Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, v minulém týdnu jsem při procházce se psem v lokalitě dvorů za ulicí Bezručova, objevila značně zaneřáděné sklem pískoviště v prostoru za Domovem důchodců na ulici Bezručova, protože se týden nic nedělo, učinila jsem dotaz na MP, naši strážníci zajistili prostor páskou a zřejmě Technické služby částečně toto vyčistili. Bohužel sklo tam stále je a jen díky tomu že je zima nedošlo ještě k žádnému zranění. Jen z běžného pohledu jsem viděla rozbité láhve a dokonce tabulové sklo. Nevím kdo může být tak zlý a do dětského pískoviště roztříštit tolik skla. Obávám se že by bylo nejjistější písek vyvést a dovézt jiný, protože se nepodaří dostatečně odstranit sklo. Zajímá mne tedy jakým způsobem a kdy bude pískoviště možné znovu používat bez rizika poranění a pořezání. Děkuji za vyřešení. Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 17.12.2015 18:51

Odpověď:

Dobrý den. O sklu v pískovišti informovala odbor majetku, rozvoje a investic a městská policie. Téhož dne pracovnice odboru zaslala na technické služby požadavek na uklizení střepů z pískoviště, případně odvezení písku. Ze strany technických služeb bylo přislíbeno, že jakmile uklidí prodejní stánky z náměstí, písek vyvezou a na jaře naplní pískoviště novým pískem.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 16:06

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda město neuvažuje o opravě atletické dráhy.všude ve větších městech mají tartanovou dráhu a tady se zatím nic neděje.Ta škvára co tam momentálně je,hyzdí celý stadion a nedá se zde uspořádat pořádný atletický závod.Děkuji za odpověď L.Marek

Zadal: Lukáš, 25.12.2015 22:31

Odpověď:

Dobrý den. Škvárová dráha opravdu není nejvhodnějším podkladem pro sportování. Je však v majetku Tělovýchovné jednoty Nový Jičín, a proto ji  město nemůže opravit. Vaši připomínku předáme vedení tělovýchovné jednoty a jakmile získáme jeho vyjádření, budeme Vás informovat. S pozdravem

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 16:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Naše maminka (85 let) přestala vycházet ven na procházky. Ujde 50 - 100 m a potřebuje si někde sednout. Pro mě z nepochopitelných důvodů nejsou v ulici Na Lani žádné lavičky. Snažil jsem se dotazovat již před rokem - výsledek 0. Ve skladě TS údajně leží a čekají na využití. Zkoušel jsem i přes OV-Loučka a výsledek byl také 0. Prosím o informaci co je s lavičkami, které měly být instalovány v rámci revitalizace? a proč nejsou nainstalovány místo u vchodů (údajný nesouhlas obyvatel) v místech, kde by případní hluční obyvatelé v noci dělali problém ostatním obyvatelům. Lavičky jsou všude, jen Na Lani NE.

Zadal: Zdeněk Bortl, 21.12.2015 19:25

Odpověď:

Dobrý den. U domů číslo číslo 214 - 216 nebyly lavičky ani v projektu, protože jsme byli prostřednictvím osadního výboru informováni, že si je zde byvatelé nepřejí. U vchodů 222 - 227 lavičky byly instalovány a dodatečně na žádost obyvatel odstraněny. Přivítáme, pokud navrhnete místa v ulici Na Lani, kde by lavičky nevadily. Pokud se s Vaším návrhem obyvatelé uvedené lokality ztotožní, budou místa lavičkami osazena.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 15:58

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den proč se nepostupuje tvrději proti nepřizpůsobivým občanům,kteří opět na ulici Riegrova způsobili nepořádek u odpadových kontejnerů? Je to možné,že se to děje pořád a pořád a nic se proti tomu neudělá ? Děkuji

Zadal: Janků Pavel, 22.12.2015 08:32

Odpověď:

Dobrý den. Mětská policie samozřejmě vnímá, že u mnohých kontejnerových stání vznikl kolem Vánoc nepořádek. Bohužel není v našich silách stát u každého kontejneru a čekat tam na někoho, kdo odloží (nebo spíš v přítomnosti strážníka neodloží) nějaký odpad mimo nádobu. Hlídky strážníků jsou informovány, aby tyto přestupky sledovaly a v případě zjištění pachatele přestupku byly nekompromisní. Několik takových přestupků jsme už řešili. Bohužel zrovna ulice Riegrova to nebyla. Pravidelně informujeme pracovníky Technických služeb Nový Jičín o stavu veřejných ploch u odpadových nádob, a pokud je u nich nepořádek, žádáme je, aby nepořádek uklidili.

Mgr. Jiří Klein, ředitel městské policie

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2016 11:49

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, již jednou jsem zde pokládala dotaz ohledně vstupů do kolektorů ve dvoře mezi ulicemi Bezručova a Máchova. Bylo mi odpovězeno že je to věc firmy zajišťující teplo a že se budou řešit. Neřeší se a nevím jestli se čeká až tam někdo spadne. Dvě víka jsou hned u dětského hřiště a jsou nestabilní. Děti po nich skáčou a byla jsem svědkem že tyto otevíraly. Je to nutné aby se daly otevřít bez nějakého nástroje? Některé víka jsou přišroubované, ale jiné jsou volně otevíratelné a rámy jsou rezavé a děravé. Žádáme o zabezpečení.

Zadal: Ludmila Teuerová, 22.11.2015 19:25

Odpověď:

Dobrý den. Společnost Veolia Energie ČR, a.s., dnes zaslala informaci, že poškozený poklop na Bezručové ulici je opravený.

 

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.12.2015 11:50

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Před časem jsem upozornil dotazem ohledně křižovatky v ulici Budovatelů na nově vytvořený ostrůvek pro kontejnery na tříděný odpad a poničenou lavičku před domem Budovatelů 3. Bylo mi sděleno,že dojde k revitalizaci této ulice a vše bude dořešeno. Revitalizace zřejmě dokončena,kontejnery na tříděný odpad nikde,jen prázdný ostrůvek,který byl asi zdarma,když stále zeje prázdnotou. Lavička ze které bude za pár měsíců jen torzo,zůstane asi taky ladem,nemluvě o oblíbeném místě pod stromy,vedle domu č.5. kde je místo dvou už jen jedna lavička,která už taky něco pamatuje. Na protější straně ulice jsou již delší dobou nové odpadkové koše,ale ze strany domů 1,3 a zmíněného 5 nic. Zajímalo by mne,proč jedna strana ulice může být hezká a druhá zanedbaná. Děkuji za odpověď Petr

Zadal: Petr, 30.10.2015 00:52

Odpověď:

Dobrý den. Při každé revitalizaci obytných zón se počítá se zálohou na místa pro stání kontejnerů na tříděný odpad. To však nemusí nutně znamenat, že ihned dojde k osazení prostoru odpadními nádobami. Jedná se o rezervy budované v rámci stavebních prací, aby následně nemuselo docházet k opětovnému zatěžování lokality stavební činností. K výměně laviček by mělo dojít v příštím roce. Obměna mobiliáře totiž kvůli omezeným finančním možnostem nebyla součástí revitalizace této lokality.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 20.11.2015 12:35

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Děkuji za odpověď ohledně změny názvu ulice U jižního nádraží. Ještě mě zajímá důvod přejmenování táto ulice. Bavil jsem se s několika lidmi a nikdo si nepamatuje tuto změnu názvu. Libor Milík

Zadal: Libor Milík, 07.11.2015 15:04

Odpověď:

Dobrý den. Změna názvů ulic v roce 1999 souvisela s novými pravidly českého pravopisu. U ulice U jižního nádraží došlo zároveň k zestručnění názvu. Na čí podnět se název zjednodušil se mně nepodařilo dohledat. Zkuste prosím kontaktovat tehdejšího starostu a nynějšího předsedu Klubu rodáků a přátel Nového Jičína pana Pavla Wesseleho.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 11.11.2015 14:01

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. V seznamu ulic města jsem nenašel název ulice U jižního nádraží. Po dotazu v muzeu u pana R. Polacha mi bylo sděleno, že tato ulice stále existuje. Pokud ve městě vznikají nové ulice tak veřejnost je o tom informovaná, ale že ulice U jižního nádraží byla přejmenovaná na ulici Nádražní jsem se nikde nedočetl. Libor Milík

Zadal: Libor Milík, 05.11.2015 17:10

Odpověď:

Dobrý den. Ulice U jižního nádraží byla přejmenovaná na ulici Nádražní před šestnácti lety. Tehdejší zastupitelé města tuto změnu odsouhlasili 5.5.1999. Nedokážu Vám dnes říci, ve kterých sdělovacích prostředcích byla tato informace zveřejněna. Jistě však byla hlášena v městském rozhlase a otištěna v místním periodiku. Obyvatelé této ulice byli o změně názvu informováni dopisem ze dne 13.5.1999 a vyzváni k doplnění údaje v občanském průkazu nebo k výměně dokladu.

 

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2015 09:07

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, můžete zveřejnit, kdo navrhl a odsouhlasil úvodní znělku hlášení? Děkuji

Zadal: Jarka Kremlová, 26.10.2015 17:11

Odpověď:

Dobrý den, uvodní znělka vysílání je částí oficiální znělky města, kterou jsou zahajovány významné akce a také jednání Zastupitelstva města Nového Jičína.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 03.11.2015 14:54

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat, kam se poděla výsadba okrasných dřevin vedle domu na Mendelově ulici č. 8, která zde byla vysazena cca před 2 lety. Není marné investovat peníze a čas na něco, o co se dále nikdo nestará?

Zadal: Věra Gregorová, 30.10.2015 20:03

Odpověď:

Dobrý den. Keře ve svahu vedle domu Mendelova 8 byly vysazeny nestandardním způsobem do trávníku. Navíc podle projektu IPRM na tomto svahu neměla být žádná výsadba provedena. Pracovník, který to zadal, již pro město Nový Jičín nepracuje.

Keře ve svahu komplikovaly údržbu, trávník se nedal posekat kvůli nesouvislé výsadbě a keře v trávníku se nedaly vyplet. Celkově to vypadalo neuspokojivě. 

V rámci plánu výsadeb, byly technickými službami keře vyjmuty a použity (po očištění zemního balu od travního drnu) v lokalitě Mendelova - Vančurova do stávajících záhonů, kde předmětné druhy keřů chyběly a kde budou lépe prosperovat bez rizika, že je jednou někdo poseče. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 03.11.2015 14:28

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Krásný den, mám dotaz na technické služby města, jak tak chodím městerm,sběrné kontejnery na odpad jsou na některých ulicích tak znečištěné že se na to nedá dívat,chodím do městra kolem DD,mezi Máchovou a Bezručovou,kontejnery jsou opravdu des. S pozdravem Neklová Alena

Zadal: Alena Neklová, 29.10.2015 17:12

Odpověď:

Dobrý den. Tento dotaz byl již v minulosti na webových stránkách řešen. Pracovníci technických služeb provádějí pravidelnou očistu kontejnerů na tříděný odpad jedenkrát ročně. Jedná se o poměrně náročnou a nákladnou činnost, neboť nádoby musí být vyprázdněny, odvezeny, omyty a následně vráceny na původní místo. Ve městě a místních částech je umístěno celkem 324 nádob na tříděný odpad. Vaše připomínka byla předána pracovníkům technických služeb. V případě, že kontejnery v popisované lokalitě ještě letos nebyly očištěny, bude neodkladně zjednaná náprava.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.11.2015 13:39

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobry den,nedavno jsem se ptala zda nejde udelat neco s rozbitym hristem za nasim domem tj.Nerudova 18.Uz je pryc,vyborne.Jen tam zustala lavicka,kterou vyuzivaji pouze pofiderni individua a v zime bude branit v bobovani z kopecka,ktery je za ni,pro deti.Proto se chci zeptat zda by i ta lavicka nesla odstranit? Dekuji za odpoved E.Dohnalova

Zadal: Eva Dohnalova, 27.10.2015 14:53

Odpověď:

Dobrý den. Lavička nebyla odstraněna záměrně, neboť je v dobrém technickém stavu. Několik občanů bylo dokonce osobně žádat pracovníky odboru majetku, rozvoje a investic, aby lavičku, po odstranění herních prvků, ponechali na svém místě. Vaší žádosti by mohlo být vyhověno, pokud byste zajistila podpisový arch (pořadové číslo, jméno a příjmení, podpis) s nadpolovičním počtem podpisů obyvatel z bytových domů Nerudova č. 16 a č. 18, kteří by rovněž požadovali odstranění lavičky.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.11.2015 13:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Na ulici Hřbitovní denně najede několik kamiónů , kteří pak řeší jak dojet do DHL. Někteří se ptají na cestu a přes zákaz průjezdu pokračují směrem ke hřbitovu , další se snaží vycouvat směrem na ulici Valašskou a najdou se i takoví, kteří couvají do kruhového objezdu. To opravdu musí dojít k dopravní nehodě , aby byly po městě umístěny informační tabule s informacemi jak se dojede do nové průmyslové zóny ?

Zadal: Petr Hurta, 08.10.2015 19:09

Odpověď:

Dobrý den. Vaším podnětem se bude zabývat dopravní komise.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 19.10.2015 15:39

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,už druhý týden je na ulici Nerudova vypáčený kontejner pro drobný elektroodpoad,tak jestli by se na to někdo nešel podívat aby tam nelezli děti apod.Děkuji

Zadal: olga schovánková, 19.10.2015 13:19

Odpověď:

Dobrý den. Děkujeme za upozornění. Již jsme požádali pracovníky technických služeb, aby kontejner opravili.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 19.10.2015 14:34

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, zajímalo by mě, jak konkrétně lze řešit neustále se opakující výskyt použitých injekčních jehel na veřejných prostranstvích. Kdo v této situaci koná, kdo má zodpovědnost, jakým způsobem se s daným problémem pracuje v současnosti a jak bude řešen do budoucna? Jistě se shodneme, že pouhé konstatování faktu není řešením. Kvituji snahu MP NJ na nebezpečí upozornit, vydefinovat kritické lokality, oceňuji akci dobrovolníků opět organizovanou MP NJ, ovšem situace evidentně vyžaduje systematické preventivní kroky a účinný zásah. Aby se sběr kaštanů s dětmi stal život ohrožujícím aktem, považuji za krajně znepokojující. Plné znění tohoto dotazu zveřejňuji na fb MP NJ v diskuzi. Děkuji. Mgr. Alena Bolomová

Zadal: Alena bolomová, 05.10.2015 22:57

Odpověď:Dobrý den. Na Váš dotaz není snadné stručně odpovědět. Protidrogovou problematikou se aktuálně zabývá komise prevence kriminality. Její řešení zasahují do několika rezortů. Rezort školství se soustředí na preventivní činnost (zejména přednáškovou) směrem k dětem a rodičům. Rezort zdravotnictví řeší detoxikaci a zdravotní stránku věci. Bezpečnostní složky plní bezpečnostní a represivní úlohu (v posledním období měla PČR na území našeho okresu poměrně velké úspěchy).

Sociální odbor spolupracuje s organizací Renarkon, která má v Novém Jičíně poradenskou místnost. Té využívají rodinní příslušníci, pedagogové a ti závislí, kteří chtějí svou situaci řešit. Tito lidé jsou pak směrováni do dalších typů služeb vedoucích k odstranění závislosti. Existuje také terénní program této organizace. Její pracovníci se snaží kontaktovat drogově závislé lidi a také jim mění použité stříkačky za nové právě proto, aby nebyly pohazovány na veřejném prostranství.

Odhození stříkačky s jehlou (stejně jako každého jiného odpadu) je přestupkem proti veřejnému pořádku, který mohou řešit strážníci městské policie (MPNJ) i Policie ČR, případně správní orgán, pokud je jim přestupek oznámen. Samotný úklid odhozených stříkaček z veřejných prostor města je záležitostí technických služeb.

Drogové problematice se věnuje i město Nový Jičín. Na konci roku 2015 končí tříleté období „Koncepce prevence kriminality města Nový Jičín“. Bude se tedy zpracovávat nová koncepce, tentokrát pro následujících 5 let. Na základě dohody se ujme tohoto úkolu Městská policie Nový Jičín (dosud zajišťoval odbor sociálních věcí). Dále se k danému problému vyjádřil ředitel MPNJ Jiří Klein:

Zde vnímám tři základní pilíře:

1) zajistit, co nejméně nových uživatelů,

2) aby se chovali uživatelé odpovědně,

3) represi dle zákonných zmocnění.

K bodu jedna. V tomto obecnějším pohledu je potřeba, aby konali všichni. Největší díl odpovědnosti je na rodičích dětí a mládeže. Ti mají největší podíl odpovědnosti na tom, zda se jejich dítě stane v budoucnosti uživatelem drog nebo nikoli. Přitom úloha rodiče správně působit na dítě je nutná od útlého věku dítěte s cílem vybudovat silnou a vyrovnanou osobnost. Dalším subjektem, který může výrazně tuto skutečnost ovlivnit, je škola. Tam děti a mládež tráví velkou část svého času. Se školami spolupracujeme i my MPNJ a Policie ČR a nabízíme jim přednášky k této i dalším problematikám. Zkušenosti bohužel naznačují, že zejména rodiče svou roli významně podceňují.

K bodu dva. Pokud už nový uživatel vznikne, pak na něj působit tak, aby se choval odpovědně vůči svému okolí. Práce s těmito lidmi je složitá a je obtížné se k nim dostat a získat si jejich důvěru. V této oblasti významně pomáhají neziskové organizace (třeba Renarkon). Např. v Novém Jičíně funguje poradenská místnost (každá středa a pátek od 08:00 do 11:00, na ul. Sokolovská 9), kam se mohou obrátit uživatelé i rodiče, kteří mají podezření na užívání drog u dítěte. Dále vyměňují uživatelům použité jehly za sterilní. Řada lidí si myslí, že tím umožňují drogu užívat, ale princip je jiný. Smyslem je snížit riziko nákazy mezi narkomany a právě odhazování použitých jehel. K tomuto pilíři patří též zdravotní stránka věci, ve které hraje největší roli zdravotnictví.

K bodu tři. Nejvíce kompetencí k represi má Policie České republiky a méně městská policie. Podstatou je postihovat kriminální činy spojené s užíváním drog. Zaměření je na výrobu, distribuci, umožňování užívání a držení drog, a to v rovině trestní i přestupkové. Na výše zmíněnou klasickou drogovou problematiku se ještě nabalují doprovodné kriminální činy a přestupky. Ty páchají uživatelé pro zajištění finančních prostředků na drogy (krádeže, podvody, prostituce apod.) nebo je páchají pod vlivem drog (ublížení na zdraví, výtržnictví, rvačka, ale i právě znečisťování veřejných prostor apod.). MPNJ v této oblasti musí vždy velmi úzce spolupracovat s Policií ČR.

Drogové problematice se věnuje i město Nový Jičín. Na konci roku 2015 končí tříleté období Koncepce prevence kriminality města Nový Jičín. Bude se tedy zpracovávat nová koncepce, tentokrát pro následujících 5 let. Na základě dohody se ujme této problematiky Městská policie Nový Jičín (dosud zajišťoval odbor sociálních věcí). Za nejvhodnější řešení považuji při tvorbě koncepce zapojení co nejvíce subjektů z různých oblastí, které mohou mít na kriminalitu vliv. Výsledkem vytvořené koncepce by mělo být určení cíle na 5 let, co chceme dokázat v oblasti prevence kriminality. Jsem si jistý, že problematika drogově závislých v koncepci bude jednou z prioritních oblastí. Jakmile budeme mít takovou koncepci připravenu, necháme ji následně schválit radou a zastupitelstvem města. Pak můžeme pracovat na tom, jaké projekty realizovat, získávat zkušenosti a dobrou praxi u jiných měst nebo se nechat inspirovat i v zahraničí. Můžeme využít i prostředků, které na projekty prevence kriminality uvolňuje Ministerstvo vnitra ČR.

Okamžitě můžeme udělat opatření s technickými službami. Budeme jim předávat informace o místech nálezu stříkaček, aby mohli lépe plánovat úklid takových míst. Zároveň je požádám i o zpětné zasílání informací, kde tento druh odpadu nalezli.

S pozdravem

Mgr. Jiří Klein, ředitel MPNJ

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 09.10.2015 13:23

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední

Dotazy a odpovědi

(Registrace nebo přihlášení pro položení "Dotazu", popř. registrace pro "Odebírání novinek a informací". Registrace odebírání novinek a informací též kontejner viz níže pouze zadáním eMailu.)

Uživatel

  
               

Odebírání novinek a aktualit z dění ve městě eMailem

(Pouze zadáním eMailu se můžete přihlásit k odebírání novinek a informací.)                

POČASÍ

Počasí na nejbližší dny

04.05.2016
Oblačno s deštěm
 12/16°C
 8/4°C
05.05.2016
Oblačno s deštěm
 14/18°C
 8/4°C
06.05.2016
Polojasno
 17/21°C
 9/5°C
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

Poplatek za komunální odpad a psy na rok 2016

Pivobraní 2016

                   
úspěchy a ocenění města                
zajímavá místa                
               
turistické informační centrum

Oficiální stránky Turistického informačního centra Nový Jičín

logo Zdravé město                

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Virtuální prohlídky

               
banner                

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ