Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Krásný den, mám na srdci dotaz,jak bude město řešit cyklistiku, v dnešní dopravě je hazard se zdravím, jezdit na kole po cestě,když se cyklista potřebuje přemístit přes město,chodníky jsou pro chodce dosti široké aby se rozdělili dělící čárou pro cyklisty a chodce, v mnoha městech to je normální,děkuji za vyřešení velkého problému.S pozdravem Alena Neklová

Zadal: Alena Neklová, 12.11.2014 16:05

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín nyní zpracovává generel cyklistické dopravy.

Připravovaný dokument k cyklistické dopravě ve městě bude veřejnosti představen ve čtvrtek  20.11.2014 od 16,30 hodin v salonku Hotelu Praha. Přijďte se s ním seznámit a podpořte svými podněty a nápady cyklistickou dopravu ve městě.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.11.2014 16:18

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,zvažuji koupit automobil na pohon cng.Chci se zeptat kdy a kde bude postavena nová čerpací stanice na cng v nové jíčíně. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jiří.

Zadal: jiří, 25.10.2014 16:05

Odpověď:

Dobrý den. Město zvažuje, že u příštího nákupu autobusů bude jejich pohon na cng. Zároveň by se vybudovala čerpací stanice na stlačený zemní plyn. Přesný časový horizot však zatím není.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 13:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, přihlásí se Nový Jičín do akce Česko zpívá koledy, která se uskuteční 10.12.2014? Děkuji za odpověď.

Zadal: Hana Vavříková, 04.11.2014 21:39

Odpověď:

Dobrý den. Nový Jičín se i letos připojí k akci Česko zpívá koledy. Proběhne v rámci vánočního jarmarku 10.prosince 2014 v 18.00 hodin. Společnému zpívání koled bude předcházet koncert pěveckého sboru Ondrášek. Vytištěné koledy se budou bezplatně rozdávat na Masarykově náměstí. Všichni občané jsou vítáni. Více informací naleznete na webu města, na plakátech a na letáčcích. Tyto materiály se nyní připravují.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 11:05

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jakou ochranu zvažujete po "Ždárské tragédií" u mateřských školek? Všimla jsem si, že mateřské školky jsou otevřeny ráno od 6 hod do 8 hod, odpoledne cca 14.15 do 16 hod. a jsou volně přístupné maminkám a příbuzným dětí. Nikdo vstup nehlídá a kdokoliv nepovolaný tam může ráno nebo odpoledne vejít a žďárská tragédie se může opakovat. Děkuji za odpověď.

Zadal: Jitka Podolská, 27.10.2014 07:48

Odpověď:

Dobrý den. Souhlasím, že  v ranních hodinách ve všech mateřských školách dochází k velkému pohybu rodičů (prarodičů) a dětí. V našem městě je to 11 budov, které mají i více než jeden vchod, podle počtu oddělení. Ředitelky na všech mateřských školách se snaží zabezpečit co nejlépe ranní a odpolední provoz. Na každé budově je to jiné, podle technických možností. Na modernějších objektech je elektronické odemykání hlavních dveří, kdy se rodič ohlásí do mikrofonu a je vpuštěn do budovy. Na některých budovách máme i kameru. V jiných zařízeních ředitelé zajišťují pouze přítomnost provozního zaměstnance. V současné době připravujeme rozpočet na rok 2015 a plánujeme u mateřských škol, které mají více vchodů a vstupní dveře nejsou schopny elektronicky reagovat, tuto situaci řešit.

V době, kdy dětí pobývají ve školce, jsou všechny budovy bezpečně uzavřeny.

Paní ředitelky poučily své zaměstnance o nutnosti zvýšené ostrahy, ale ani ten nejdokonalejší způsob ostrahy nezaručí stoprocentní ochranu před násilníky. Proto žádáme i rodiče o spolupráci a všímavost při vstupu do budovy.

Ing. Oldřiška Navrátilová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 10:45

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěl bych vědět, do kdy budou k dispozici kontejnery na biodpad.Začátek ani konec není vždy řádně nahlášen ,proto není možné si naplánovat úpravu zahrady. Tento nedostatek je třeba odstranit. Děkuji

Zadal: Ivo Biener, 03.11.2014 20:42

Odpověď:

Dobrý den. Smlouva se společností ASOMPO, a.s.,  je uzavřena na odvoz odpadu v měsících duben - listopad.  Záleží vždy na klimatických podmínkách. Jakmile se dozvíme přesný termín ukončení svozu, ihned ho zveřejníme na webu města. Daší infomrace naleznete na odkazu:

http://www.novyjicin.cz/cz/urad/mestsky-urad/zp-odpadove-hospodarstvi-biologicky-rozlozitelny-odpad/ 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 10:33

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, autobus MHD linka 804001 z Loučky do N.Jičína v 18,40 již nejezdí? Konkrétně 17.10.2014 nejel a já jsem zmeškala další spoj. Děkuji za odpověď.

Zadal: Jana Prejzková, 19.10.2014 18:31

Odpověď:

Dobrý den. Autobus opravdu v ten den v 18, 40 hodin z uvedené zastávky nejel. Na trase měl poruchu, která nedovolila pokračovat v jízdě a řidič šel pěšky do garáží technických služeb pro jiný autobus. Provoz linky potom pokračoval.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.10.2014 15:18

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat, nevim, zda tady jjiž podobný dotaz není - ale jak to vypadá s OBI u OC tabačka? je to stále aktuální? bude? nebude?příp.kdy ho můžeme očekávat otevřené? děkuji předem

Zadal: EL, 22.10.2014 15:04

Odpověď:

Dobrý den. K dnešnímu dni nebyla u stavebního úřadu podána žádost o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na tuto stavbu.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.10.2014 15:15

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, jelikož jsem nenašel odpověď na svou otázku, volím tuto formu. Chtěl bych se zeptat, co se přesně buduje na Bezručově ulici na parkovišti? Jsou to/ budou to bytu k pronájmu? Kdo je vlastníkem? Popřípadě pokud ano, jakou formou bude probíhat výběr případných podnájemníků, jaké bytové jednotky se na místě vyskytují, jaké jsou plánované ceny, atd. Předem Vám děkuji za info. S pozdravem Miroslav

Zadal: Miroslav, 15.10.2014 15:40

Odpověď:

Dobrý den. Na Bezručově ulici se v současné době nové byty nestavějí.  Pokud máte na mysli výstavbu na ploše mezi ulicemi Bezručova a Hoblíkova, jedná se o změnu stavby stávajících domů č.p. 498, 499, 500 na ulici Hoblíkova. Budoucí využití bude jak ke komerčním účelům, tak pro bydlení. S tím souvisí  výstavba parkovacích stání pro budoucí uživatele těchto objektů v prostoru dvorní části směrem k ulici Bezručově. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o soukromého investora stavby, podrobnější informace k vzneseným dotazům nemá stavební úřad k dispozici.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 16.10.2014 11:09

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na novou cyklostezku z N.Jičína do Hostašovic,je pěkná a byl to dobrý nápad jen podle mého názoru je hodně úzká,když tam máte jet s dítětem na kole tak je to dost nebezpečné aby jste se s někým nesrazili a ty patníky jsou tam taky na nic,málem jsme se nabourali a už tam byly i jiné úrazy.Bude se to nějak řešit nebo dá se s tím ještě něco dělat?děkuji

Zadal: olga schovánková, 15.10.2014 12:23

Odpověď:

Dobrý den. Stavba cyklostezky včetně vybavení byla posouzena všemi kompetentními orgány a byla zkolaudována. Šířka stezky je zcela standardní a odpovídá předpisům. Z důvodu limitů stavby, např. ochranná pásma kolem vody, je šíře této stezky 2,5 m definitivní.

Ing. Ivana Petruchová, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 16.10.2014 08:41

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

chtěla jsem se zeptat proč není u mateřské školy Smetanovy sady udělaný přechod pro chodce,je to tam velmi nebezpečné tam vůbec přejít do parku a nebo z parku na Nerudovu ulici.Někteří řidiči tam jezdí jako blázni ať už na Skalky a nebo směrem do města.Schovánková Olga

Zadal: olga schovánková, 12.09.2014 14:32

Odpověď:

Dobrý den. Vybudování přechodu pro chodce na komunikaci u MŠ ve Smetanových sadech není z  technického a ekonomického hlediska jednoduchou záležitostí. Jedná se o silnici 3. třídy ve vlastnictví Moravskoslezského kraje. Váš podnět postoupíme k projednání dopravní komisi a v případě kladného stanoviska komise se budeme podnětem nadále zabývat.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:34

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den chtěla jsem se zeptat proč není u mateřské školy ve Smetanových Sadech přechod pro chodce,auta tam jezdí ze Skalek jako šílenci a dolů taky a když chcete přejít s dítětem tak někdy nemáte šanci.Za 2 roky půjde mladší dcera do školky a přiznám se že mám strach.Moc děkuji Schovánková Olga

Zadal: olga schovánková, 02.09.2014 11:32

Odpověď:

Dobrý den. Vybudování přechodu pro chodce na komunikaci u MŠ ve Smetanových sadech není z  technického a ekonomického hlediska jednoduchou záležitostí. Jedná se o silnici 3. třídy ve vlastnictví Moravskoslezského kraje. Váš podnět postoupíme k projednání dopravní komisi a v případě kladného stanoviska komise se budeme podnětem nadále zabývat.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:34

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Bylo by možné povolit cyklistům vjezd do nové jednosměrky od Varrocu? Touto novou úpravou došlo k znemožnění průjezdu cyklistů po relativně bezpečné cestě ve směru Varroc-Riegrová,Hřbitovní atd.

Zadal: Libor, 01.09.2014 14:03

Odpověď:

Dobrý den. Pokud nebude průjezd cyklistů negativně ovlivňovat bezpečnost a plynulost provozu, je možné, za předpokladu kladného vyjádření Dopravního inspektorátu Policie ČR, změnou místní úpravy provozu povolit cyklistům jízdu v protisměru. 

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:29

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Mám ještě dodatek k odpovědi pana Petra Zdráhala na předchozí dotaz k průchodu pro chodce na ulici Trlicové a Jugoslávské.Je sice pravda, že je zde umístěna značka zákaz zastavení, ale zároveň je nalajnováno parkovací místo z ulice Jugoslávské až téměř k plotu, takže je průchod téměř nemožný, s kočárkem, či invalidním vozíkem asi úplně nemožný. Bylo by dobré tento stav urychleně vyřešit. Děkuji.

Zadal: Libor, 18.09.2014 14:11

Odpověď:

Dobrý den. Pokud se prokáže, že provedená opatření k průchodu chodců jsou nedostačující, bude ještě zrušeno  krajní parkovací místo u plotu na ul. Jugoslávské.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:26

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Před týdnem jsem položil dotaz ohledně připomínky:73. Ulice Na Lani Na ulici Na Lani je po dešti dosti velká louže. Myslím, že asi 2 roky po rekonstrukci to není nejlepší vizitka pro provádějící firmu. Prohlubní je na této ulici více, ale díky tomu, že je v kopci, nejsou tak dobře vidět. Z.B. Průběh řešení: Budeme se touto otázkou zabývat, bude vedeno reklamační řízení. Ing. Olga Veverková, odbor majetku, rozvoje a investic, 11.10.2012 Zatím mi nebylo odpovězeno. PROČ???

Zadal: Zdeněk Bortl, 23.09.2014 18:46

Odpověď:

Dobrý den. Město na žádost občanů přistoupilo k dodatečnému odvodnění komunikace, neboť při přívalových deštích stávající odvodnění nepostačovalo. Vybudování další vpusti nesouvisí s reklamací, bylo hrazeno z rozpočtu města.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 26.09.2014 08:48

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych upozornit na špatný stav ochranné sítě na průlezce na kraji Smetanových sadů vedle Španělské kaple. Síť je roztrhaná a hrozí propadnutí dětí ze značné výšky. S pozdravem, V. Bervicová

Zadal: Mgr. Vendulka Bervicová, 25.09.2014 06:19

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení Jany Horákové z odboru majetku, rozvoje a investic by závada na ochranné síti herního prvku měla být odstraněna v průběhu příštího týdne.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.09.2014 15:03

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední

Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

XVI. VELETRH NOVOJIČÍNSKA

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2015

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Bez komentáře: Vítání jara ve Fokusu Aktuálně z dění v Novém Jičíně 17. 5. 2015 Novojičínský expres 13. 4. 2015 Lidé i strážníci pomohou novojičínským lesům Aktuálně z dění v Novém Jičíně 13. 4. 2015 Hotel Praha zahájí provoz s novým nájemcem Novojičínský expres 10. 5. 2015 Aktuálně z dění v Novém Jičíně 11. 4. 2015 Klub vojenské historie v Novém Jičíně slaví 20 let Cestu nikoho z Rybí do Nového Jičína čeká oprava
Nový Jičín:
               

Televize Polar

televize Polar                

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ