Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý večer, Zajímalo by mě kdo má na starosti zajištění bezpečnosti silničního provozu v době konání akce HORKÁ KAŠE (a nejen v tuto akci) . Jako obyvatel Kojetína jsem z Nového Jičína jel domů v 23:00 a neměl nejmenší šanci projet od Skalek dál na Kojetín. Auta stála po obou stranách cesty a postupně došlo k zablokování celé silnice. Z jedné strany jela auta do NJ a z druhé směrem na Kojetín. Mezi auty pobíhali opilí lidé, kteří po nás ještě vulgárně křičeli a nadávali. Samozřejmě pokud by se stalo, že mi někdo vletí pod auto, tak viník budu já, jako řidič. Nad Skalkami mě zastavila Policie ČR, která nám ale řekla že s tím nemůže nic dělat, že pouze kontrpluje opilé řidiče a že to řídí Městská policie. Očividně ale neřídila. Městská policie nebyla vůbec vidět. Rok od roku je to horší a horší. Pokud je na Skalkách nějaká akce tak se nedá normálně projet. Nebylo špatné aby se někdo z MěÚ šel podívat někdy na Skalky jak to tam vypadá. Nechápu proč se v době konání akce např. nezakáže vjezd autům od křižovatky pod Skalkami směrem nahoru (kromě místních obyvatel). Tímto by se situace alespoň nějak vyřešila. Pokud někdo chce jít na akci ,tak ať si jde pěšky a neblokuje cestu a neválí se ožralý po cestě. Kdyby se něco stalo a měla tudy projet záchranka nebo hasiči tak nemají nejmenší šanci protože se tam nedá projet ani s osobním autem. Doufám že se tato věc začně nějak řešit protože dál to tak nejde. Děkuji

Zadal: Jakub T,, 16.08.2014 23:46

Odpověď:Dobrý den. Zde přináším vyjádření ředitele Městské policie Nový Jičín Mgr. Jiřího Kleina:

Na zajištění bezpečnosti provozu spolupracuje Police ČR a městská policie. Během akce byli nasazeni tři strážníci od 19.00 do 04.00 hodin s úkoly usměrňovat provoz a dohlížet na veřejný pořádek v okolí. Do 20.30 hodin bylo vše v pořádku a vozidla parkovala jen na jedné krajnici, ale poté byla hlídka odvolána k zákroku, kde bylo zapotřebí více strážníků. Po návratu hlídky již bylo zaparkováno několik aut i v protisměru a řidiči zde již nebyli. Všichni tito řidiči spáchali přestupek, protože nedodrželi vzdálenost nutnou pro parkování. Souhlasím, že tyto problémy by do budoucna vyřešilo omezení dopravy nebo uzavírka po dobu trvání akce. Uzavírku může povolit pořadateli příslušný odbor městsého úřadu. Osobně bych k takové uzavírce dal za městskou policii doporučující stanovisko.

Zároveň proškolím strážníky, aby z místa neodcházeli a plnili stanovený úkol. Pro řešení ostatních záležitostí mohou požádat o spolupráci pořadatele akce nebo Policii ČR. Dále pomocí sociálních sítí upozorním občany na nevhodné parkování a na sankce z toho plynoucí.A na doplnění vyjádření Mgr. Petra Gřese, tiskového mluvčího novojičínské policie:

Novojičínští policisté společně se speciální pořádkovou jednotkou dohlíželi na bezpečnost občanů od sobotního večera do nedělní páté hodiny ranní. Mimo jednoho prověřovaného případu týkajícího se ublížení na zdraví policisté nezjistili žádné větší komplikace. Běžné kontroly zaměřené na alkohol u řidičů odhalily 3 pozitivní testy, které jsou postoupeny k projednání správnímu orgánu. Symbolicky, v nejnižších finančních hodnotách, udělili policisté blokové pokuty šesti řidičům v hodnotě 1500 Kč převážně v souvislosti s parkováním.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 18.08.2014 17:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kdy budete pokračovat na úpravách chodníků a zeleně na sídlišti Bezručova - Riegrova.

Zadal: Jitka Podolská, 13.08.2014 22:18

Odpověď:

Dobrý den. V současné době probíhá výstavba parkoviště v prostoru ulice Máchova, následně dojde k úpravám chodníků, zeleně a výstavbě nového veřejného osvětlení v lokalitě ulic Máchova - Dvořákova - Nádražní. Projekčně se chystají úpravy v prostoru sídliště Riegrova. Realizace se plánuje, v případě poskytnutí dotace, na rok 2015.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.08.2014 11:15

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Zajímal by mne názor vedení města na situaci na ul. 5. Května, kde mezi prodejnou dm drogerie a pizzerií Nano je umístěna prodejna oděvů (myslím, že se jedná o dům č.7). Majitel této prodejny zde umísťuje oblečení zavěšené na šňůrách na čelní stěně budovy, což si myslím, že hyzdí vzhled ulice, která je vstupní branou k náměstí, jelikož je ve směru od obou nádraží. Nelze toto napravit a usměrnit nabídku oděvů do vnitřních prostor budovy, ať návštěvník města nemá hned z počátku dojem, že jsme jedno velké tržiště? Děkuji.

Zadal: Miloslav Rutter, 22.07.2014 22:18

Odpověď:

Dobrý den. Tato problematika je řešena již delší dobu ve vazbě na účinnost nového Občanského zákoníku a nového Tržního řádu města Nový Jičín. Negativní stav byl projednán s majitelkou objektu, která má s podnikatelkou uzavřenou nájemní smlouvu. Po jednání podnikatelka odstranila vystavené zboží ze stěn objektu. 

Bc.Ing.Stanislav Bartoň, vedoucí odboru Obecní živnostenský úřad

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 08.08.2014 13:53

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,město Kopřivnice po nás žádalo úhradu poplatku za dezinsekci.Žádali jsme dezinsekci štěnic v našem městském bytě a až poté nám bylo oznámeno,že štěnice o měsíc dříve hubili v bytě nad námi. Odmítali jsme zaplatit s argumenty,že celému domu i nám bylo zatajeno,že hmyz je v domě,tudíž se přes teplovod procházející přes ložnice rozšířil a dle deratizačního zákona je to povinnost vlastníka.Nikdo nezjišťoval rozsah výskytu a informovat nájemníky začli až po 6měs.našich sporů a dezinsekce se provádí jen tam kdo to nahlásí.Takže tvrdí že výskyt byl malý,tudíž si to máme platit sami.Nakonec si to strhli jako dluh z vyúčtování záloh.Město Nový Jičín postupuje stejně?bylo vše v pořádku?KHS i právní porada dávala za pravdu nám.Děkuji.Polívková L.

Zadal: Polívková Lucie, 06.08.2014 14:18

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení bytového odboru naše město řešilo výskyt hmyzu ve větší míře naposledy v roce 2004 v bytovém domě se 48 byty. Jednalo se o šváby. Přestože byl hmyz pouze ve sklepních prostorách a v přízemním bytě, likvidace hmyzu a desinsekce se prováděla v celém domě. To znamená ve sklepních prostorách i ve všech bytech. Tyto práce se prováděly na náklady vlastníka domu, tedy města. Nemá smysl likvidovat hmyz pouze lokálně, protože není šance zabránit jeho rozšíření po domě škvírami, stupačkami a podobně. V případě, že by došlo k podobnému případu nyní, postupovali bychom stejně. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 07.08.2014 10:14

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,v uplynulém období došlo k rekonstrukci kanalizace na ulici Hoblíkova a Komenského. V prostoru domů na okraji ulice Komenská byl opravován jeden kanál. Z tohoto důvodu byl zaslepen svod ze střešního okapu a byl vyveden na chodník, přiléhající k domu. Po ukončení prací se bohužel toto nevrátilo do původního stavu. Při dešti všechna voda ze střech teče na chodník, jednak vyplavuje pod zámkovou dlažbou podklad a jedna se po chodníku nedá jít. Je možné sjednat nápravu? Jedná se o chodník mezi domy č 56 a 58. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 04.08.2014 13:26

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín již požádalo pracovníky technických služeb o opravu silniční vpusti před bytovým domem č. 56 na ul. Komenského a o lokální opravu propadajícího se chodníku. K tomu došlo proto, že v daném místě byl do něj zaústěn svislý střešní svod z  domů č. 56 a 58. Za chybné napojení střešního svodu je odpovědné společenství vlastníků bytových jednotek  (SVJ),  které si svůj problém se špatně odtékajícím svodem vyřešilo zmiňovaným způsobem - na chodník. V této záležitosti bude zaslán na SVJ dopis s tím, aby střešní svod správně napojili do dešťové kanalizace.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.08.2014 17:06

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Jsem jeden ze soutěžících, který očekával hodnocení do 30. 7. Jak jsem se zde na vašich stránkách dopídila, vy jste soutěž prodloužily. Nevím zda došlo k omylu, ale nedostala jsem žádné potvrzení, že byl můj návrh příjat mezi ostatní. Ikdyž jsme udávali mob. čísla, e-mailovou stránku a adresu. A tím, že jste soutěž prodloužily, jste připravily některé soutěžicí, kteří dodaly svá díla včas,o lepší šanci na výhru, protože měli méně času na splnění vašeho požadavku na vytvoření loga. Prosím tedy můj dotaz zní, který termín je soutěž ukončena a kde naleznu výsledky. Děkuji za pochopení

Zadal: Kateřina, 31.07.2014 10:55

Odpověď:

Dobrý den. V podmínkách soutěže byl po prodloužení termínu pro podání nabídek prodloužen také termín vyhodnocení soutěže. Dle podmínek výsledek soutěže vyhlásí vyhlašovatel nejpozději do 31.8.2014 a rovněž do 31.8.2014 vyhlašovatel oznámí přijetí vítězné nabídky a vyrozumí uchazeče, kteří v soutěži neuspěli.

Děkuji za trpělivost.

Ing. Ivana Petruchová, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 31.07.2014 14:33

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

7.12.2012 jsem poslal připomínku k řešení dopravní situace na ulici Boženy Benešové. Do dnešního dne nebylo vyřešeno NIC. Blíží se komunální volby, proto se narychlo opravují chodníky ve městě a tak by snad mohlo zbýt trochu peněz na jednu Vámi slíbenou dopravní značku. A možná i změřit frekvenci dopravy na této ulici a zvážit i jiná opatření. Na základě skutečného měření a ne od kancelářského stolu.

Zadal: Josef Jansa, 11.06.2014 07:47

Odpověď:

Dobrý den. Na Váš podnět odpovídal Petr Zdráhal z odboru majetku, rozvoje a investic elektronickou cestou 11.12.2013.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 31.07.2014 14:24

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, ze soboty na neděli (do půl třetí ráno) hrála hlasitě hudba (pravděpodobně ze Skalek nebo jiného místa poblíž města). Předpokládám, že platí noční klid od 22.00 do 6.00. Při tom hluku se nedalo spát (i se zavřenými okny byl slyšet rámus). Kolem 23. hodiny zvuk ještě zesílil. Tento hluk slyším téměř každý týden o víkendu a jestli budou ještě další akce, máme se na co "těšit". Pro ně noční klid neplatí?

Zadal: Oldrich, 21.07.2014 10:48

Odpověď:

Dobrý den. Sobotní akci 19.7.2014 nepořádalo město, šlo o akci soukromou. Městská policie Nový Jičín řeší  oznámení, týkající se rušení nočního klidu.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 24.07.2014 10:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně historie budovy, která se nachází na ul. Dukelská (na bráně je uveden název Vila Clea). Dříve zde byla mateřská školka (do které jsem chodil před více než třiceti lety). Zajímalo by mě, ve kterém roce byla postavena a k jakému účelu sloužila. Děkuji za odpověď.

Zadal: Martin V, 10.07.2014 23:22

Odpověď:

Dobrý den. Jedná se o jednu z Peschlových vil postavených kloboučnickou podnikatelskou rodinou Antona Peschla – Dukelská 215. Vila je zapsána jako nemovitá kulturní památka. Podle zápisů v pozemkové knize byla postavena v roce 1899. V průběhu 1. třetiny 20. století došlo ke stavebním úpravám obou vil - zjednodušení fasády a doplnění o vitráže, poslední změny nastaly s přechodem do soukromého vlastnictví stávajícího majitele. Vily sloužily jako rodinné sídlo továrníků Peschelů až do konce druhé světové války. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.07.2014 11:12

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, paní Machková, děkuji za zodpovězení mého dotazu týkající se komerčních sdělení prostřednictvím hlášení městského rozhlasu. Vaši odpověď, že komerční využití není možné, jsem očekávala, vyplývá také z Informací k hlášení zpráv uveřejněných na webových stránkách města. Ráda bych tedy věděla, jak je možné, že minimálně 19. a 20. 6. se v hlášení objevila nabídka placených jazykových kurzů soukromé jazykové školy a nabídka zpoplatněné besedy rodinného centra - tedy ryze komerční záležitosti. Domnívám se, že využití městského rozhlasu, webových stránek města případně profilu města na Facebooku k nezpoplatněnému šíření reklamních sdělení komerčního charakteru je nepřípustné. Prosím o sdělení jak budou odpovědní zaměstnanci dále postupovat, aby k takovýmto pochybením nedocházelo. Děkuji.

Zadal: Tereza Fardová, 23.06.2014 12:43

Odpověď:

Dobrý den, paní Fardová. Děkuji za Váš podnět. Texty hlášení jsme dohledali a v obou případech, jak u jazykové školy, tak u předporodních kurzů, opravdu šlo z jejich strany o nabízení zpoplatněné služby. Na druhou stranu musím uvést, že ve zmíněných příspěvcích  jde o vzdělávací kurzy. U kulturních a vzdělávacích programů je město zastáncem určité tolerance. Jednoznačný zákaz ale platí pro nabízení slev a prodej různého zboží.  V každém případě je Váš příspěvek podnětem do diskuze ve vedení města.  

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 26.06.2014 13:52

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, naposled reaguji na výměnu asfaltového koberce parkoviště, na sídlišti Riegrova. Jak se zdá tak pracovníci společnosti která práci prováděla, nemají vůbec respekt před Městským úřadem Nový Jičín. Chodníky jsme si zametli sami, kontejnery na smetí nám v pondělí z chodníku sundali pracovníci Technických služeb ( za což jim děkujeme),ale bohužel hromádky asfaltu před domy Riegrova 3 a 9 jsou stále. Tady jste nám předvedli jak by odvedená práce neměla vůbec vypadat. Nezlobte se , ale taky jsem měl na starosti rekonstrukce, přeložky plynovodu, kopání, řezání a úpravy asfaltu na komunikacích, ale vždy bylo prioritou po každé provedené práci, provést úklid na daném staveništi a odvést přebytečnou suť.Takže z tohoto hlediska toto počínání trochu nechápu. Přeji příjemný den. Ducháček Josef

Zadal: Ducháček Josef, 17.06.2014 18:45

Odpověď:

Dobrý den. Máte pravdu, každá firma by měla po sobě uklidit, ať opravuje budovy, chodníky nebo silnice. Pracovníci odboru majetku, rozvoje a investic chodí pravidelně na kontrolní dny u všech investičníc akcí města. Není však v jejich silách, aby práci firem hlídali nepřetržitě. Na Váš podnět úředníci firmu opět upozornili, aby hromádky asfaltu odvezla. Podle poslední kontroly by mělo být prostranství na sídlišti Riegrova již v pořádku.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 24.06.2014 15:21

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych věděla jakým způsobem a za jakých podmínek je možno využít hlášení městského rozhlasu ke komerčním sdělením. Děkuji.

Zadal: Tereza Fardová, 20.06.2014 10:01

Odpověď:

Dobrý den. Vedení města neschválilo použití městského rozhlasu ke komerčním účelům. Jedním z důvodů je to, že délka hlášení je omezena (cca. 20 minut) a také je nutné upozornit na stížnosti občanů, které vedly ke zrušení dopoledního hlášení městského rohlasu. Jde o kompromisní řešení. Někteří občané považují rozhlas stále za důležitý zdroj informací a někteří jsou pro úplné zrušení nebo výrazné omezení hlášení.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.06.2014 08:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, znovu musím reagovat na výměnu asfaltového koberce sídliště Riegrova. Jak může 2 dny po ukončení prací být na chodnících drobný asfaltový kamínek a hromádky vysekaného asfaltu. (viz Riegrova 11 a 13).Tyto kamínky se Vám nalepí na obuv a samozřejmě donesou do výtahu a schodiště. Chodí někdo z Měst. úřadu na kontrolu těchto prací. Firmy by po sobě měly přece zanechat vše čisté a když né tak máte k dispozici úklidovou četu, tak ať to za nezodpovědnou firmu uklidí.

Zadal: Ducháček Josef, 12.06.2014 11:18

Odpověď:

Dobrý den. Pracovníci odboru majetku, rozvoje a investic požádají dodavatele stavby, aby co nejdříve provedl úklid. Pracovníci firem většinou provádějí úklid ve více lokalitách, prosíme o strpení.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.06.2014 15:43

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,že bude probíhat rekonstrukce asfaltového živičného povrchu parkoviště sídliště Riegrova jsme se nedozvěděli ani ze stránek města, trochu nás zaráží,že je položen nový asfaltový koberec a na parkoviště není povolen vjezd, mohli se zde nastříkat alespoň jednotlivé parkovací místa. Kdy bude toto parkoviště otevřeno? Když přijedete pozdě odpoledne, tak nemáte kde zaparkovat vozidlo ani v okolních ulicích. Myslím, že takovéto parkoviště kde stojí cca 100 vozidel by se mělo provádět co nejrychleji. Děkujeme za toto parkoviště, ale lidé ze sídliště by raději přivítali nové chodníky a více kvalitních laviček mezi domy pro seniory a matky s dětmi.Kdy dojde k revitalizaci a úpravě sídliště Riegrova. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Zadal: Ducháček Josef, 11.06.2014 12:23

Odpověď:

Dobrý den. Odbor majetku, rozvoje a investic již upozornil firmu, aby harmonogram prací v dané lokalitě vždy zveřejnila. Ze smlouvy vyplývá, že práce na všech opravovaných městských komunukacích v celém Novém Jičíně mají skončit 10.7.2014. Parkoviště by mělo být otevřeno do dvou dnů. Vše záleží na rozhodnutí firmy, která je limtována klimatickými podmínkami. Vlivem vysokých teplot v minulých dnech a nevyzrálosti asfaltového povrchu mohlo dojít k vzniku nerovností. V současné době se zpracovává projektová dokumentace na rekonstrukci chodníků, veřejného osvětlení a zeleně s mobiliářem na sídlišti Riegrova. Na podzim bude město žádat o dotaci a pokud ji získá, tak práce začnou v příštím roce. S projektem regenerace sídliště Bezručova - Riegrova začalo město v roce 2012. Protože jde o velkou plochu, byly práce rozděleny do několika etap. V roce 2012 byl upraven a modernizován vnitroblok na ulici Bezručově, vloni to byl parčík na Máchově ulici a letos to bude prostrantsví ohraničené ulicemi Máchova a Dvořákova. Do zmíněného sídliště se na výměnu chodníků a veřejného osvětlení, obnovu zeleně, na nové lavičky a odpadkové koše vynaložilo 6,2 milionu korun, letos to bude dalších 10,5 milionu korun.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.06.2014 10:14

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, jde o rušení "nočního" klidu o víkendu 31.5. a 1.6.2014. Probíhalo tam frézování povrchu parkoviště. Bohužel práce začaly v 7:00 ráno a myslím, že nejsem jediný kdo si o víkendu rád pospí. Chci se zeptat kdo nařídil takovéto práce o víkendu a navíc tak brzo. Zákon sice stanovuje dobu nočního klidu na 22:00-06:00, ale předpokládám, že pokud opravu parkoviště platí město, je v jeho možnostech stanovit podmínky za kterých budou práce vykonány. Rád bych poprosil aby takovéto a podobné práce byly vykonávány s ohledem na místní obyvatele. Sousedé se mnou určitě souhlasí. Závěrečný dotaz: do kdy budou opravy trvat? Předem děkuji za odpověď.

Zadal: Václav, 05.06.2014 18:07

Odpověď:

Dobrý den. Rozumím Vám a chápu Váš pohled na věc. Předám tento podnět ke zvážení kolegům zabývajícím se výběrem dodavatelů na předmětné akce, protože jedině v případě, že do budoucích smluv bude zakomponováno ustanovení o výluce prací v definované dny a časy, je možno uvedené skutečnosti zamezit. 

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 11.06.2014 10:20

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední

Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

VOLBY 2014

Výsledky voleb do zastupitelstev obcí 2014                

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2014

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
1. zasedání zastupitelstva Nový Jičín 18. 12. 2014 Aktuálně z dění v Novém Jičíně 19. 12. 2014 Nemocnice v NJ ocenila pravidelné dárce krve Novojičínský expres 15. 12. 2014 Aktuálně z dění v Novém Jičíně 15. 12. 2014 Aktuální výsledky mužů HK Nový Jičín Nový Jičín dokončil expozici Generál Laudon Vánoční jarmark láká na další akce Videotext 14. 12. 2014 Novojičínský expres 12. 12. 2014
Nový Jičín:
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ