Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Mám ještě dodatek k odpovědi pana Petra Zdráhala na předchozí dotaz k průchodu pro chodce na ulici Trlicové a Jugoslávské.Je sice pravda, že je zde umístěna značka zákaz zastavení, ale zároveň je nalajnováno parkovací místo z ulice Jugoslávské až téměř k plotu, takže je průchod téměř nemožný, s kočárkem, či invalidním vozíkem asi úplně nemožný. Bylo by dobré tento stav urychleně vyřešit. Děkuji.

Zadal: Libor, 18.09.2014 14:11

Odpověď:

Dobrý den. Pokud se prokáže, že provedená opatření k průchodu chodců jsou nedostačující, bude ještě zrušeno  krajní parkovací místo u plotu na ul. Jugoslávské.

Petr Zdráhal, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 01.10.2014 09:26

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Před týdnem jsem položil dotaz ohledně připomínky:73. Ulice Na Lani Na ulici Na Lani je po dešti dosti velká louže. Myslím, že asi 2 roky po rekonstrukci to není nejlepší vizitka pro provádějící firmu. Prohlubní je na této ulici více, ale díky tomu, že je v kopci, nejsou tak dobře vidět. Z.B. Průběh řešení: Budeme se touto otázkou zabývat, bude vedeno reklamační řízení. Ing. Olga Veverková, odbor majetku, rozvoje a investic, 11.10.2012 Zatím mi nebylo odpovězeno. PROČ???

Zadal: Zdeněk Bortl, 23.09.2014 18:46

Odpověď:

Dobrý den. Město na žádost občanů přistoupilo k dodatečnému odvodnění komunikace, neboť při přívalových deštích stávající odvodnění nepostačovalo. Vybudování další vpusti nesouvisí s reklamací, bylo hrazeno z rozpočtu města.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 26.09.2014 08:48

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych upozornit na špatný stav ochranné sítě na průlezce na kraji Smetanových sadů vedle Španělské kaple. Síť je roztrhaná a hrozí propadnutí dětí ze značné výšky. S pozdravem, V. Bervicová

Zadal: Mgr. Vendulka Bervicová, 25.09.2014 06:19

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení Jany Horákové z odboru majetku, rozvoje a investic by závada na ochranné síti herního prvku měla být odstraněna v průběhu příštího týdne.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.09.2014 15:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Téměř před dvěma roky jsem poslal připomínku k odvodnění Ulice Na Lani připomínka č. 73. Teď se tam na silnici objevila "malůvka", která snad znázorňuje řešení (špatné, ale naše). Je to opravdu řešení v rámci reklamace, nebo snad to již jde z rozpočtu města? A co ostatní nerovnosti, ty nebudeme řešit????

Zadal: Zdeněk Bortl, 11.09.2014 19:10

Odpověď:

Dobrý den. Město na žádost občanů přistoupilo k dodatečnému odvodnění komunikace, neboť při přívalových deštích stávající odvodnění nepostačovalo. Vybudování další vpusti nesouvisí s reklamací, bylo hrazeno z rozpočtu města.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.09.2014 13:36

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda bude na Riegrové ulici obnoven nájezd na chodníky. Po rekonstrukci vozovky a parkoviště se na toto zřejmě zapomnělo. Děkuji.

Zadal: Libor, 18.09.2014 14:13

Odpověď:

Dobrý den. V příštím roce se plánuje oprava chodníků v lokalitě sídliště Riegrova a v rámci těchto oprav bude provedeno snížení chodníků navazujících na komunikaci.

Ing. Blanka Zagorská, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 22.09.2014 09:13

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, před nějakou dobou jsem upozornila na nežádoucí zaslepení vstupu střešního svodu a jeho následné vyústění na chodník vedoucí směrem z Bezručovy ulice po Komenského ke škole. Vstup do kanalizace byl asi otevřen, ale svod stále ústí na chodník. Vzhledem k tomu že začal školní rok a chodník ke škole je frekventovaný, zajímá mne kdy bude provedena úprava, tak aby se tam dalo chodit i v případě deště. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 07.09.2014 13:42

Odpověď:

Dobrý den. Pracovnice odboru majetku, rozvoje a investic Jana Horáková dnes provedla kontrolu na místě samém a zjistila, že stavební firma, na základě objednání SVJ, na ul. Komenského před domy č. 56-58 již provádí opravu spočívající v napojení svislého střešního svodu do kanalizace.  

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 16.09.2014 10:53

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Na hlavní stránce webu Nového Jičína (http://www.novy-jicin.cz) je vpravo dole odkaz na webovou kameru, která snímá Masarykovo náměstí. Tento odkaz (http://webcam.novy-jicin.cz/cgi-bin/guestimage.html) již delší dobu nefunguje. Snímek se objeví jen na necelou sekundu a pak se ztratí. Myslel jsem, že je chyba na mém PC, ale pak jsem u známých zkoušel a stejný výsledek. Děkuji.

Zadal: František, 14.09.2014 11:38

Odpověď:

Dobrý den. Informatici Vaši informaci prověřovali. Webkamera na odkazu http://webcam.novy-jicin.cz/cgi-bin/guestimage.html funguje.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 15.09.2014 11:02

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, zajímalo by mne, proč je povoleno parkování na asfaltovém hřišti vedle fotbalového hřiště TJ Nový Jičín. Chodíme tam s dětmi hrát fotbal a často je parkoviště plné vozů. Pokud poškodím toto vozidlo např. Balonem je vina na moji straně? A další dotaz: nešlo by zamezit průjezdu automobilů kolem výše uvedeného parkoviště směrem k zimnímu stadionu (je tam dětské hřiště u Hospody "U zimáku"). Děkuji Oliva

Zadal: lukáš, 29.08.2014 08:22

Odpověď:

Dobrý den. K věci jsem se setkal s představitelem TJ Nový Jičín Ing. Vladimírem Bártou a zjistil následující informace. Asfaltová plocha není prostranství určené pro veřejnost. Tato plocha podléhá běžným podmínkám pronájmu od TJ. Podél tribuny mohou parkovat vozidla hráčů a zaměstnanců nebo zákazníků firem, které mají pronajaté kanceláře v budově s tribunou. Všichni tito uživatelé jsou poučeni o tom, že parkují v areálu sportoviště. Dále bylo dohodnuto, že na vlastní náklady TJ vytvoří vodorovné značení parkovacích míst, aby bylo zřejmé, kde se může parkovat.

Odpovědnost za poškození ostavených vozidel je tedy na tom, kdo poškození způsobí, případně na zákonném zástupci. K poslední části, ohledně průjezdu vozidel, mohu sdělit to, že režim vjezdu si organizuje TJ podle provozních podmínek sportovišť. Průjezd je vybaven příčným prahem a značkami omezujícími rychlost.Mgr. Jiří Klein, ředitel městské policie

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 11.09.2014 08:41

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Po novém vyznačení parkovacích míst na rohu ulic Trlicové a Jugoslávské není žádný bezpečný prostor pro průchod chodců, průjezd kočárků popř. vozíčkářů. Mohli by jste laskavě nějak vyznačit prostor, který by měl být vyhražen pro průchod chodců? Děkuji.

Zadal: Libor, 20.08.2014 15:33

Odpověď:

Dobrý den. V zadní části parkoviště je umístěna svislá dopravní značka zákaz zastavení. Při úpravách parkoviště byla posunuta tak, aby parkující vozidla neblokovala prostor, který využívají chodci. Pro zdůraznění zákazu bude ještě vodorovným dopravním značením vyznačena  plocha, na které je zakázáno stání resp. zastavení. Petr Zdráhal dipl.tech., odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 04.09.2014 14:19

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Na louce nad ulicí M.Baláše je již dlouho propadlá zem. Podle mých informací o tom jeden ze sousedů informoval městskou policii,ale ta s tím nic neudělala-prý mu řekli, že mají pásku na ohraničení, ale nemají nic co by zatloukli do země a na co by jí upevnili. Že prý seženou majitele pozemku, aby to vyřešil-nevím zda jej sehnali, ale díra je tam pořád. Jelikož byla velmi špatně vidět i na posečené louce a jak tráva rostla, hrozilo že do ní někdo (např. při venčení psa, nebo při dalším sečení trávy) spadne, zavolal jsem kvůli tomu hasičům. Přijeli, půjčil jsem jim 4 dřevěné kůly, místo prohlédli a ohraničili páskou. Od té doby uběhlo několik týdnů (pásku občas poškodí vítr) louku teď už znova posekli a s dírou se stále nic neděje! Nemohly by jí např. na náklady majitele pozemku zasypat TS? Děkuji. Pavel Farda

Zadal: Pavel Farda, 11.08.2014 19:26

Odpověď:

Dobrý den. Město tuto situaci řeší od 30. května, kdy byla událost nahlášena na městské policii. Strážníci byli na místě několikrát, než se jim podařilo majitelku soukromého pozemku kontaktovat. Při šesté návštěvě 24. července ve 20,30 hodin byli úspěšní a majitelku pozemku požádali, aby místo zabezpečila. Ve čtvrtek 14. srpna byli strážníci za majitelkou opět a vyzvali ji, aby jámu na svém pozemku do dvou týdnů zasypala.

Dobrý den. Dne 28.8.2014 strážníci kontrolovali uvedené místo a zjistili, že majitelka jámu řádně označila páskou a umístila zde cedule, že jde o soukromý pozemek se zákazem vstupu.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 29.08.2014 09:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Prosím o informaci, kdy bude kompletně dokončen spojovací chodník ul. Jičínská - kryté garáže v Loučce.

Zadal: Zdeněk Bortl, 19.08.2014 09:43

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení odboru majetku, rozvoje a investic byl chodník již dokončen. Provedena byla i výsadba zeleně a do 1. září by měly být instalovány i nové lavičky.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.08.2014 16:07

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli bude jezdit mhd autobus ke Komenské škole?Jestli tam bude nová zastávka?Děkuji Lenka

Zadal: Lenka, 22.08.2014 09:25

Odpověď:

Dobrý den. V současné době se s vedením městské hromadné dopravy přes ulici Komenského  neuvažuje. Nejbližší autobusová zastávka pro svoz dětí je na ulici Sokolovské.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 25.08.2014 15:57

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik stojí pronájem nebo koupě garáže v Novém Jičíně místní části Loučka za panelákem?

Zadal: Luboš Juroška, 15.08.2014 14:34

Odpověď:

Dobrý den. Zmiňované garáže nejsou ve vlastnictví města Nový Jičín.  Město jako vlastník pronajímá pouze parkovací místa pro osobní vozidla v uzamykatelném a krytém parkovišti v Loučce za cenu nájemného ve výši 548,- Kč za měsíc za jedno stání.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 19.08.2014 08:48

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý večer, Zajímalo by mě kdo má na starosti zajištění bezpečnosti silničního provozu v době konání akce HORKÁ KAŠE (a nejen v tuto akci) . Jako obyvatel Kojetína jsem z Nového Jičína jel domů v 23:00 a neměl nejmenší šanci projet od Skalek dál na Kojetín. Auta stála po obou stranách cesty a postupně došlo k zablokování celé silnice. Z jedné strany jela auta do NJ a z druhé směrem na Kojetín. Mezi auty pobíhali opilí lidé, kteří po nás ještě vulgárně křičeli a nadávali. Samozřejmě pokud by se stalo, že mi někdo vletí pod auto, tak viník budu já, jako řidič. Nad Skalkami mě zastavila Policie ČR, která nám ale řekla že s tím nemůže nic dělat, že pouze kontrpluje opilé řidiče a že to řídí Městská policie. Očividně ale neřídila. Městská policie nebyla vůbec vidět. Rok od roku je to horší a horší. Pokud je na Skalkách nějaká akce tak se nedá normálně projet. Nebylo špatné aby se někdo z MěÚ šel podívat někdy na Skalky jak to tam vypadá. Nechápu proč se v době konání akce např. nezakáže vjezd autům od křižovatky pod Skalkami směrem nahoru (kromě místních obyvatel). Tímto by se situace alespoň nějak vyřešila. Pokud někdo chce jít na akci ,tak ať si jde pěšky a neblokuje cestu a neválí se ožralý po cestě. Kdyby se něco stalo a měla tudy projet záchranka nebo hasiči tak nemají nejmenší šanci protože se tam nedá projet ani s osobním autem. Doufám že se tato věc začně nějak řešit protože dál to tak nejde. Děkuji

Zadal: Jakub T,, 16.08.2014 23:46

Odpověď:Dobrý den. Zde přináším vyjádření ředitele Městské policie Nový Jičín Mgr. Jiřího Kleina:

Na zajištění bezpečnosti provozu spolupracuje Police ČR a městská policie. Během akce byli nasazeni tři strážníci od 19.00 do 04.00 hodin s úkoly usměrňovat provoz a dohlížet na veřejný pořádek v okolí. Do 20.30 hodin bylo vše v pořádku a vozidla parkovala jen na jedné krajnici, ale poté byla hlídka odvolána k zákroku, kde bylo zapotřebí více strážníků. Po návratu hlídky již bylo zaparkováno několik aut i v protisměru a řidiči zde již nebyli. Všichni tito řidiči spáchali přestupek, protože nedodrželi vzdálenost nutnou pro parkování. Souhlasím, že tyto problémy by do budoucna vyřešilo omezení dopravy nebo uzavírka po dobu trvání akce. Uzavírku může povolit pořadateli příslušný odbor městsého úřadu. Osobně bych k takové uzavírce dal za městskou policii doporučující stanovisko.

Zároveň proškolím strážníky, aby z místa neodcházeli a plnili stanovený úkol. Pro řešení ostatních záležitostí mohou požádat o spolupráci pořadatele akce nebo Policii ČR. Dále pomocí sociálních sítí upozorním občany na nevhodné parkování a na sankce z toho plynoucí.A na doplnění vyjádření Mgr. Petra Gřese, tiskového mluvčího novojičínské policie:

Novojičínští policisté společně se speciální pořádkovou jednotkou dohlíželi na bezpečnost občanů od sobotního večera do nedělní páté hodiny ranní. Mimo jednoho prověřovaného případu týkajícího se ublížení na zdraví policisté nezjistili žádné větší komplikace. Běžné kontroly zaměřené na alkohol u řidičů odhalily 3 pozitivní testy, které jsou postoupeny k projednání správnímu orgánu. Symbolicky, v nejnižších finančních hodnotách, udělili policisté blokové pokuty šesti řidičům v hodnotě 1500 Kč převážně v souvislosti s parkováním.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 18.08.2014 17:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, kdy budete pokračovat na úpravách chodníků a zeleně na sídlišti Bezručova - Riegrova.

Zadal: Jitka Podolská, 13.08.2014 22:18

Odpověď:

Dobrý den. V současné době probíhá výstavba parkoviště v prostoru ulice Máchova, následně dojde k úpravám chodníků, zeleně a výstavbě nového veřejného osvětlení v lokalitě ulic Máchova - Dvořákova - Nádražní. Projekčně se chystají úpravy v prostoru sídliště Riegrova. Realizace se plánuje, v případě poskytnutí dotace, na rok 2015.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.08.2014 11:15

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední

Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

XVI. VELETRH NOVOJIČÍNSKA

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2015

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Nový Jičín bude zlepšovat podmínky pro cyklisty Novojičínský expres 23. 2. 2015 Zimní jarmark na náměstí měl úspěch Aktuálně z dění v Novém Jičíně 23. 2. 2014 V Novém Jičíně se rozjíždí Inklubátor Ledová koupel podpořila sbírku pro strážníka MP Objev starých maleb Eduarda Veitha z roku 1880 Novojičínský expres 20. 2. 2015 Lagunářům vyšel domácí pohár mládeže Muzeum Novojičínska vystavuje technické hračky
Nový Jičín:
               

Televize Polar

televize Polar                

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ