Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, téměř každý den procházím novojičínskými parky, jsou krásné, ale bohužel letos se mi zdá, že technické služby nezvládly podzimní úklid. Každý rok vyrazila četa pracovníků a shrabávali listí a uklidili v celém parku. Dnes je listí na trávnících, záhonech a i na cestičkách. O odpadcích kolem křoví ani nemluvě.Vzhledem k tomu, že park celé letní období využívali někteří lidé jako ubytování vznikly v prostorách parku nevzhledné skládky, sice malých rozměrů, ale přece jen nepůsobí pěkně. Protože nadcházející zima se spadaným listím ledacos odhalila, zajímá mne jestli se do konce roku bude tímto prostorem někdo zabývat.Také bych navrhovala častější kontroly, ze strany městské policie,sama mám malého psa, ale moc mne zlobí pejskaři, kteří využívají park k venčení psů, ale neuklidí po něm. Několikrát jsem byla svědkem, kdy majitel Irské restaurace na přivedl do parku velkého psa a urputně telefonoval,takže přehlédl že pes udělal ne hromádku, ale hromadu, když jsem ho upozornila, že tam něco zapomněl, tak byl nesmírně dotčen a ještě měl nemístné poznámky.Možná by pomohly trochu kontroly policie. Omlouvám se za obsáhlou zprávu, ale nedá mi to pokoj a jste asi jediní, kdo s tím může něco udělat. Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 04.12.2013 17:07

Odpověď:

Dobrý den. Městské parky jsou široký pojem, ale asi jste měla na mysli Janáčkovy sady a Smetanovy sady. Sběr listí se zde naposledy prováděl 30. 11. 2013. Od té doby se z meteorologických a technických důvodů nedalo vyjet a pokračovat ve sběru. Nemyslím si, že bychom letos nezvládli úklid listí, každý strom shazuje listí v jinou dobu a není možné pokrýt celé město naráz. Listí z keřů a záhonů se nevyhrabává, jelikož je to biologicky rozložitelný materiál, který se po nějaké době odbourá sám. Odpadky se snažíme uklízet a uklízíme pravidelně .Technické služby mají určené celé středisko veřejné služby na sběr a úklid odpadků, ale z personálních důvodů nelze denně procházet a uklízet veškerou zeleň po městě. Je to spíše o lidech, kterým je jedno, kam svůj odpad zahodí.  

Petr Hanzelka, vedoucí středisek veřejné zeleně a hřbitovy

Technické služby města Nového Jičína

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 07.01.2014 08:57

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda Huckelovy vily patří městu a co se s nimi bude dít. Děkuji Geryková

Zadal: Monika, 05.01.2014 20:25

Odpověď:

Dobrý den. Hückelovy vily nejsou majetkem města, v roce 2008 je získala soukromá firma.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.01.2014 15:55

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, bude součástí OC Tabačky také OBI? Jestli ano, tak kdy? Děkuji

Zadal: Roman, 11.12.2013 16:05

Odpověď:

Dobrý den. K dnešnímu dni nebyl na stavební úřad podán žádný návrh na umístění stavby OBI či jiného hobby marketu. Jelikož se jedná o soukromou investiční akci, informace zda a kdy zde bude některý z hobby marketů nemáme k dispozici.

Ing. Kateřina Riedlová ,vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.01.2014 14:41

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, nevím jestli jsem ve správné rubrice, ale myslím že tato připomínka určitě najde svého adresáta. Všichni jistě uvítáme otevření Tabačky, ale zajímá mne jak bude probíhat dokončení terénních úprav v okolí. V poutači k návrhům byla zobrazena úprava kolem Jičínky za prostorem marketu. Zobrazeny jsou chodníčky a lavičky jak na horní cestě kolem zadního traktu, tak těsně kolem vody. Zajímá mne jak bude probíhat realizace dokončení a nebo to byl jenom reklamní tah investora? V současné době to na to moc nevypadá, kolem vody je množství odpadu, právě z dokončovacích prací(papíry kartony a sousta igelitu)vítr si s tím ví rady a tak je dost nečistot zaneseno už v korytě říčky. Není to tak dávno co se koryto po povodni čistilo ale teď to tak nevypadá. Probíhá vůbec nějaká kontrola ze strany města? Omlouvám se za dlouhou zprávu, ale mám ještě jeden dotaz. Je plánovaná nějaká oprava nebo ošetření lávky přes Jičínku, zdá se že se na ni trochu zapomnělo a tak pomalu, ale jistě reziví a už vypadá dost špatně. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 22.11.2013 17:13

Odpověď:

Dobrý den. Obchodní centrum Tabačka a terénní úpravy v jeho okolí budou dokončovány v roce 2014. V současné době jsou vydána 2 rozhodnutí, a to rozhodnutí o povolení zkušebního provozu stavby a rozhodnutí o předčasném užívání stavby. Kolaudace stavby proběhne nejpozději v termínu do konce příštího roku. Co se týká laviček - tyto nebyly předmětem řízení stavebního úřadu a stavební úřad nemá ani informace zda tyto hodlá investor v prostoru kolem Jičínky umístit.


Ing. Kateřina Riedlová, vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 11.12.2013 17:11

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, dnes 10.12.2013 probíhá na ul.Skalky prořez stromů a já bych se rád zeptal, proč obyvatelé přilehlých domů nebyly o této akci s předstihem informováni? Osobně jsem se díky něčí ignoraci dostavil do zaměstnání s hodinovým zpožděním a stejně tak manželce byla znemožněna návštěva lékaře s naší novorozenou dcerou. Mohu znát jméno osoby, která je za tuto nepříjemnost odpovědná a prosím o sdělení důvodu, proč nebylo možné zajistit průjezd řízeným provozem. Otálejících lidí, kteří kontrolovali činnost dvou pracovníků na stromě tam bylo dostatek. S pozdravem Blažek

Zadal: Martin Blažek, 10.12.2013 09:09

Odpověď:

Dobrý den. Se svým dotazem se obraťte na Správu silnic Moravskoslezského kraje, středisko Nový Jičín, Suvorovova 525. Telefon 555 531 340 nebo 737 231 451.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.12.2013 09:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Co se to děje a proč za Huckelovou vilou,respektive na jeho pozemku ? Je vidět devastace lesa a přilehlého pole.Děkuji a přeji příjemný den.

Zadal: Melčák Vladimír, 24.11.2013 11:02

Odpověď:

Dobrý den. V této lokalitě je budován lesopark Skalky. Projekt „Lesopark Skalky“ je umístěn do lokality tzv. Huckelových zahrad (výhradně na parcely ve vlastnictví města Nový Jičín – viz obrázek „Řešené území“) a snaží  se vytvořit společensko-sportovní, oddychovou a naučnou část přírodního rámce města pomocí krajinářských, zahradně architektonických a výtvarných prvků.

S jeho přípravou se město obrátilo na jednoho z předních zahradních architektů, dnes emeritního profesora Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně Ing. Ivara Otrubu, CSc.,  autora návrhů  mnoha zahradních úprav historických zahrad a parků, lázeňských areálů, celků městské zeleně, botanických zahrad, arboret i expozic zahradnických výstav, z nichž mnohé získaly ocenění doma i v zahraničí.

Na základě ideové studie parkového lesa byl zpracován projekt tematicky dělený na 3 části: Zahrady u vil, Slunný háj a Růžovité. Návrh využívá stávajících porostů, území zpřístupňuje pěšími cestami a využívá vnitřních pohledů i dalekých vyhlídek.  Základním předpokladem bylo podrobné zhodnocení stávajícího stavu vč. dřevin z hlediska funkčního a estetického i jeho další perspektivy.

Podle projektu budou založeny nové trávníky, bude vysazeno přes 2,5 tis. stromů a 9,5 tis. keřů. Návštěvníci se do nově vybudovaných částí dostanou po nových stezkách, instalován bude i nový mobiliář. V dříve neprostupném terénu by měly dostat svůj prostor a potěšit oko návštěvníka mimořádné solitérní stromy i nečekané vyhlídky. Stávající porosty mají být upraveny tak, aby vznikl optimální rytmus střídání stinných a prosluněných partií a nebudou chybět ani expozice krajových odrůd ovocných dřevin. Nezanedbatelná je také plánovaná role vzdělávací, informace a ponaučení získají návštěvníci z textů na informačních tabulích.

Na projekt se podařilo získat finanční podporu z Operačního programu životní prostředí na výsadby a vegetační úpravy. Práce byly zahájeny v roce 2013, jsou prováděny pod autorským dohledem prof.Otruby a realizace  by měla být dokončena v roce 2014.

V případě bližšího zájmu lze do projektové dokumentace nahlédnout na odboru životního prostředí Městského úřadu Nový Jičín, nejlépe po telefonické domluvě.

Ing. Eva Bártková, vedoucí odboru životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 27.11.2013 07:16

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

OD Kaufland má naplanovánu "modrou noc" od 23:00-3:00 - jak může tato akce probíhat v době nočního klidu, když bytová zástavba je vzdálená jen pár metrů...Hodlá město řešit provoz i hluk, který je permanentní...Děkuji

Zadal: David Lovecký, 25.11.2013 07:34

Odpověď:

Dobrý den. V loňském roce při této akci nedocházelo k rušení nočního klidu, pouze nějakou dobu bylo parkoviště (vjezd na něj  a výjezd na ulici Bohuslava Martinů) částečně zablokováno. Po zjištění letošní situace z jiných měst vyplývá, že zájem o tuto akci u zákazníků klesá, a proto nepředpokládáme extrémní zájem o akci ani v Novém Jičíně. Stejně jako v loňském roce zde strážníci provedou namátkovou kontrolu stavu dopravy a případného protiprávního jednání.

Mgr. Ilona Majorošová, městská policie

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 27.11.2013 07:12

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Jaký má město další záměr s MŠ Trlicova - pozemky a budovou, která je v nevyhovujícím stavu? Děkuji

Zadal: Rychtáriková Miroslava, 16.11.2013 17:42

Odpověď:

Dobrý den. V současné době je objekt plně využíván. Jeho prostory by se měly uvolnit k 31.8.2014, kdy se bude také řešit jeho další využití.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.11.2013 11:44

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda je v našem městě zakázán podomní prodej. Pokud ne, tak zda ho v nejbližší době chystáte zrušit. Každou chvíli u nás zvoní různí prodejci elektřiny, apod. Další dotaz bych měl k parkování v zónách. Zóny jsou rozděleny do různých barevných částí, ale kromě mapky se řidič nedozví, v jaké zóně zrovna zaparkoval. Šlo by, aby se dopravní značky označily příslušnou barvou zóny? Děkuji za odpověď. Roman

Zadal: Roman Klumpler, 14.11.2013 17:59

Odpověď:

Dobrý den. Podomní prodej v Novém Jičíně zatím není zakázán. Vedení města se tímto záměrem zabývá během celého letošního roku. Sledujeme i normy, které přijaly okolní města, popř. města velikostí podobná Novému Jičínu. K tomu, abychom tuto normu přijali, je potřeba znát i stav, který navodí negativní skutečnosti s tímto způsobem podnikání souvisejícími. Váši připomínku k nim zařazujeme, děkujeme za ni. V současné době je ale připomínek tohoto typu velmi málo. Připravili jsme i dotazníkovou akci, která by měla zjistit zkušenosti občanů. Zatím byla odložena, protože další významnou normou, která více ochrání spotřebitele v případě uzavření smlouvy při podomním prodeji, je nový občanský zákoník, který je účinný od 1.1.2014. I jeho dopad budeme sledovat.Bc.Ing.Stanislav Bartoň, vedoucí odboru Obecní živnostenský úřadK druhé části dotazu sděluji, že jednotlivé parkovací zóny přesně specifikuje Nařízení města č.3/2012 o stání silničních motorových vozidel na vymezených místních komunikacích ve městě Nový Jičín. Podnět k barevnému označení značek postoupíme k projednání dopravní komisi.
Petr Zdráhal dipl.tech., odbor majetku, rozvoje a investic

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.11.2013 11:37

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Hezký den. Mé návrhy ze dne 6. a 10.10.2013 na zpevnění části krajnice pravé strany ulice Dlouhá mezi křižovatkami Sportovní - Palackého byly asi nepochopené, když v odpovědi na ně se poukazuje na spoustu problémů, které neexistují. Žádné rozšířování vozovky by se nekonalo, žádné kořenové systémy porostů be nebyly poškozeny. Co je vozovka a šířka jízdního pruhu snad každý řidič ví a protože současný stav nevyhovuje, povolení parkování pravými koly za obrubníkem by problém vyřešilo. Stačilo by položit trávní tvarnice v šířce i 20 - 30 cm. Zřejmě je lepší rozsáhlé "zdůvodnění" než zlepšení průjezdnosti.S pozdravem "Motorismu zdar" JH.

Zadal: Jaroslav Havrlant, 09.11.2013 20:43

Odpověď:

Dobrý den. I takovéto drobné úpravy vyžadují vypracování projektové dokumentace a příslušné povolení stavebního úřadu. Váš návrh bereme na vědomí.

Ing. Olga Veverková, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.11.2013 09:42

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Odpověď: Dobrý den. Ve věci internetových kiosků proběhlo jednání na úrovni vedení města a společnosti NJ Net. Kiosky vznikaly od roku 2002 v rámci projektu metropolitní sítě a v součastné době, kdy dostupnost a nabídka připojení na internet pro občany města již není tak omezená jako před deseti lety, zvažuje vedení města zrušení kiosků v některých lokalitách města. Provoz a náklady na údržbu kiosků nejsou zanedbatelné a také se často stávaly terčem vandalů. Náhradou za internetové kiosky by mělo být rozšíření bezplatného připojení na internet prostřednictvím sítě WIFI. Všechny internetové kiosky projdou kontrolou. Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.08.2012 12:01 Uplynul rok a 3 měsíce. WIFI zdarma je sen, kontrola 0. V Loučce nefunguje ani jeden. Pokud budeme i nadále využívat peníze z EU jen proto, aby jsme je utratili, tak na to můžeme jen doplatit. Všechny tyto finance jednou budeme EU vracet. Nic není zadarmo. Tak zatím očekávám odpověď na WIFI zdarma a alespoň odstraňte nápisy z kiosků "Financováno z EU". Ono to totiž vypadá, že to opravdu funguje jako EU - NEFUNGUJE.

Zadal: Zdeněk Bortl, 11.11.2013 18:19

Odpověď:

Dobrý den. Ve věci doplňující informace k rušení internetových kiosků Vám tímto sděluji, že vedení města schválilo demontáž internetových kiosků a tyto budou postupně z jednotlivých lokalit odstraňovány. Počítáme s tím, že některé internetové kiosky budou repasovány a dále je využijeme pro potřeby občanů. Jeden bude umístěný v budově na Divadelní 1 vedle pokladny (v realizaci) a jeden nahradí nevyhovující kiosek na ul. Lidická a bude umístěný na budově sídla Návštěvnického centra (probíhá stavební řízení). Dále je nově Free WIFI v Návštěvnickém centru, kdy tato pokrývá část rohu plochy náměstí u Radnice, bude se instalovat Free WIFI v přízemí budovy Divadelní 1 a v budově sídla České pošty v Novém Jičíně - Loučka (včetně části před budovou). Máme také informace, že restaurační zařízení v Novém Jičíně nabízejí často Free WIFI pro své návštěvníky. Proto se chceme zaměřit především na městská zařízení a dále na možnost umístění Free WIFI někde v oblasti autobusového nádraží. Nepočítá se, že by Free WIFI vznikla v místech zrušených internetových kiosků.

Mgr . Zdeněk Petroš, vedoucí odboru organizačního

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 18.11.2013 11:21

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Ing. Olga Veverková, odbor majetku, rozvoje a investic Dobrý den, ještě k mému dotazu ohledně prostoru mezi Žižkovou a Hoblíkovou ulicí. Jsem vlastník jedné z bytových jednotek a musím říci, že lavičky kolem domu,jsou velmi poškozené, spíš časem, jak vandaly.Pokud mohu za všechny vlastníky požádat o výměnu laviček, tak to tímto činím. Sdělte mi prosím, jak je třeba provést žádost a komu toto adresovat. V předmětných bytových jednotkách bydlí spousta seniorů a ti by určitě nové lavičky uvítali. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 12.11.2013 20:16

Odpověď:

Dobrý den. Žádost o opravu laviček prosím adresujte odboru majetku, rozvoje a investic, paní Janě Horákové, která Váš požadavek zadá Technickým službám města Nový Jičín. V žádosti musí být upřesněno, kde se lavičky nacházejí. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.11.2013 14:07

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat jestli znáte náhradní termín otevření OC Tabačka, který měl být dnes, t.j. 7.11.2013. Nikde jsem nic nenašel a myslím, že město je o tomto informováno vedoucím projektu. Zajímá mě hlavně, jestli bude otevřeno ještě před Vánoci? Děkuji.

Zadal: Pavel, 07.11.2013 14:11

Odpověď:

Dobrý den. Obchodní centrum staví soukromý investor, na poutači v areálu je uveden termín otevření 28.11.2013.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.11.2013 14:05

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych zjistila informace o výstavbě okružních křižovatek v Novém Jičíně. V současné době zpracovávám diplomovou práci na téma týkající se dvou následujících okružních křižovatek a jako příklad jsem do ní zahrnula i OK z Nového Jičína pod čísly 2 a 3 ( ulice Přemyslovců, Palackého a Sokolovská, ulice Sokolovská, Msgr. Šrámka a Štefánikova). Bohužel jsem nikde nezjistila, jaké křižovatky zde stály před tím a kdy se tyto konkrétní křižovatky přestavovaly. Můžete mi vypsat alespoň tyto údaje? Jakékoliv další údaje velmi ocením. Děkuji K. Juríková

Zadal: Kateřina Juríková, 07.11.2013 14:18

Odpověď:

Dobrý den. Okružní křižovatku (dále jen OK) č.2 stavělo město NJ v letech 2000-2002. Před výstavbou OK zde byla rovná cesta bez křižovatky. OK č.3 nestavělo město NJ, ale ředitelství silnic a dálnic cca okolo r. 2000. Před výstavbou OK zde byla světelná křižovatka.

Petr Bittner, odbor majetku, rozvoje a investic

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.11.2013 14:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

V Novém Jičíně, ul. Dlouhá, v úseku mezi ul. Palackého a Sportovní, městská policie bez pardonu pokutuje řidiče za přejetí obrubníku a parkování i těsně za nim. Nebylo by vhodné a levné zpevnit a rozšířit travnatý pás za obrubníkem cca o 50 cm a umožnit parkování pravými koly mimo vozovku? Velice by to zlepšilo bezpečné míjení vozidel v obou směrech. Určitě by poděkovali řidiči MHD a zásobování a ti, jimž byla uražena venkovní zrcátka při míjení. JH

Zadal: Jaroslav Havrlant, 06.10.2013 21:08

Odpověď:

Dobrý den. O rozšíření vozovky na ulici Dlouhá  neuvažujeme. Rozšíření by mohlo způsobit komplikace s dodržením ochranných a bezpečnostních pásem inženýrských sítí. Současně by došlo k zásahu do kořenových systémů dřevin rostoucích v blízkosti vozovky a k nežádoucímu úbytku zeleně. Pokud je v daném úseku ztíženo míjení vozidel, dochází parkujícími řidiči k porušování pravidel silničního provozu, neboť při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3m pro oba směry jízdy. Podle Městské policie je šíře vozovky v uvedeném úseku je cca 7 metrů, což znamená, že v případě zaparkování motorového vozidla, není dodržena zákonem stanovená vzdálenost, která je uvedena v § 25 odst.3 zákona č.361/2000 Sb., o silničním provozu. Šíře vozovky v popisovaném úseku neumožňuje stání vozidel, proto dochází k tomu, že řidiči motorových vozidel zaparkují mimo vozovku a tím se dopouštějí přestupku proti veřejnému pořádku.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 08.11.2013 09:08

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Turistické informační centrum Nový Jičín

turistické informační centrum                

Trhy na náměstí

Komunální odpad a psi za rok 2014

Zimní údržba

SMS InfoKanál města                

Strategický plán rozvoje města Nový Jičín

Vyhledávání

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Bez komentáře - novojičínské velikonoce v muzeu Novojičínský expres 14. 4. 2014 Lidé vybrali řešení dopr. situace u ZŠ Komenského v Novém Jičíně Účastníci zájezdu - akademie ZŠ Dlouhá 56 v Novém Jičíně Aktuálně z dění v Novém Jičíně 14. 4. 2014 Novojičínské ligy miniházené úspěšně pokračují Muži FK Nový Jičín remízovali s Havířovem Bez komentáře - novojičínská kolona 2014 Videotext 13. 4. 2014 Novojičínský expres 11. 4. 2014
Nový Jičín:
               

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

POČASÍ

Počasí na nejbližší dny

16.04.2014
Oblačno s deštěm
 8/12°C
 1/-3°C
17.04.2014
Polojasno
 11/15°C
 3/-1°C
18.04.2014
Skoro jasno
 14/18°C
 7/3°C
               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ