014 17:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kdy budete pokračovat na úpravách chodníků a zeleně na sídlišti Bezručova - Riegrova.

Zadal: Jitka Podolská, 13.08.2014 22:18

Odpověď:

Dobrý den. V současné době probíhá výstavba parkoviště v prostoru ulice Máchova, následně dojde k úpravám chodníků, zeleně a výstavbě nového veřejného osvětlení v lokalitě ulic Máchova - Dvořákova - Nádražní. Projekčně se chystají úpravy v prostoru sídliště Riegrova. Realizace se plánuje, v případě poskytnutí dotace, na rok 2015.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.08.2014 11:15

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Zajímal by mne názor vedení města na situaci na ul. 5. Května, kde mezi prodejnou dm drogerie a pizzerií Nano je umístěna prodejna oděvů (myslím, že se jedná o dům č.7). Majitel této prodejny zde umísťuje oblečení zavěšené na šňůrách na čelní stěně budovy, což si myslím, že hyzdí vzhled ulice, která je vstupní branou k náměstí, jelikož je ve směru od obou nádraží. Nelze toto napravit a usměrnit nabídku oděvů do vnitřních prostor budovy, ať návštěvník města nemá hned z počátku dojem, že jsme jedno velké tržiště? Děkuji.

Zadal: Miloslav Rutter, 22.07.2014 22:18

Odpověď:

Dobrý den. Tato problematika je řešena již delší dobu ve vazbě na účinnost nového Občanského zákoníku a nového Tržního řádu města Nový Jičín. Negativní stav byl projednán s majitelkou objektu, která má s podnikatelkou uzavřenou nájemní smlouvu. Po jednání podnikatelka odstranila vystavené zboží ze stěn objektu. 

Bc.Ing.Stanislav Bartoň, vedoucí odboru Obecní živnostenský úřad

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 08.08.2014 13:53

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,město Kopřivnice po nás žádalo úhradu poplatku za dezinsekci.Žádali jsme dezinsekci štěnic v našem městském bytě a až poté nám bylo oznámeno,že štěnice o měsíc dříve hubili v bytě nad námi. Odmítali jsme zaplatit s argumenty,že celému domu i nám bylo zatajeno,že hmyz je v domě,tudíž se přes teplovod procházející přes ložnice rozšířil a dle deratizačního zákona je to povinnost vlastníka.Nikdo nezjišťoval rozsah výskytu a informovat nájemníky začli až po 6měs.našich sporů a dezinsekce se provádí jen tam kdo to nahlásí.Takže tvrdí že výskyt byl malý,tudíž si to máme platit sami.Nakonec si to strhli jako dluh z vyúčtování záloh.Město Nový Jičín postupuje stejně?bylo vše v pořádku?KHS i právní porada dávala za pravdu nám.Děkuji.Polívková L.

Zadal: Polívková Lucie, 06.08.2014 14:18

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení bytového odboru naše město řešilo výskyt hmyzu ve větší míře naposledy v roce 2004 v bytovém domě se 48 byty. Jednalo se o šváby. Přestože byl hmyz pouze ve sklepních prostorách a v přízemním bytě, likvidace hmyzu a desinsekce se prováděla v celém domě. To znamená ve sklepních prostorách i ve všech bytech. Tyto práce se prováděly na náklady vlastníka domu, tedy města. Nemá smysl likvidovat hmyz pouze lokálně, protože není šance zabránit jeho rozšíření po domě škvírami, stupačkami a podobně. V případě, že by došlo k podobnému případu nyní, postupovali bychom stejně. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 07.08.2014 10:14

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,v uplynulém období došlo k rekonstrukci kanalizace na ulici Hoblíkova a Komenského. V prostoru domů na okraji ulice Komenská byl opravován jeden kanál. Z tohoto důvodu byl zaslepen svod ze střešního okapu a byl vyveden na chodník, přiléhající k domu. Po ukončení prací se bohužel toto nevrátilo do původního stavu. Při dešti všechna voda ze střech teče na chodník, jednak vyplavuje pod zámkovou dlažbou podklad a jedna se po chodníku nedá jít. Je možné sjednat nápravu? Jedná se o chodník mezi domy č 56 a 58. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 04.08.2014 13:26

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín již požádalo pracovníky technických služeb o opravu silniční vpusti před bytovým domem č. 56 na ul. Komenského a o lokální opravu propadajícího se chodníku. K tomu došlo proto, že v daném místě byl do něj zaústěn svislý střešní svod z  domů č. 56 a 58. Za chybné napojení střešního svodu je odpovědné společenství vlastníků bytových jednotek  (SVJ),  které si svůj problém se špatně odtékajícím svodem vyřešilo zmiňovaným způsobem - na chodník. V této záležitosti bude zaslán na SVJ dopis s tím, aby střešní svod správně napojili do dešťové kanalizace.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.08.2014 17:06

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Jsem jeden ze soutěžících, který očekával hodnocení do 30. 7. Jak jsem se zde na vašich stránkách dopídila, vy jste soutěž prodloužily. Nevím zda došlo k omylu, ale nedostala jsem žádné potvrzení, že byl můj návrh příjat mezi ostatní. Ikdyž jsme udávali mob. čísla, e-mailovou stránku a adresu. A tím, že jste soutěž prodloužily, jste připravily některé soutěžicí, kteří dodaly svá díla včas,o lepší šanci na výhru, protože měli méně času na splnění vašeho požadavku na vytvoření loga. Prosím tedy můj dotaz zní, který termín je soutěž ukončena a kde naleznu výsledky. Děkuji za pochopení

Zadal: Kateřina, 31.07.2014 10:55

Odpověď:

Dobrý den. V podmínkách soutěže byl po prodloužení termínu pro podání nabídek prodloužen také termín vyhodnocení soutěže. Dle podmínek výsledek soutěže vyhlásí vyhlašovatel nejpozději do 31.8.2014 a rovněž do 31.8.2014 vyhlašovatel oznámí přijetí vítězné nabídky a vyrozumí uchazeče, kteří v soutěži neuspěli.

Děkuji za trpělivost.

Ing. Ivana Petruchová, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 31.07.2014 14:33

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

7.12.2012 jsem poslal připomínku k řešení dopravní situace na ulici Boženy Benešové. Do dnešního dne nebylo vyřešeno NIC. Blíží se komunální volby, proto se narychlo opravují chodníky ve městě a tak by snad mohlo zbýt trochu peněz na jednu Vámi slíbenou dopravní značku. A možná i změřit frekvenci dopravy na této ulici a zvážit i jiná opatření. Na základě skutečného měření a ne od kancelářského stolu.

Zadal: Josef Jansa, 11.06.2014 07:47

Odpověď:

Dobrý den. Na Váš podnět odpovídal Petr Zdráhal z odboru majetku, rozvoje a investic elektronickou cestou 11.12.2013.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 31.07.2014 14:24

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, ze soboty na neděli (do půl třetí ráno) hrála hlasitě hudba (pravděpodobně ze Skalek nebo jiného místa poblíž města). Předpokládám, že platí noční klid od 22.00 do 6.00. Při tom hluku se nedalo spát (i se zavřenými okny byl slyšet rámus). Kolem 23. hodiny zvuk ještě zesílil. Tento hluk slyším téměř každý týden o víkendu a jestli budou ještě další akce, máme se na co "těšit". Pro ně noční klid neplatí?

Zadal: Oldrich, 21.07.2014 10:48

Odpověď:

Dobrý den. Sobotní akci 19.7.2014 nepořádalo město, šlo o akci soukromou. Městská policie Nový Jičín řeší  oznámení, týkající se rušení nočního klidu.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 24.07.2014 10:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně historie budovy, která se nachází na ul. Dukelská (na bráně je uveden název Vila Clea). Dříve zde byla mateřská školka (do které jsem chodil před více než třiceti lety). Zajímalo by mě, ve kterém roce byla postavena a k jakému účelu sloužila. Děkuji za odpověď.

Zadal: Martin V, 10.07.2014 23:22

Odpověď:

Dobrý den. Jedná se o jednu z Peschlových vil postavených kloboučnickou podnikatelskou rodinou Antona Peschla – Dukelská 215. Vila je zapsána jako nemovitá kulturní památka. Podle zápisů v pozemkové knize byla postavena v roce 1899. V průběhu 1. třetiny 20. století došlo ke stavebním úpravám obou vil - zjednodušení fasády a doplnění o vitráže, poslední změny nastaly s přechodem do soukromého vlastnictví stávajícího majitele. Vily sloužily jako rodinné sídlo továrníků Peschelů až do konce druhé světové války. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.07.2014 11:12

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, paní Machková, děkuji za zodpovězení mého dotazu týkající se komerčních sdělení prostřednictvím hlášení městského rozhlasu. Vaši odpověď, že komerční využití není možné, jsem očekávala, vyplývá také z Informací k hlášení zpráv uveřejněných na webových stránkách města. Ráda bych tedy věděla, jak je možné, že minimálně 19. a 20. 6. se v hlášení objevila nabídka placených jazykových kurzů soukromé jazykové školy a nabídka zpoplatněné besedy rodinného centra - tedy ryze komerční záležitosti. Domnívám se, že využití městského rozhlasu, webových stránek města případně profilu města na Facebooku k nezpoplatněnému šíření reklamních sdělení komerčního charakteru je nepřípustné. Prosím o sdělení jak budou odpovědní zaměstnanci dále postupovat, aby k takovýmto pochybením nedocházelo. Děkuji.

Zadal: Tereza Fardová, 23.06.2014 12:43

Odpověď:

Dobrý den, paní Fardová. Děkuji za Váš podnět. Texty hlášení jsme dohledali a v obou případech, jak u jazykové školy, tak u předporodních kurzů, opravdu šlo z jejich strany o nabízení zpoplatněné služby. Na druhou stranu musím uvést, že ve zmíněných příspěvcích  jde o vzdělávací kurzy. U kulturních a vzdělávacích programů je město zastáncem určité tolerance. Jednoznačný zákaz ale platí pro nabízení slev a prodej různého zboží.  V každém případě je Váš příspěvek podnětem do diskuze ve vedení města.  

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 26.06.2014 13:52

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2015

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Bez komentáře - dětský karneval ZŠ Komenského 66 Novojičínský expres 23. 1. 2015 Aktuálně z dění v Novém Jičíně 23. 1. 2014 Stolní tenisté TJ Nový Jičín pracují i s mládeží Dívky z tanečního oboru ZUŠ roztančily knihovnu Strážníci MP usilují o novou kameru a značení kol Novojičínský expres 19. 1. 2015 Aktuálně z dění v Novém Jičíně 19. 1. 2015 Muži BK Nový Jičín jsou stále neporazitelní Na Staré poště probíhá Milá výstava pro děti
Nový Jičín:
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ