Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, na přelomu července a srpna pořádáte zájezd do Francie - Paříž - jsou ještě nějaká volná místa a mohu se zúčastnit? Děkuji za odpověď. JF

Zadal: Jarmila Frydrychova, 28.05.2014 13:51

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín ve spolupráci s odborovou organizací při MěÚ NJ pořádá pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky zájezd do Francie v červenci 2014. Tento zájezd je zcela obsazen, volné je možná místo jako náhradník. Přesné informace podává kulturní referentka ZV ZO OS Zdeňka Novotná email: zdenkanovotna5@seznam.cz

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.06.2014 16:36

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Proč se neseká tráva v místech Máchova, Bezručova, U Jičínky atd. ??? Zdržují se tam klíšťata a děti si nemají kde hrát !! Kdo něco zameškal ???

Zadal: Martincová, 15.05.2014 15:42

Odpověď:

Dobrý den. Údržbu bezmála sta hektarů pozemků veřejné zeleně v našem majetku zahajujeme v závislosti na počasí daného roku. V letošním roce jsme provedli první seče o 14 dnů dříve než v letech minulých. Díky teplému počasí tráva rychle roste do hmoty, sekačky proto postupují pomaleji. Aktuálně bylo dokončeno sídliště Nerudova. Byly zahájeny seče na Máchově ulici. V následujících dnech se bude pokračovat v seči Máchovy a dále v údržbě Dvořákovy ulice, U Jičínky a dalších sídlištních celků.

Ing. Hana Bělunková, odbor životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 21.05.2014 17:42

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, před nějakou dobou jsem vkládala dotaz ohledně úpravy travnatých ploch v prostorách mezi ulicí Bezručova a Máchova, ale nedočkala jsem se odpovědi. Trochu mi to přijde že se nezobrazí všechny položené dotazy. Dále jsem chtěla vědět co město podniká v oblasti hubení hlodavců. V loňském roce proběhla akce na hubení hlodavců, ale kontroluje někdo zda jsou nástrahy položeny i v domech, které jsou v osobním vlastnictví? Před domem na Ulici Máchova 63 je díra vedle kanálu. Několikrát, na mé upozornění, Vodárny a kanalizace díry zasypaly, ale nejpozději za týden byla díra znovu. Jednak z díra lezou potkani a jednak si tam někdo může způsobit úraz. O potkanech na ulici nemluvím jen tak do větru,dnes 1.5.jsem viděla během odpoledne hned dva. Jednoho se nám podařilo usmrtit,ale druhý utekl. Snad se pro tentokrát dočkám odpovědi. Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 01.05.2014 22:40

Odpověď:

Dobrý den. Nejprve k první části Vašeho podnětu. Dotaz na téma úpravy travnatých ploch v ulicích Máchova a Bezručova jste posílala v sobotu 12. dubna 2014 na facebook města. A na ten Vám bylo řádně v pondělí 14. dubna 2014 odpovězeno. Nyní k druhé části Vaší připomínky. Podle § 57 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících, běžnou ochrannou dezinsekci je každý povinen provádět preventivně, včetně deratizace. Běžná ochranná dezinfekce, dezinsekce a deratizace je součástí  čištění a úklidu, speciální je pak odborná činnost cílená na likvidaci původců a přenašečů a škodlivých a epidemiologicky významných hlodavců a dalších živočichů a tu provádí osoba jejíž způsobilost je stanovena zvláštním předpisem.

Aby byla deratizace ve městě co nejúčinnější, vyzývá Městský úřad Nový Jičín každoročně všechny vlastníky nebo správce objektů, kanalizací, horkovodů, kolektorů atd. k provedení deratizace v jednotném termínu, většinou v průběhu měsíců května a září. Položení nástrah v domech v osobním vlastnictví MěÚ nekontroluje.

Při obhlídce lokality ulic Bezručova-Máchova bylo zjištěno několik děr jejichž původci mohou být myšovití hlodaci.  Na základě tohoto zjištění byly objednány služby odborné deratizační firmy.Ing. Naděžda Davidová, odbor životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 15.05.2014 10:22

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, měl bych dotaz zda je v Novém Jičíně - Žilině, zákaz sekání trávy v Neděli a ve Svátcích. Jedná se o malý soukromý pozemek který je posekán za 1-2 hod. Je li tento zákaz platný ve kterém věstníku, nebo zákonu jej najdu. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den. Ducháček Josef.

Zadal: Ducháček Josef, 09.05.2014 11:03

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín žádnou protihlukovou vyhlášku, která by například zakazovala sekání trávy či řezání dřeva o víkendech a o svátcích, nemá. Vycházíme ze zákona č.258/ 2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a ze zákona č. 200/ 1990 Sb. o přestupcích, kterými je dána doba nočního klidu od 22. do 6. hodiny.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.05.2014 08:52

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, mám být delegován do okrskové volební komise za Českou pirátskou stranu. Dele mých informací došlo při odesílání delegačních údajů k nějakému technickému problému a není jisté zda registrace u Vás byla odeslána ve stanoveném termínu. Chci se zeptat zda i v takovém případě mohu být delegován, případe kam se mám obrátit. Předem děkuji za odpověď.

Zadal: Ondřej Valeš, 26.04.2014 22:40

Odpověď:

Dobrý den. Česká pirátská strana dne 23.4.2014 v 17:05 hod. zaslala datovou schránkou městu Nový Jičín delegaci členů okrskových volebních komisí. Tato delegace však byla doručena již po zákonem  stanovené lhůtě,  lhůta byla stanovena 23.4.2014 do 16 hod. (§ 18 odst. 3  a § 67 odst. 3 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu).  Z tohoto důvodu již nebylo možné Vás zařadit jako člena okrskové volební komise. Pokud byste se chtěl  zúčastnit  voleb jako člen OVK, můžeme Vás zařadit do pořadníku náhradníků. Kontaktujte Bc. Renátu Kelnarovou na tel. č. 556 768 210, nebo emailem rkelnarova@novyjicin-town.cz.

Bc. Renáta Kelnarová, vedoucí oddělení odbor správních činnost

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 30.04.2014 08:52

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,velice by mě zajímaly informace ohledně veřejných zakázek pro město.Mám svařovnu v Novém Jičíně.Kde bych prosím-Vás našel informace a nabídky a podmínky pro získání veřejné zakázky,ve směru svařování a kovovýroba.děkuji za odpověď Radek Bartoň

Zadal: Radek Bartoň, 21.04.2014 21:00

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín veřejné zakázky s předpokládanou hodnotou nad 250 000,- Kč bez DPH uveřejňuje na adrese profilu zadavatele https://www.softender.cz/home/profil/novyjicin . Zájemcům o veřejné zakázky je tak zpřístupněna zadávací dokumentace, na jejímž základě mohou podat nabídky.Ing. Alena Seibertová, odbor majetku, rozvoje a investic

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 22.04.2014 12:05

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně horního parkoviště u bývalého obchodního domu meinl. Komu parkoviště patří a jaké jsou podmínky parkování? Lístek z nákupu stačí na nějakou dobu stání zdarma. To jsem si tedy myslela. Nedávno mi neuznali lístek z Vietnamského odbchodu díky špatnému času na účtence. Které obchody jsou tedy zahrnuty? Kde mají řidiči vypsané podmínky parkování a při odmítnutí mi bylo vyhroženo zákazem parkování. Mají na tohle právo? Nejde mi o placení parkování,ale o princip a jednání s lidmi. Možná by tohle řešila závora nebo jednoduše neomezené placené parkoviště. Děkuji.

Zadal: Renata Krátká, 11.03.2014 19:37

Odpověď:

Dobrý den. Vlastníkem horního parkoviště u bývalého obchodního domu Meinl je společnost Atrium Sigma Czech Republic s.r.o. Provozní řád parkoviště si vlastník stanovil sám. Podmínky parkování jsou umístěny na dodatkové tabulce svislé dopravní značky parkoviště, která je  umístěna při vjezdu na parkoviště z ulice Karla Kryla. Doporučujeme Vám směřovat dotaz na vlastníka parkoviště, případně na provozovatele uvedeného na dodatkové tabulce. 

Petr Zdráhal dipl.tech., odbor majetku, rozvoje a investic

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 14.04.2014 17:26

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, dočetla jsem se tu, že na hřišti na ul. bulharské firma nainstaluje nové basket. koše, sama tam vedu své děti, ale ty staré basket. koše se nedají vůbec používat. Kdy máte v plánu ty koše tam dát? Děkuji Daniela S.

Zadal: Daniela, 03.04.2014 17:10

Odpověď:

Dobrý den. Instalace basketbalových košů se uskuteční po výběrovém řízení a dle časových možností dodavatelské firmy.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.04.2014 13:08

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, lze odpoupit od města N.J.objekt,nebo část objektu,který je označen cedulkou KULTURNÍ PAMÁTKA? Děkuji

Zadal: Martin Liška, 04.04.2014 11:16

Odpověď:

Dobrý den. Nevím, co konkrétně máte na mysli, ale obecně lze říci, že lze koupit i objekt, který je kulturní památkou.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.04.2014 13:06

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Na stránkách města jsem četla, že v březnu byla podaná žádost o přijetí Nového Jičín do Asociace měst pro cyklisty. Je sice v plánu vybudování cyklostezky do Bludovic, což je chvályhodné. Ale v této souvislosti by mě zajímalo, zda byste mohli udělat něco pro cyklisty, kteří jezdí po silnicích. Průjezd po městě je pro cyklisty velmi komplikovaný (díky hustému provozu osobních a hlavně nákladních aut) a často díky bezohlednosti řidičů i dost nebezpečný (kruhové objezdy atd.). Mohla by se už konečně udělat stezka pro cyklisty vedoucí podél hlavní cesty? Myslím, že by se tam našlo místo i na pruh pro cyklisty. Děkuji za odpověď.

Zadal: Lenka Žurková, 31.03.2014 19:32

Odpověď:

Dobrý den. Cyklistická doprava je pro město jedním z hlavních témat nadcházejích let. Město má zájem na zlepšení cyklistické infrastruktury. Jednou z aktivit schváleného Strategického plánu rozvoje města Nový Jičín pro období 2014 – 2020 je aktualizace generelu cyklodopravy s definicí klíčové sítě cyklotras a doprovodných prvků se stanovením priorit realizace.  Základním cílem generelu cyklistické dopravy bude vymezení podmínek pro optimální fungování cyklistické dopravy ve městě.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.04.2014 13:00

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, asi nemám dotaz,jako takový,ale chci reagovat na projekt "Zelené město".Moc se mi ten nápad líbí.Myslím si,že městská hřiště a odpočinkové zóny pravidelnou údržbu potřebují a když je k této práci motivována generace,která má její ničení často na svědomí,je to i výchovné...Posílám starší dítě s přihláškou a věřím,že se podobné aktivity budou opakovat každý rok.Děkuji a přeji v této věci úspěch:)

Zadal: Michaela Dohnalová, 06.04.2014 14:31

Odpověď:

Dobrý den. Děkujeme za příspěvek. Pouze připomínám, že každý zájemce o brigádu se musí přihlásit 14. dubna 2014 od 16 hodin osobně na odboru životního prostředí, kancelář číslo 303 nebo 302, na novojičínské radnici, Masarykovo náměstí 1. K přihlášce je potřeba doložit originál dokladu o studiu. Předpokládá se velký zájem z řad studentů, takže jiný termín pro příjem přihlášek nebude vypsán.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 10.04.2014 12:57

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz ohledně bezbariérového přístupu do objektu městské knihovny. Konkrétně se mi jedná o přístup s kočárkem. V současné době je bezbariérový přístup řešen prostřednictvím pojízdné rampy, která je dle informací od zaměstnanců knihovny použitelná/obsluhována na jejich požádání. Nicméně reálná situace (v případě kočárku) je taková, že namísto použití této rampy, která si jistě vyžádála nemalou investici, se kočárky s dětmi vynášejí po schodech ručně za pomoci těchto zaměstnanců. Toto je pro mne nepochopitelné a navíc je to i nebezpečné z hlediska možného pádu. Z pochopitelných důvodů nehodlám kočárek s dítětem ponechat venku bez dozoru. Žádám o objasnění situace a uvedení, zda a jak bude situace v budoucnu řešena. Děkuji, Jiří Pavlík

Zadal: Jiří Pavlík, 27.03.2014 21:32

Odpověď:

Dobrý den. Bezbariérový přístup do městské knihovny je řešen prostřednictvím šikmé schodišťové plošiny. Ta je určena pouze pro přepravu tělesně postižené osoby, která je schopna ovládání nebo nemocné osoby na invalidním vozíku. Zařízení je obsluhováno zaškolenými zaměstnanci knihovny, a to na požádání návštěvníka knihovny. V případě vyžádání přepravy dětského kočárku provozovatel může vyhovět, je však nutno konkrétní kočárek najetím na plošinu a spuštěním zábran vyzkoušet. Pokud jsou však obsluhou zjištěny nedostatky nebo závady pro bezpečný přesun kočárku, přepravu provozovatel neumožní. Knihovnice na požádání velmi ochotně vždy pomohou s kočárkem, a to výše uvedeným způsobem.

Ing. Oldřiška Navrátilová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 03.04.2014 14:55

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, kdy se budou otevírat či stavět nové obchody OC Tabačky a které obchody by to měli být? Levá část tabačky je zcela prázdná. Děkuji

Zadal: Daniela, 02.04.2014 12:58

Odpověď:

Dobrý den. Obsazenost plochy a výběr obchodů v obchodním centru Tabačka je věcí investora projektu.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 03.04.2014 14:52

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Před několika lety bylo zakoupeno zařízení vydávající zvuky dravců, které mělo plašit holuby na náměstí. Často slyším, že zařízení v provozu je, akorát že houfům holubů na střechách a na náměstí je to úplně jedno a náměstí je od nich stále velmi znečištěné. Nedávno jsem v TV slyšela reportáž o jednom českém městě, kde tento problém řeší tak, že holuby odchytávají. Nebylo by vhodné o nějakém takovém řešení uvažovat i u nás? Děkuji za odpověď.

Zadal: Lenka Žurková, 31.03.2014 19:39

Odpověď:

Dobrý den. Naše město se snaží problematiku holubů řešit dlouhodobě a různými způsoby.

Kdysi se dokonce holubi na náměstí stříleli (tento způsob praktikuje dosud město Mladá Boleslav, ale u nás v Městské památkové rezervaci (MPR) nepřipadá v úvahu.

Používalo se krmení, které obsahovalo látku, která způsobila, že se vejce nevylíhla (ne, že by se holubi stali neplodní) – tato látka je však dnes již zakázaná.

Vysadily se dva páry sokolů stěhovavých, sokol je jediný dravec, který loví pro zábavu, i když nemá hlad, tito ptáci se během několika let odstěhovali do volné krajiny.

V MPR platí zásada, že při opravě fasády jsou instalovány  zábrany proti nasedání ptáků (u nás ostny, ale dají se použít i struny, sítě apod.)

Technické služby namátkově vybírají vajíčka z hnízd.

Máme k dispozici mobilní plašičku, kterou můžeme na základě dohody půjčovat obyvatelům, používá se hlavně proti hrdličkám v sídlišti, imituje hlasy dravců. Na náměstí  je instalována stacionární plašička (imitace hlasů dravců)  - bohužel na tu si už holubi zvykli.

Vždy odbornou akreditovanou firmou  se  jednou za 2 – 3 roky provádí odchyt holubů do odchytových klecí a následně usmrcení v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání.

Majitelé nebo uživatelé bytů si mohou rovněž pořídit a aplikovat (na své náklady) přípravek zabraňující usedání holubů na parapety oken – gel, který se nanese na parapet.
Koncem letošního roku se opět počítá s odchytem holubů – jedná se finančně velmi náročnou akci, proto ji nelze realizovat každoročně.   

Ing. Naděžda Davidová, odbor životního prostředí

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 02.04.2014 15:30

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, na ulici Bulharská proběhly min. rok výměny oken. Chtěl bych se zeptat, kdy budou nová okna na ul. Bulharská 15? Další dotaz. Na dětském hřišti na ul. Bulharská chybí basketbalový koš, ten druhý koš je už zničený a nazvat se to hřištěm ani nedá. Máte v plánu zahájit na sport. hřišti rekonstrukci? Předem děkuji

Zadal: Roman, 19.03.2014 20:06

Odpověď:

Dobrý den. Děkujeme za upozornění. Odbor majetku, rozvoje a investic osloví firmu, která dodá a nainstaluje nové basketbalové konstrukce s koši.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 28.03.2014 09:34

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum

VOLBY 2014

Volby do zastupitelstev obcí 2014                

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2014

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Mladým házenkářům TJ Nový Jičín začala sezóna Ředitel MěP Nový Jičín uvařil guláš pro bezdomovce Videotext 27. 9. 2014 Novojičínský KVS Laguna je ve vodě s dětmi i rodiči Novojičínský expres 26. 8. 2014 Velká válka v novojičínském tisku - seriál zpravodaje Na ulici Máchova vzniklo nové parkoviště Boty, botky a botičky na výstavě v Novém Jičíně Do průmyslové zóny v NJ zřejmě míří další investor Novojičínský expres 22. 9. 2014
Nový Jičín:
               

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ