Navigace: Úřad|veřejná správa > DOTAZY A ODPOVĚDI                
Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

UPOZORNĚNÍ: Při vkládání „Dotazů“ jde o vzdálený přístup, kde při nečinnosti dochází k automatickému odpojení přístupu. Nedojde k zápisu DOTAZU do databáze.

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na anonymní, vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, můj dotaz je,byla jsem u 2 x voleb v roce 2013,můžu nárokovat vrácení daní,kde dostanu příslušné informace/potvrzení? děkuni Alena Neklová

Zadal: Alena Neklová, 22.01.2015 15:19

Odpověď:

Dobrý den. Podle sdělení mzdové účtárny měli všichni, kteří byli u voleb v roce 2013,  tzv.srážkovou daň (nepodepisovali daňová prohlášení). Ta byla odvedena a byla konečná. Možnost podepsat daňové prohlášení a přepočítání daně byla do 15.2.2014.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 26.01.2015 13:41

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Chci upozornit na 2 situace na ulici Slezská v úseku zahradnické kolonie od můstku pře Rakovec po ulici Propojovací. 1. ulice je průjezdná jen pro jedno vozidlo a při vyhýbání se zajíždí na travnatou plochu, která je již značně rozježděná a blátivá - stávající zpevněný povrch se na okrajích vylamuje. Je v plánu města úprava komunikace? 2.Na tomto zmiňovaném úseku je dopravní značka zákaz vjezdu nákladním vozidlům, jinak bez dalších úprav.Ulice je vyhledávaná pro pěší, kočárky, pejskaře, cyklisty , bruslaře a jelikož zde nejsou chodníky je průjezd vozidel 50 km/h skoro až nebezpečný. Doporučoval bych městu se touto situací vážně zabývat.

Zadal: MVDr. Ivan Cabák, 22.01.2015 12:12

Odpověď:

Dobrý den. Zmíněná lokalita byla již v minulosti předmětem jednání dopravní komise. Komunikace byla v nedávné době opravena, byl omezen provoz nákladních vozidel. S ohledem na způsob užívání a hustotu provozu ( chataři, chodci a cyklisté pro příjezd k cyklostezce ), považuje komise dopravy daný režim a úpravu dopravního značení za nejvhodnější. Váš podnět byl předán městské policii, která bude danou lokalitu častěji kontrolovat.Bc. Libor Macíček, vedoucí odboru odbor dopravy

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 23.01.2015 10:21

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, přeji Vám pěkné vánoční svátky. Prosím není možné ostříhat rákosí (ozdobnou trávu) v prostorách dvora Bezručova ulice? Nevím jestli to byla zrovna šťastná volba, ale zrovna esteticky to nevypadá. Děkuji Ludmila Teuerová

Zadal: Ludmila Teuerová, 23.12.2014 22:11

Odpověď:

Dobrý den. Děkujeme za upozornění. Odbor životního prostředí zajistí prostřednictvím technických služeb ostříhání travin.

Ještě jednou přeji dobrý den. Přináším Vám vyjádření odboru životního prostředí: Ve dvoře na ulici Bezručově jsou vysazeny traviny Miscanthus sinensis (ozdobnice čínská). Technické služby Nový Jičín nezanedbaly údržbu. Tento druh, podobně jako ostatní okrasné traviny, se stříhá vždy až na jaře. Pokud by se ostříhaly na podzim, mohlo by dojít k jejich vyhnití a úhynu.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 19.01.2015 12:36

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Paní Machková - tisková mluvčí, než příště budete odpovídat, tak si dobře přečtěte, co se v dotazu píše a zkuste si třeba na kliknout na odkaz, který jste mi poradila (přímo v hlavní liště nahoře odkaz "ohlašovna poruch"). Tak jak jsem psal pouze odkazuje na stránky města, kde žádné číslo týkající se VO NENÍ. Dle mého selského rozumu má být havarijní číslo uvedeno na významném místě, rychle přístupném a ne hledat v pdf na stránkách TS a volat třeba řediteli nebo vrátnému, případně se bavit se záznamníkem. Ani Vaše MP si s tím nevěděla rady a Ti jsou určitě chytřejší než já. Stačí maličkost, uvést havarijní číslo přehledně na stránkách TS a do tísňových volání na web města.

Zadal: Zdeněk Bortl, 05.01.2015 13:47

Odpověď:

Dobrý den. Vše, co jsem Vám již napsala, platí. Ohlašovna poruch na webových stránkách technických služeb funguje, neodkazuje na web města. Poruchu lze tady oznámit elektronickou cestou. Měl jste však pravdu v tom, že pod zmíněným odkazem chybělo zvýrazněné telefonní číslo, na kterém lze závadu nahlásit. Linka byla uvedena pouze v pravém sloupci a nebylo z ní jasné, že funguje nonstop. Nedostatek již byl odstraněn.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 08.01.2015 15:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,chodím s dcerou (1 rok) na plavání a chodíme ze strany od Komenského školky,a protože chodíme s kočárkem tak se chci zeptat proč není u schodů na bazen zábradlí na té straně kde je sjezd pro kočárky?Minulý týden jak sněžilo tam nešlo s kočárkem pořádně vyjet protože se není čeho chytit.Děkuji Schovánková Olga

Zadal: olga schovánková, 09.12.2014 18:31

Odpověď:

Dobrý den. Na základě Vašeho podnětu proběhlo jednání s ředitelem sportovní haly. V letošním roce by měla proběhnout celková rekonstrukce objektu a bude zvážena možnost přemístění nájezdu pro kočárky z Komenského ulice do ulice Novosady. 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2015 14:31

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dnes jsem chtěl nahlásit poruchu veřejného osvětlení. Na webu TS ani města jsem nenašel žádnou havarijní linku. Web TS odkazuje na stránky města. Nahlásil jsem to na MP a od té mi přišla zpráva, že žádná havarijní služba neexistuje. Myslíte si, že je to tak dobře?

Zadal: Zdeněk Bortl, 31.12.2014 18:44

Odpověď:

Dobrý den. Na webových stránkách technických služeb je přímo v hlavní liště nahoře odkaz "ohlašovna poruch". Také lze volat na vrátnici na číslo 556 764 830, kde je nonstop služba, popřípadě v kontaktech najít číslo na příslušné středisko a zavolat na pevnou linku, kde je v době nepřítomnosti pracovníka záznamník, nebo na mobil.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 05.01.2015 13:00

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Mám více dotazů,které se týkají ulic Dlouhá a Budovatelů... 1,Na ul.Budovatelů před domem 4 byl zřízen ostrůvek pro tříděný,nebo směsný odpad,který stále zeje prázdnotou,proč? 2,Před domem č.3 je lavička ve špatném stavu a chybí u ní koš,nechápu proč jsou na protější straně koše dva.Nešel by jeden přesunout,ať lidi nehážou papírky pod přilehlé keře? 3,Stejná ulice a šílené parkování před popelnicemi.Hasiči neprojedou,MP to řeší jen blokově na zavolání.Už i místní pokládají odpadky na kapoty špatně parkujících.Nešly by ty žluté čáry protáhnout a zrušit podélné stání aspoň o 20 metrů od křižovatky v ulici Budovatelů?Vždyť pár kroků odsud je nevyužité parkoviště na ul.Dlouhá. 4,Stále se nic neděje s hřištěm na Dlouhé za potravinami U smrku. Vše okolo je celkem pěkně opraveno,ale toto hřiště je v dezolátním stavu. Děkuji za Vaše odpovědi Petr

Zadal: Petr, 10.11.2014 12:46

Odpověď:

Dobrý den. Děkujeme za upozornění, nádobu na odpad přemístíme na ostrůvek v ulici Budovatelů. Co se týče odpadkových košů a laviček v této ulici, tak před domy číslo 1,3,5 až 11 bude v roce 2015 probíhat revitalizace, jejíž součástí je i nový mobiliář. K omezení parkování, resp. zrušení podélného stání vozidel, nechceme přistupovat, protože v ulici Budovatelů je nedostatek parkovacích míst. Hřiště za budovou potravin bude rovněž revitalizováno a nahrazeno zelení.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 18.12.2014 12:33

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Jelikož se ve věci průchodu pro chodce na ulici Trlicové a Jugoslávské další 2 měsíce nic neděje, tak bych se chtěl opět zeptat pana Petra Zdráhala, jak dlouho se bude ten nevyhovující stav prověřovat? V případě parkování větších aut je opravdu průchod zejména s kočárkem, či invalidním vozíkem nemožný. Bylo by možné tento nevyhovující stav konečně vyřešit, zrušit jedno parkovací místo a vyznačit "chodník" pro chodce. Děkuji.

Zadal: Libor, 26.11.2014 09:37

Odpověď:

Dobrý den. Podle pracovníků technických služeb byl již upraven prostor pro průchod na ulici Trlicově, zrušeno parkovací místo před boční branou Autopalu v Jugoslávské ulii, byla "domalována" parkovací místa v Lužické ulici a doplněno značení u Autopalu v Lužické ulici. Před pizzerií v Trlicově ulici brání v dokončení značení majitel vozidla, které tam parkuje. Záležitost byla předána městské policii.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 15.12.2014 17:49

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, mám vážnou připomínku ohledně stavu stromů na ul. gen.Hlaďo a Tyršova.Stromy- konkrétně kaštany v této lokalitě jsou přestárlé,nemocné a neošetřené,mají padlí. Bylo by nutné s tímto stavem něco dělat dokud se nestane takové neštěstí jako před několika léty ve Zlíně a někoho to nezabije. Kaštan je dřevo tvrdé ale křehké. Pokud je nemocný hrozí zlomení a vyvrácení.Je nejvyšší čas udělat řádné prořezání a ošetření.Doufám, že nečekáte až to opravdu někoho zabije jako v tom Zlíně!!!Pak už na řešení bude pozdě, ne ?! V prvé řadě jde o zdraví a bezpečnost nás občanů. Také stromy na ul.gen.Hlaďo ( mám na mysli od květinářství po hudební školu)jsou neošetřené a neprořezané. Vypadají jako košťata.Brání vytvoření cca 9 parkovacích míst, kterých je zde v Novém Jičíně nedostatek. Celkově lze říci, že daný stav stromů je v této lokalitě zcela nevyhovující a problém je nutno řešit komplexně.

Zadal: Ivo Biener, 06.11.2014 19:27

Odpověď:

Dobrý den. Jírovce rostoucí ve stromořadí podél ulice Tyršovy jsou v celé její délce až k městské tržnici pravidelně kontrolovány. Poslední aktuální kontrola stavu jírovců proběhla v srpnu tohoto roku. Většina jírovců byla vyhodnocena jako dřeviny dobrého zdravotního stavu, všechny bez rizika rozpadu koruny a ohrožení bezpečnosti obyvatel města. Na základě výsledků průběžných kontrol a návrhu ošetření zajistilo město pěstební zásahy, včetně kácení a postupné obnovy stromořadí v některých úsecích. Ošetřování dřevin a jejich sledování zajistí město i v následujících letech, aktuálně žádná akutní ošetření, vyjma běžných bezpečnostních řezů při nichž se odstraňují zejména suché a poškozené větve, nejsou potřebné. Listy velké většiny, ne-li všech jírovců v našem kraji, jsou rok co rok v průběhu léta ožírány housenkou drobného motýla - klíněnky jírovcové. Jírovce nám ukazují, že se s tímto škůdcem dokáží vyrovnat. Na ulici Generála Hlaďo byly do čtverců vysazeny před lety sloupovité habry, jejich koruna a metlovité větvení je pro ně typické. V letošním roce byly ořezány tak, aby se omezil zásah větví do parkovacích míst a do fasád domů na minimum. Celkovou obnovu tohoto stromořadí ani jeho zrušení v příštích letech neplánujeme.

Ing. Hana Bělunková, odbor životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 13.11.2014 16:08

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Mám dotaz na p.Bělůnkovou, co musíme vše udělat proto,aby před našima oknama povolila skácet opelichanou a na půl zlomenou tůj. Pokud by se taková hrůza houpala před jejíma oknama, tak věřím, že né dlouho. Pracovníci, kteří byli odstranit zlomenou část nás odkázali na tuto paní. Je to ostuda našeho sídliště a nemluvě o jiných keřích, o které se nikdo nestará. Jsme na ulici U jičínky 8 a připadám si tady jako na periférii, vše se u nás dělá jako posledníííííííííííí !!!!! Poslala bych foto, ale nejde tu vložit. Sjednejte tuto nápravu a usnadní to vám i nám pisatelům vysvětlování. Děkuji.

Zadal: Martincová, 06.11.2014 11:38

Odpověď:

Dobrý den. Dřevina po výlomu byla zadaná ke kácení. Bude kácena v průběhu zimy spolu s dalšími jehličnany špatného zdravotního stavu v lokalitě U Jičínky - Dvořákova - Máchova.

Ing. Hana Bělunková, odbor životního prostředí

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 13.11.2014 16:04

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výraz - vyhrazené stání. Chtěl bych vědět zda na daném místě můžu zastavit a za jakých podmínek ( nakládka a vykládka ) případně doba zastavení na daném místě. Děkuji pavel šperlich

Zadal: pavel šperlich, 26.10.2014 19:52

Odpověď:

Dobrý den. Podle § 27 odst.1 písmene o) Zák. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) řidič nesmí zastavit a stát

na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno. Toto neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno.

V případě vyhrazeného stání se jednoduše jedná o vyhrazené parkovací místo.

 

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.11.2014 16:23

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Krásný den, mám na srdci dotaz,jak bude město řešit cyklistiku, v dnešní dopravě je hazard se zdravím, jezdit na kole po cestě,když se cyklista potřebuje přemístit přes město,chodníky jsou pro chodce dosti široké aby se rozdělili dělící čárou pro cyklisty a chodce, v mnoha městech to je normální,děkuji za vyřešení velkého problému.S pozdravem Alena Neklová

Zadal: Alena Neklová, 12.11.2014 16:05

Odpověď:

Dobrý den. Město Nový Jičín nyní zpracovává generel cyklistické dopravy.

Připravovaný dokument k cyklistické dopravě ve městě bude veřejnosti představen ve čtvrtek  20.11.2014 od 16,30 hodin v salonku Hotelu Praha. Přijďte se s ním seznámit a podpořte svými podněty a nápady cyklistickou dopravu ve městě.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 12.11.2014 16:18

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den,zvažuji koupit automobil na pohon cng.Chci se zeptat kdy a kde bude postavena nová čerpací stanice na cng v nové jíčíně. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jiří.

Zadal: jiří, 25.10.2014 16:05

Odpověď:

Dobrý den. Město zvažuje, že u příštího nákupu autobusů bude jejich pohon na cng. Zároveň by se vybudovala čerpací stanice na stlačený zemní plyn. Přesný časový horizot však zatím není.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 13:03

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den, přihlásí se Nový Jičín do akce Česko zpívá koledy, která se uskuteční 10.12.2014? Děkuji za odpověď.

Zadal: Hana Vavříková, 04.11.2014 21:39

Odpověď:

Dobrý den. Nový Jičín se i letos připojí k akci Česko zpívá koledy. Proběhne v rámci vánočního jarmarku 10.prosince 2014 v 18.00 hodin. Společnému zpívání koled bude předcházet koncert pěveckého sboru Ondrášek. Vytištěné koledy se budou bezplatně rozdávat na Masarykově náměstí. Všichni občané jsou vítáni. Více informací naleznete na webu města, na plakátech a na letáčcích. Tyto materiály se nyní připravují.

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 11:05

Kategorie dotazu:

Různé

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jakou ochranu zvažujete po "Ždárské tragédií" u mateřských školek? Všimla jsem si, že mateřské školky jsou otevřeny ráno od 6 hod do 8 hod, odpoledne cca 14.15 do 16 hod. a jsou volně přístupné maminkám a příbuzným dětí. Nikdo vstup nehlídá a kdokoliv nepovolaný tam může ráno nebo odpoledne vejít a žďárská tragédie se může opakovat. Děkuji za odpověď.

Zadal: Jitka Podolská, 27.10.2014 07:48

Odpověď:

Dobrý den. Souhlasím, že  v ranních hodinách ve všech mateřských školách dochází k velkému pohybu rodičů (prarodičů) a dětí. V našem městě je to 11 budov, které mají i více než jeden vchod, podle počtu oddělení. Ředitelky na všech mateřských školách se snaží zabezpečit co nejlépe ranní a odpolední provoz. Na každé budově je to jiné, podle technických možností. Na modernějších objektech je elektronické odemykání hlavních dveří, kdy se rodič ohlásí do mikrofonu a je vpuštěn do budovy. Na některých budovách máme i kameru. V jiných zařízeních ředitelé zajišťují pouze přítomnost provozního zaměstnance. V současné době připravujeme rozpočet na rok 2015 a plánujeme u mateřských škol, které mají více vchodů a vstupní dveře nejsou schopny elektronicky reagovat, tuto situaci řešit.

V době, kdy dětí pobývají ve školce, jsou všechny budovy bezpečně uzavřeny.

Paní ředitelky poučily své zaměstnance o nutnosti zvýšené ostrahy, ale ani ten nejdokonalejší způsob ostrahy nezaručí stoprocentní ochranu před násilníky. Proto žádáme i rodiče o spolupráci a všímavost při vstupu do budovy.

Ing. Oldřiška Navrátilová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu

Odpověděl: Marie Machková, tisková mluvčí, 06.11.2014 10:45

Kategorie dotazu:

Různé

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Vyhledávání

               

Kontaktní údaje

turistické informační centrum
pivobraní                

XVI. VELETRH NOVOJIČÍNSKA

Webová kamera

Pohled na Masarykovo náměstí, které snímá webová kamera              

Komunální odpad a psi za rok 2015

Krizové a mimořádné události

Cyklostezka Nový Jičín - Hostašovice

Katalog sociálních a souvisejících služeb

               

Kalendář akcí

               

Městské TV vysílání

Městské TV vysílání
Aktuálně z dění v Novém Jičíně 22. 5. 2015 ZŠ Dlouhá má nové prostranství Hasiči na kolech podpořili ovdovělého strážníka Hosté ve studiu: Esperantisté z Česka se dostali až do Číny Novojičínský expres 18. 5. 2015 Pozvánka na 16. ročník Veletrhu Novojičínska Vagabundi Jana Zemánka sklízí velký úspěch Malíř Jan Bill opět vystavuje na Staré poště v NJ Bez komentáře: Květinový jarmark na Masarykově náměstí Ženy v Novém Jičíně na přelomu 19. a 20. století
Nový Jičín:
               

Televize Polar

televize Polar                

Navštivte Nový Jičín

video
Podívejte se na propagační film o Novém Jičíně.                

Panoramata města

Panoramata města                

Virtuální prohlídky

               
banner                

Patička (Konec obsahové části)

Začátek HTML stránky
Úvodní stránka | Začátek HTML stránky | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti | RSS | Autorizovaná oblast | Webmaster
Oficiální stránky Města Nový Jičín | Provozovatel: Městský úřad Nový Jičín | DESIGN BY ATELIER ŠAMAJ | © 2006 ADVICE.CZ